Zavrieť

Porady

vypoved §63,ods.1)b. vypov.doba.odstupne

Dobry den,prosim Vas o radu.Som zivnostnik poskytujem sluzby a objednavatel mi dal vypoved s 1mesacnou vypo.lehotou.ktora zacala plynut 1.marca k 31.marcu.Mam tam zamestnankyne.Nevedel som ako mam s nimi ukoncit PP potom ste mi poradili.Tak som dal §63,ods.1)b s 2 mesacnou VD.Ale VD im zacina plynut 1.aprila k 31.maju.
Moja prevadzka tam konci nemam pre ne dalsiu pracu.Jedna pani mi uz poslala ziadost o ukoncenie PP podla §76 ods.2.takze jej vyplatime odstupne.
Tie ostatne panie este nie a vlastne ani neviem ci vedia,ze sa ma takto postupovat.Co robit?Dat im vediet nech napisu tu ziadost o ukoncenie PP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stefanf Pozri príspevok
    Dobry den,prosim Vas o radu.Som zivnostnik poskytujem sluzby a objednavatel mi dal vypoved s 1mesacnou vypo.lehotou.ktora zacala plynut 1.marca k 31.marcu.Mam tam zamestnankyne.Nevedel som ako mam s nimi ukoncit PP potom ste mi poradili.Tak som dal §63,ods.1)b s 2 mesacnou VD.Ale VD im zacina plynut 1.aprila k 31.maju.
    Moja prevadzka tam konci nemam pre ne dalsiu pracu.Jedna pani mi uz poslala ziadost o ukoncenie PP podla §76 ods.2.takze jej vyplatime odstupne.
    Tie ostatne panie este nie a vlastne ani neviem ci vedia,ze sa ma takto postupovat.Co robit?Dat im vediet nech napisu tu ziadost o ukoncenie PP?
    Najprv musíš ako zamestnávateľ dať zamestnancom výpoveď podľa § 63..., následne si oni za základe tej výpovede dajú žiadosť o ukončenie PP pred plynutím VD, zamestnávateľ musí vyhovieť a oni dostanú odstupné, buď dvoj, alebo trojmesačné(ak sú u zamestnáv. 5 rokov a viac)

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak im to dáš vedieť,tak budeš musieť vyplatiť odstupné,to záleží na tebe,ak nemáš pre nich prácu tak určite sa zachováš voči nim korektne ak im to oznámiš ,neviem či ich budeš platiť počas výpovednej doby nejaké % z min.mzdy ,možno ťa to bude stáť rovnako ako keď im vyplatíš to odstupné.Ťažko radiť,to je len moj názor.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Ano to som uz im dal, ale iba jedna pani mi poslala ziadost o ukoncenie PP pred plynutim VD.Tie ostatne nie.A ked mi nedaju tak vlastne mali by este u mna 2 mesiace pracovat.Ale mne prevadzka konci k 31.marcu.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Nerozumiem Vikinka.Myslis,ze ich nechat doma na niekolko %?Tie 2 mesiace?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stefanf Pozri príspevok
    Ano to som uz im dal, ale iba jedna pani mi poslala ziadost o ukoncenie PP pred plynutim VD.Tie ostatne nie.A ked mi nedaju tak vlastne mali by este u mna 2 mesiace pracovat.Ale mne prevadzka konci k 31.marcu.
    AK nepožiadajú, tak musia počas VD ešte pracovať. Bolo by výhodnejšie pre obe strany ak by žiadosť dali, pretože dostanú odstupné, ktoré nepodlieha odvodom do poisťovní.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Dakujem za rady,dam to vediet zamestnankynam o ziadosti.Prijemny den Vam.

    vypoved §63,ods.1)b. vypov.doba.odstupne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.