Zavrieť

Porady

Domáca pečeňová paštéta

Ahojte,
nikde som tu nenasla receptik na domacu pecenovu pastetu. Prosim Vas teda o domaci osvedceny recept. Ale myslim taku co sa da skladovat aj dlhsiu dobu.
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Prikladám sľúbený recept:

    400 g kuracej pečene, 150 g roztopenej masti, 1 šľahačka, 2 celé vajíčka, 1 kávová lyžička soli, 1 kávová lyžička vegety, korenie podľa chuti. Pečeň zomelieme a pridáme ostatné suroviny a zamiešame. Formu na srnčí chrbát vyložíme tenučkými plátkami slaniny nalejeme masu a pečieme pri 180 stupňoch asi 40 minút. Možno by sa dala aj zavárať, treba vyskúšať.

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    1/2 kg bravčová pečeň, ktorú zomelieme, pridame 4 ks surových vajíčok, 2 dcl šlahačky, 2 dcl slepačieho bujónu / alebo hovädzí/, 1/2 lyžička vegety, 100g husacej masti, toto všetko rozmixovať v mixeri úplne na jemno-kaša, dať do formy / srnčí chrbát/ a 30 min piecť v rúre............... Výborné

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pridám aj ja, ako ju robíme na zabíjačke :
    cca 1 kg bravč.pečene, pomlieť, 1 kg bôčika nakrájať a vypražiť na škvarky na miernom ohni, aby nezhorkol, škvarky pomlieť, do teplej masti pridať pečeň, pomleté škvarky,soľ, čerstvo pomleté korenie a dať ho dostatok, všetko spolu ešte chvíľu dusiť, nakoniec pridať trošku medzi prstami rozomletej majoránky, výborná je aj čubrica ( bylinky ), a úplne pred dokončením pridám mletú rascu, nie drvenú a pár lístkov posekanej bazalky. dobre premiešať, dať do fliaš a uzatvoriť viečkami s červenou gumičkou, tzv. mäsovky a dať sterilizovať do hrnca. Pozor, vody musí byť toľko, aby dosť prevyšovala fľaše.Pri bode varu znížiť teplotu a variť hodinu. Nechať v hrnci a na druhý deň skontrolovať, či je dostatok vody, doliať a opäť sterilizovať 1 hodinu. Nikdy nedolievajte vodu počas varenia, je nepríjemné dolovať sklo spolu s paštétou z hrnca...Ak nebude paštéta "hrýzť" tak vám vydrží dlhšie, u nás maximálne 2-3 mesiace.

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    wau - zacala som pekne slintat.

    Ondrejvla - mozme ju jest hned po vychladnuti alebo je lepsie pockat nejaky ten den.
    To vies som nedockava... )

    didiana je offline (nepripojený) didiana

    didiana
    Pečeňová pašteka.
    1 kg. bravčovej pečene, 1/2 kg. bravčové pliecko, 1/2 kg brušnej bravčovej slaniny /filc/,pomelieme, pridáme 6 celých vajec, 200 g. plnotučnej horčice,soľ a mleté korenie podľa chuti. Plníme do pohárov,asi 5 cm.od vrchu už nenapĺňame, lebo počas varenia zväčší objem. Varíme-sterilizujeme 2 hodiny.

    šmudlo je offline (nepripojený) šmudlo

    mám 62 rokov a som konečne na zaslúženom odpočinku ...viac šmudlo
    Potrebujem dobrý recept na paštetu, ale hydinovú - kuraciu. Poradí niekto? Ďakujem

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Hydinová paštéta

    1 sliepka/ kurča/-uvariť, vývar nechať
    1kg bôčika
    1/2kg bravčovej pečene /ja dávam zajačie/
    všetko zomlieť

    10 vajec
    mleté čierne korenie, soľ, vegeta,
    4 dcl kečupu

    Zomletú zmes dávame po veľkej naberačke a vývar malej naberačky do mixéra, aj s koreninami a po jednom vajíčku. Hotovú zmes dáme buď do pohára alebo konzervy. Variť 2 hodiny. Robím z dvojitej dávky a dávam tam 1 sliepku 1zajaca a zajačie pečienky. Je super mám ju radšej ako pečenovú.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    ja mám recept na hydinovú paštétu na priamy konzum teda nie na zaváranie ale požičala som moju receptovú písanku kamarátke...neskôr priložím
    okrem toho akože má voda prevyšovať fľaše? tomu nerozumiem. Vody stačí dva, tri centimetre.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.