Zavrieť

Porady

Dodatočné DP PO

Práve som si v účtovníctve s.r.o. za rok 2005 našla chybu. Opravila som ju, vytlačila nové výkazy a idem robiť dodatočné DP. Zmenou znížim stratu. Firma zrejme pôjde do konkurzu - predpokladám teda daňovú kontrolu a rada by som to mala v poriadku.

Nemám s týmto skúsenosti, preto by som poprosila o radu:

- výkazy vytlačím celé nové a tak ich podám?
- takisto aj poznámky k DP?
- treba k tomu aj nejaký vysvetľujúci list, alebo stačí keď vedia, že sa jedná o DDP?
- z príspevkov tu som pochopila, že DP vypíšem ako "riadne", iba na str. 3 vyplním ešte aj riadky 950, 960 a 970. Je to tak správne?
- hrozí mi za to nejaká sankcia?


Vopred ďakujem za pomoc.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Laborec Pozri príspevok
podla mna by si to dnes este stihla douctovat i do roka 2007, ak to neovplyvnuje DPH.
Ak by to zaúčtovala do r. 2007 napr. s dátumom 31.12.2007, resp. by sme zobrali do úvahy ešte uzávierku mesiaca, či roka mala podať DDP napr. do konca februára. Aj ke´d je čas na uzavretie roka teoreticky do konca marca, osobne by som tak nepostupovala ...
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Evina,
teraz som rozprávala s jedným auditorom, ktorý mi povedal, že to môže ísť do roku 2007, keďže mám otvorené účtovné knihy. A keby som to tam nedala, tak by mi nesedel rok 2007. A za ten ešte nemám podané DP, tak ak ho chcem mať správny musím to urobiť v roku 2007. V roku 2008 zaúčtujem predpis dane, ktorú musím doplatiť ako 428/341.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Reprografia Pozri príspevok
Evina,
teraz som rozprávala s jedným auditorom, ktorý mi povedal, že to môže ísť do roku 2007, keďže mám otvorené účtovné knihy. A keby som to tam nedala, tak by mi nesedel rok 2007. A za ten ešte nemám podané DP, tak ak ho chcem mať správny musím to urobiť v roku 2007. V roku 2008 zaúčtujem predpis dane, ktorú musím doplatiť ako 428/341.
OK. Na tie otvorené knihy som mierila, tým, že prakticky končíme definitívne s uzávierkou k31.3.2008- tak to urob tak
P.s. Ja som vlastne r okom 2007 prakticky neuvažovala, že nesedí, niekedy je to ťažšie, keď človek nemá tie papiere pred sebou , ale je to tak ..
Naposledy upravil evina : 25.03.08 at 09:03
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zamýšľam sa /aj keď mi to už veľmi nemyslí, skôr automaticky, že v čom by bola v roku 2007 chyba?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

evina Pozri príspevok
Zamýšľam sa /aj keď mi to už veľmi nemyslí, skôr automaticky, že v čom by bola v roku 2007 chyba?
No chyba by bola asi nasledovná:
Tým, že som nemala vyrátané kurzové rozdiely k účtu 474 na konci roka 2006, tým pádom by mi nesedel počiatočný stav na účte 474 v roku 2007 a opäť by som mala nesprávny konečný stav na tomto účte na konci roka 2007 a nevedela by som vyrátať kurzový rozdiel, alebo by som ho vyrátala nesprávne. Takto som síce na začiatku roku 2007 mala nesprávny počiatočný stav na 474, ale tým, že som ešte v roku 2007 doúčtoavala tie chyby cez 474/428 dostala som reálny stav ku koncu roku 2007 a dokázala som si vyrátať aj kurzový rozdiel.
Neviem, či som to napísala jasne.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Reprografia Pozri príspevok
No chyba by bola asi nasledovná:
Tým, že som nemala vyrátané kurzové rozdiely k účtu 474 na konci roka 2006, tým pádom by mi nesedel počiatočný stav na účte 474 v roku 2007 a opäť by som mala nesprávny konečný stav na tomto účte na konci roka 2007 a nevedela by som vyrátať kurzový rozdiel, alebo by som ho vyrátala nesprávne. Takto som síce na začiatku roku 2007 mala nesprávny počiatočný stav na 474, ale tým, že som ešte v roku 2007 doúčtoavala tie chyby cez 474/428 dostala som reálny stav ku koncu roku 2007 a dokázala som si vyrátať aj kurzový rozdiel.
Neviem, či som to napísala jasne.
Kočka daj to do roku 2007.
Moje úvahy sú už len čisto filozofické - ak Ti nadväzovali konečné stavy na počiatočné /bez ohľadu na chybu/ je to v účtovníctve správne /je neuvažujem s praktickou chybou/ a tú by si poťahala do roku 2008, kde by sa opravila...Ale to len tak bokom - stotožňujem sa v konečnom dôsledku s názorom auditora a Lavorec
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Vďaka za pozitívnu odpoveď. Už som to tak urobila a práve v tomto momente vyplňujem daňové priznanie a s tým súvisiace výkazy.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ešte raz si dovoľujem sa opýtať.
Pri podávaní dodatočného daň. priznania za rok 2006 podávam opravené aj výkazy (Súvaha, VZaS) ?
Vo výkazoch som nerobila žiadne opravy.

Ďakujem
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Ja odovzdávam len dodatočné DP za rok 2006, VZaS a Súvahu nepodávam, nakoľko bola schválená na VZ a neviem, či je možné len tak do nich vstupovať. O chybe budem informovať na najbližsom VZ. Okrem uvedeného som v poznámkach za rok 2007 na úplne poslednej strane pod písmenkom R. Iné významné informácie ... uviedla príčiny, ktoré ma viedli k podaniu dodatočného DP a následne som uviedla, čo sa zmenilo.
Teraz budem čakať, či ma z DÚ vyzvú na predloženie uvedených výkazov
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Reprografia Pozri príspevok
Ja odovzdávam len dodatočné DP za rok 2006, VZaS a Súvahu nepodávam, nakoľko bola schválená na VZ a neviem, či je možné len tak do nich vstupovať. O chybe budem informovať na najbližsom VZ. Okrem uvedeného som v poznámkach za rok 2007 na úplne poslednej strane pod písmenkom R. Iné významné informácie ... uviedla príčiny, ktoré ma viedli k podaniu dodatočného DP a následne som uviedla, čo sa zmenilo.
Teraz budem čakať, či ma z DÚ vyzvú na predloženie uvedených výkazov
Ďakujem pekne za odpoveď. Aj si myslím, že len dodatočné DP treba podať + list, v ktorom niečo zdôvodním, že prečo podávam dodatočné DP.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ešte by som sa chcela spýtať k zaúčtovaniu dane, ktorá mi vyšla z dodatočného priznania. Je to suma 6000,00 Sk - nevýznamná. Zaúčtujem : 595/341 ?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Janinkaaa Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať k zaúčtovaniu dane, ktorá mi vyšla z dodatočného priznania. Je to suma 6000,00 Sk - nevýznamná. Zaúčtujem : 595/341 ?
Keďže ti vyšlo doplatiť daň, zvyšovala si základ dane. Ten si ako zaúčtovala?
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Citát:
Pôvodca textu príspevku: Janinkaaa
Ešte by som sa chcela spýtať k zaúčtovaniu dane, ktorá mi vyšla z dodatočného priznania. Je to suma 6000,00 Sk - nevýznamná. Zaúčtujem : 595/341 ?


Reprografia Pozri príspevok
Keďže ti vyšlo doplatiť daň, zvyšovala si základ dane. Ten si ako zaúčtovala?
Opravila som účty v r. 2007 (5XX/379).
Naposledy upravil Janinkaaa : 26.03.08 at 09:29
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ahoj, pekne ste to vysvetlili, ďakujem vám, len mi ešte prosím povedzte, že ak ide o významnú čiastku tak musím alebo môžem otvárať účto z roka 2006. Tam je chyba práve na nešťastnej 132. Tento rok som to urobila len opravu v účte 2007 do DP sa mi to premietne až v tomto roku, ale z toho čo som teraz prečítala je za rok 2006 je nesprávne DP. Musím robiť dodatočné DP? Akurát podstatne prehĺbim vykázanú stratu.
Ako to riešite ostatní?
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Skúsim ešte raz moju otázku.

Robím dodatočné DP za rok 2006. Vyšlo mi, že mám doplatiť daň 6tis.Sk. Opravy účtov som vykonala v účtovníctve r. 2007.
Doplatok dane za rok 2006 budem platiť až teraz v r. 2008.
Ešte do r. 2007 zaúčtujem : 595/341 ?

Ďakujem
Naposledy upravil Janinkaaa : 26.03.08 at 10:40
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Janinkaaa Pozri príspevok
Skúsim ešteraz moju otázku.

Robím dodatočné DP za rok 2006. Vyšlo mi, že mám doplatiť daň 6tis.Sk. Opravy účtov som vykonala v účtovníctve r. 2007.
Doplatok dane za rok 2006 budem platiť až teraz v r. 2008.
Ešte do r. 2007 zaúčtujem : 595/341 ?

Ďakujem
Aj ja doplácam daň, ale predpis účtujem až v tomto roku 428/341, nakoľko som na chybu prišla teraz a je to môj záväzok v tomto roku.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Reprografia Pozri príspevok
Aj ja doplácam daň, ale predpis účtujem až v tomto roku 428/341, nakoľko som na chybu prišla teraz a je to môj záväzok v tomto roku.
Rozumiem a ďakujem.
Reprografia a prečo účtuješ 428/341 ?
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

U mňa ide o významnú sumu, o ktorú v roku 2006 zvyšujem zisk. Z toho dôvodu sa učtuje konkr. ja účtujem 474/428 a predpis dane 428/341. U teba tá suma asi nebola vysoká a tak účtuješ do nákladov
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ďakujem za vysvetlenie, Reprografia. Pomohlo to.
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Janinkaaa Pozri príspevok
Ďakujem za vysvetlenie, Reprografia. Pomohlo to.
Som rada
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať