Zavrieť

Porady

rozvod - majetkoprávne vyrovnanie pridelenie bytu atď

Rozviedol som sa. Manželka ma podvádzala, odišla k milencovi a už skoro 3 roky nebýva v našom byte v (súkromnom vlastníctve). Po 6 mesiacoch násilne vnikla do bytu (zámky som pre istotu vymenil keď sa odsťahovala - mal som takú predtuchu ) a zobrala si k milencovi chladničku, sedaciu súpravu, matrac s manželskej postele, zimné pneu. na auto a iné. Teraz podala o majetkové vysporiadanie na súd. Chcel by som poradiť:
1, kto znáša súdne trovy pri vysporiadaní a v akej výške ?
2, môže jej súd prideliť byt ( ja ho potrebujem a nechcel by som sa ho vzdať som ochotný jej vyplatiť polovicu -ona ho nepotrebuje-pracuje v inom meste kde býva u milenca) ?
3, ak áno musí mi zabezpečiť náhradný alebo len vyplatiť 1/2 ceny
4, 3 roky som z vlastného príjmu platil ostávajúci leasing na auto, poistky a povinné prehliadky ( je pravda že som ho užíval iba ja) + počas tejto doby som platil všetky poplatky za byt ( do fondu opráv v bytovom spoločenstve a pod.) - zohľadní to súd a ako ?
5, ako je to z ostatným majetkom ?( navrhla mi že si môžem nechať zariadenie bytu + auto a ešte mi doplatí 200 za byt - no ja ten byt naozaj potrebujem - zariadenie bytu som si aj tak už dokúpil skoro celé lebo ona mi z pôvodného nechala len postel a zabudovaný šporák )
Vopred ďakujem za rady.
Naposledy upravil pletana : 28.03.07 at 06:23
Usporiadat
ducklin ducklin

ducklin je offline (nepripojený) ducklin

Ako je to v pripade ak si byvaly manzel mojej priatelky pocas ich manzelstva zalozil firmu? Da sa aj firma zahrnut do majetko pravneho vyrovnania?
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

prosím o radu.
Podala som žiadosť na rozvod, súd manželstvo rozviedol ale manžel sa odvolal, nechce pochopiť že naše ďalšie spolužitie už nie je možné.
Mám podať protinávrh alebo čakať na predvolanie na súd?
Čo je lepšie?
Ďakujem za radu.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Čakaj, len keby si súd pýtal vyjadrenie, napíš, že trváš na rozvode.
6 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

Mária27 Pozri príspevok
Čakaj, len keby si súd pýtal vyjadrenie, napíš, že trváš na rozvode.
Ďakujem za odpoveď,
Majka oni ma žiadajú aby som sa vyjadrila, tak stačí iba napísať, "trvám na rozvode" alebo ešte niečo,
či to niečo si nechám na súd?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Ak ťa súd vyzval k vyjadreniu, zrejme ti zaslal aj odpor, ktorý podal manžel. Môžeš sa vyjadriť k tomuto odporu, prípadne len napísať, že trváš na rozvode tak, ako si napísala vo svojom pôvodnom návrhu.
1 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

GabiZ Pozri príspevok
Ak ťa súd vyzval k vyjadreniu, zrejme ti zaslal aj odpor, ktorý podal manžel. Môžeš sa vyjadriť k tomuto odporu, prípadne len napísať, že trváš na rozvode tak, ako si napísala vo svojom pôvodnom návrhu.
Ďakujem za radu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať