Zavrieť

Porady

Leasing a tvorba splátkového kalendára

Ak som poskytovateľom finančného leasingu, pri prepočte splátkového kalendára na istinu a finančný výnos, som povinná použiť prepočet, ktorým mi istina v priebehu 36 mesiacov rastie a finančný výnos klesá? V zákone o účtovníctve v § 30a c) sa píše výnosmi sú budúce finančné výnosy vypočítané prenajímateľom, napríklad metódou efektívnej úrokovej miery a prírastkovej výpožičkovej úrokovej miery. Je tam slovíčko napríklad? Pred rokom 2004 sme mali počas celých 36 mesiacov rovnakú čiastku v istine a finančnom výnose. Chcela by som vedieť, či som podľa zákona povinná urobiť prepočet podľa § 30a, ak hovorí napríklad a neuvádza iný príklad. Ja totiž to nie som bankou, neviem, prečo by som musela použiť uvedené metódy. A musím to upraviť aj za rok 2004 u LZ uzatvorených v roku 2004? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Leasing a tvorba splátkového kalendára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.