Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva a daňové priznanie

AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Bavili sme sa tu dávnejšie aj o príkazných zmluvách. Prešiel rok a príjmy treba priznať. Aké tlačivo treba vystaviť poberateľovi príjmu z prík. zmluvy a do akého paragrafu v DP to treba uviesť. Ďakujem všetkým znalým!!!
Usporiadat
torven torven

torven je offline (nepripojený) torven

Človek
Pozri prilohu. Dufam ze dojde.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

torven
Pozri prilohu. Dufam ze dojde.
torven, to si ty vypracoval, či z nejakeho zdroja?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

A uz sa niekto zamyslel nad temou prikazna zmluva a rocne zuctovanie zdravotneho poistenia?
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

Ahojte,

v ziadnom prispevku som nenasla odpoved na zadanu otazku. Vie na nu niekto odpovedat?
0 0
Ing.Dana Ing.Dana

Ing.Dana je offline (nepripojený) Ing.Dana

Súhlasím so Zuzubalu. Prečítala som celú diskusiu ohľadom Príkazných zmlúv. Nie je mi jasné,1. prečo Príkazné zmluvy daniari kvalifikujú ako závislú činnosť, ked pri závislej činnosti musí pracovník konať podľa pokynov vedúceho a pri niektorých Príkaz. zmluvách nemusí (aký majú dôvod) a 2. akým spôsobom (akou zmluvou) potom môže človek dosiahnuť prijmy podľa §8, ods. 1, písm.a),d) až f)? Aké príjmy potom spadajú do tohoto §? Mne to pripadá, že ten § je samoúčelný, aby štát mohol povedať, že máme aj príjmy oslobodené od dane, hoci to tak nie je.
Škoda len, že nie je medzi nami Šalamún, ktorý by nám rozlúskol tento tvrdý oriešok a jednoznačne našiel riešenie, ktoré nedá účtovníkom spávať-oslobodené príjmy.
Majte sa poraďáci!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Prečo si sem zaplietla príjmy podľa § 8 ods.1 písm.d / až f/ ? To som nepochopila ...
§ 8

(1) Ostatnými príjmami, ak nejde o príjmy podľa § 5 až 7, sú najmä
a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,
b) príjmy z prevodu vlastníctva nehnuteľností,
c) príjmy z predaja hnuteľných vecí,
d) príjmy z prevodu opcií,
e) príjmy z prevodu cenných papierov; na účely tohto zákona sa považuje za prevod cenného papiera aj vrátenie (vyplatenie) podielového listu,
f) príjmy z prevodu účasti (podielu) na spoločnosti s ručením obmedzeným, komanditnej spoločnosti alebo z prevodu členských práv družstva,
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vevey Pozri príspevok
A uz sa niekto zamyslel nad temou prikazna zmluva a rocne zuctovanie zdravotneho poistenia?
Príkazná zmluva = § 8 = príjmy nezahrňované do RZZP.
0 0
babyjane11 babyjane11

babyjane11 je offline (nepripojený) babyjane11

Johanka, takze prikazna zmluva je na 100 percent zaradena pod par. 8, pism. a/ prilezitostne prijmy? Zarobena suma - 23 650,- = zaklad dane? Som zaciatocnicka tak sa pytam takto lopatisticky. A ake potvrdenie o prilezitostnej praci je treba prilozit k DP? Vypis z uctu? Osoba s ktorou mam prikaznu zmluvu mi nevyda ziadne potvrdenie. Mam mat vraj iba prichystanu prikaznu zmluvu a vypisy k pripadnej danovej kontrole. To si mozem dat do danoveho priznania sumu bez potvrdenia?
0 0
evazili evazili

evazili je offline (nepripojený) evazili

Vie niekto poradiť, aké možno uplatniť výdavky, ak zaradím príjmy z príkaznej zmluvy do príjmov podľa § 8? A ešte niečo ohľadom príjmu. Príkazná zmluva bola uzavretá od 1.9.2006 do 31.12.2006 s výškou odmeny 40 000 Sk mesačne. Posledná výplata prišla na účet v januári 2007. Má sa táto zahrnúť do príjmu za rok 2006 alebo 2007?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Odmenu obdržanú v januári 2007 netreba zahrnúť do roku 2006
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Môžem ako nepodnikateľ uzavrieť príkaznú zmluvu na vedenie účtovníctva so SZČO ? AKé povinnosti pre mňa vyplývajú ?
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

jana007 Pozri príspevok
Môžem ako nepodnikateľ uzavrieť príkaznú zmluvu na vedenie účtovníctva so SZČO ? AKé povinnosti pre mňa vyplývajú ?
Nemá s tým nikto skúsenosť ? Prosím poraďte.
0 0
sisteron sisteron

sisteron je offline (nepripojený) sisteron

jana007 Pozri príspevok
Nemá s tým nikto skúsenosť ? Prosím poraďte.
V prípade, že máte nejaký problém týkajúci sa daní, je najlepšie opýtať sa kompetentných osôb. Na stránke www.drsr.sk je ponuka "podávanie dopytov". (Najskôr si však pozrite, či Váš problém už nebol riešený a to v časti "najčastejšie kladené otázky"). Tu Vám odpovedia na vaše otázky, samozrejme ak svoj problém čo najpodrobnejšie popíšete. A radu máte priamo od metodikov Daňového riaditeľstva SR.
0 0
stbe stbe

stbe je offline (nepripojený) stbe

babyjane11 Pozri príspevok
Johanka, takze prikazna zmluva je na 100 percent zaradena pod par. 8, pism. a/ prilezitostne prijmy? Zarobena suma - 23 650,- = zaklad dane? Som zaciatocnicka tak sa pytam takto lopatisticky. A ake potvrdenie o prilezitostnej praci je treba prilozit k DP? Vypis z uctu? Osoba s ktorou mam prikaznu zmluvu mi nevyda ziadne potvrdenie. Mam mat vraj iba prichystanu prikaznu zmluvu a vypisy k pripadnej danovej kontrole. To si mozem dat do danoveho priznania sumu bez potvrdenia?

toto by zaujimalo aj mna, tiez mi nedavaju ziadny prijmovy doklad...
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry den, kamarat ma poziadal o vyplnenie danoveho priznania - vsetko by bolo v poriadku, keby mi ku "klasickemu" potvrdeniu o prijme, ktory plynie z dohody o vykonani prace nepriniesol i doklad o prijme z prikaznej zmluvy. Tento prijem plynul z prilezitostnej jednorazovej cinnosti - roznos propagacneho materialu. Ake danove priznanie ma podat a ake doklady ma k tomu prilozit? Prosim poradte...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať