Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    A ešte sa tu nespomenulo, že drobný majetok by sa premietol aj vo výkaze o majetku a záväzkoch, ale iba v prípade, že by nebol do termínu ku ktorému sa účtovná závierka zostavuje zaradený do používania. Vtedy by sa uvádzal aj v rámci zásob.
    Ak sa do spotreby - užívania už vydal, do výkazu o majetku a záväzkov sa jeho stav nepremietne.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nie,neuvádza sa vo výkaze,pretože nákup sa prejavil vo výdavkoch,v réžii a drobný majetok nie sú zásoby materiálu a tovaru.

    Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

    Mirkaporada
    Veľmi pekne ďakujem. Môj software Pohoda zaradí nákup drobného majetku v peňažnom denníku do stĺpca nákup materiálu a pri tlači Výkazu o majetku a záväzkoch mi dáva možnosť počítať drobný majetok do zásob.
    Naposledy upravil Mirkaporada : 29.03.07 at 07:14

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem. Môj software Pohoda zaradí nakup drobného majetku v peňažnom denníku do stĺpca nákup materiálu a pri tlači Výkazu o majetku a záväzkoch mi dáva možnosť počítať drobný majetok do zásob.
    Ja dávam tiež nákup drobného majetku ako "nákup materiálu"....zaevidujem ho do knihy DHIM....., ale do výkazu ho už nedávam....., ale môžeš ho dať ako stav materiálu /ak by toho napr. bolo viac/- oprava - čítaj príspevok od Janky Acsovej
    Naposledy upravil Muška : 29.03.07 at 09:47

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Nákup drob.majetku, keď budeš o ňom účtovať ako o výdavku ovplyv.základ dane v členení materiál, tak tento nákup ti akurát vstúpi len do výkazu o príjme a výdavkoch v kolonke nákup materiálu

    Drobný majetok - Výkaz o majetku a záväzkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.