Zavrieť

Porady

čokoládová poleva

Chcela by som poprosiť o radu ako sa dá najlepšie urobiť čokoládová poleva na zákusky alebo koláče, pretože sa mi nikdy nevidarí, roztečie sa a spojí sa aj s plnkou. Vopred ďakujem za všetky rady. S pozdravom Bábika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ja robím polevu 100 g várovej čokolády a 100 g masla roztopím vo vodnom kúpeli. Keď dávam polevu na maslovú plnku, plnka musí byť riadne stuhnutá, najlepšie je plniť jeden deň a až na druhý deň dávať polevu. Polevu neroztieram, len otáčam plechom na ktorom je koláč a tak ju nechám roztiecť. Nedávam stuhnúť do chladničky, lebo poleva zostane fľakatá. Najlepšie je nechať stuhnúť pri izbovej teplote. Na veľký plech je potrebné 150 g čokolády aj masla.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Pridám môj recept na polevu:
    100 g tmavej várovej čokolády, 50 g stuženého tuku Cera, 1 ČL masla a 2-3 kvapky olivového oleja, roztopím nad parou ( mám vyskúšané v mliečnom hrnci, tzv.pískači), naplnenú tortu, prípadne koláč ak je navrchu plnka trošku nechám vychladnúť a lyžicou na omáčku ( alebo na dresingy, to je tá s "pyštekom" na boku ) polievam koláč a roztieram lakomcom ( gumové lízatko na krémy) až do krajov. Polevy urobím viac a po stuhnutí ešte "pobehám" lyžičkou s polevou a dozdobím čiarkami. Poleva je krásne lesklá, neláme sa. Krájať odporúčam : ostrý nôž nahrejem nad plynom, nie v teplej vode a rezy mám krásne rovné, potom utriem do papierovej utierky a opäť nahrejem až kým nepokrájam celú tortu, prípadne koláč. Priznám sa, že pri krájaní koláča mám z dôvodu rovných kúskov cez plech preložené plastikové pravítko a nôž vediem tesne pri ňom.
    Naposledy upravil ondrejvla : 29.03.07 at 21:05 Dôvod: chýbalo písmenko...http://www.porada.sk/images/smilies/wink.gif

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    100g čokolády,80g cery, 1 polievková lyžica oleja

    Postup prípravy mám rovnaký ako vlasta.

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    100 g varovej cokolady, 80g cery - rozpustim a potom do toho sprcnem lyzicku studenej vody za staleho miesania sa cokoladova poleva akoby zrazi , ale nezhrudkavie, len trocha zhustne a ked sa roztiera, tak netecie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.