Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať ohľadne Cestnej dane. Bolo potrebné zaplatiť daň z motorových vozidiel za rok 2004 za osobný automobil kúpený na lízing, ktorý bol kúpený na firmu, keď sa vôbec nepoužívalo na podnikateľské účely, teda nedávala sa do nákladov phl , ale odpisy sa urobili.

Čo urobiť v takomto prípade,že podnikateľ, ktorý má kúpený úžitkový automobil /lízing/ a zaradený v majetku firmy a tento rok nebude využívať automobil na podnikateľské účely a tým si nebude dávať do nákladov phl, musí alebo nemusí zaplatiť daň z motorových vozidiel na rok 2005?

dakujem
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

MUSI ZAPLATIT,.
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Keď sa nevyužívalo vozidlo na dosiahnutie zdaniteľných príjmov, keďže sa neúčtovala spoteba PH nemôžu ísť do výdavkov ani odpisy!
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
ekonella - ono je to trochu komplikovanejšie - môžu sa dať do nákladov odpisy - ale musí byť nejaká zmluva, trebárs managerská, že auto slúži pre riaditeľa, ktorý o môže používať aj na súkromné účely a na konci roku v knihe jázd musí mať v tomto prípade 100% jázd ako súkromné. v tomto prípade je to naturálny príjem pre riaditeľa mesačne vo výške 1% OC, odpisy idú do nákladov, lebo je náklad pre riaditeľa, ktorý je tak poctivý (alebo blbý?), že všetko píše ako súkromné jazdy.

a ohľadom otázky "sisky" - nerobím s leasingom - ale niekedy to bolo tak, pri aute obstaranom na leasing sa do nákladov dávali leasingové mesačné splátky plus sa rozpúšťala akontácia - žiadne odpisy! ale opakujem - nerobím s leasingom už 7-8 rokov...a nemám záujem to ani študovať.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mám prosbičku, vie niekto /aj na Porade to bolo prilepené/ sadzby dane z mot. vodidiel
čo vydal VUC Trnava alebo VUC Blava ? Jedná sa mi o malý prívesný vozík za osobné auto. Na stránkach VUC to už nie je alebo to nevidím.
Ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Evina ďakujem ale nevidím tam kategoriu "O" pripojné zariadenia alebo. Ak máš chuť pozri to aj Ty
Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Veru nevidím, ale počkaj chvíľu ešte čosi pozriem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Študujem ozvem sa .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manual myslím, že je to tak, že kategória O sa neuvádza nikde ale rozhoduje počet náprav. Nevidela som v živote TP od prívesu ale asi by to malo byť takto: že zaradíš podľa hmotnosti a počtu náprav auto a príves /príves má č. 6 v rámci druhu/ zvlášť. Ale vodítkom by malo byť to ako je to uvedené v TP. Ak máš hnotnosť a nápravy v TP pre príves zvlášť tak by som to tak urobila.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Sadzby pre uvedené mestá som nenašla ani já , ale určite postupuješ podľa §6 a§ 8 zákona o dani z motorových vozidiel . Len tá sadzba ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita 5 ty asi uvádzaš §§ zo zákona o cestnej dani ale ten bol k 1.1.2005 zrušený a nahradený zákonom 582/2004 Z.z. o miestnych daniach ...

Manual, podľa zákona č. 725/2004 o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách.. je v § 2 písmeno c uvedené, že prípojným vozidlom je nemotorové vozidlo určené na ťahanie iným vozidlom, s ktorým je spojené do jazdnej súpravy.

Postupovala by som podľa § 88 zákona č. 592/2004, aj keď zas ma tam mýli návesová jazdná súprava. Ale najlepším vodítkom sú asi údaje z TP


§ 88
Sadzba dane
(1) Vyšší územný celok môže na svojom území zaviesť daň z motorových vozidiel všeobecne záväzným nariadením, v ktorom určí sadzby dane.
(2) Sadzba dane sa určí pre a) osobný automobil podľa zdvihového objemu motora v cm3 uvedeného v technickom preukaze vozidla,
b) úžitkové vozidlo a autobus podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v technickom preukaze vozidla, osobitne pre motorové vozidlo a osobitne pre prípojné vozidlo,
c) vozidlo používané v rámci návesovej jazdnej súpravy (ťahač a náves) podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v technickom preukaze vozidla, osobitne pre ťahač a osobitne pre náves; vozidlo sa z hľadiska určenia sadzby dane zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny, než do akej
Naposledy upravil evina : 23.04.05 at 07:53
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evina já som to pozerala " Daňové zákony v roku 2005 " tam je uvedený zákon o cestnej dani , ktorý nadobudol účinnosť od 1.4.2004 ale nový zákon o dani z motorových vozidiel nemôžem nájsť , už som preliezla aj www.zbierka.sk/archív .Pozerala som aj tú Trnavu , ale pokiaľ Trnava nezvyšovala sadzby tak sa riadi podľa sadzieb zákona o cestnej dani z roku 2004 .
A Ty máš aký zákon , nasmeruj , prosím ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Evina já som to pozerala " Daňové zákony v roku 2005 " tam je uvedený zákon o cestnej dani , ktorý nadobudol účinnosť od 1.4.2004 ale nový zákon o dani z motorových vozidiel nemôžem nájsť , už som preliezla aj www.zbierka.sk/archív .Pozerala som aj tú Trnavu , ale pokiaľ Trnava nezvyšovala sadzby tak sa riadi podľa sadzieb zákona o cestnej dani z roku 2004 .
A Ty máš aký zákon , nasmeruj , prosím ?
Zita5 upravila som predchádzajúci príspevok pozri
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zákon o miestnych poplatkoch 582/2004 Z.z. z 23.9.2004 2 x novelizovaný zákonom 733/2004Z.z, a zákonom 747/2004 Z.z. V uvedenom zákone je aj Daň z motorových vozidiel a to § 84 a ďalšie .

No čo už , ale stále nevieme sadzby podľa príslušných miest .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ziti, ten §§ 88 je podľa mňa smerodajný pre určenie sadzby
/tá citácia moja je z poslednej novelizácie zákona 582/2004
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Zákon o miestnych poplatkoch 582/2004 Z.z. z 23.9.2004 2 x novelizovaný zákonom 733/2004Z.z, a zákonom 747/2004 Z.z. V uvedenom zákone je aj Daň z motorových vozidiel a to § 84 a ďalšie .

No čo už , ale stále nevieme sadzby podľa príslušných miest .
Ďakujem že to riešite bezo mňa ale musel som odbehnúť. Zitka vieme už sadzby pre Trnavu ale tam nie sú "vozíky" kategória "O". Vystrojím toho pána čo to chce na VUC nech mu to tam vysvetia. Nie ?
Pekný deň želám...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Manual
Ďakujem že to riešite bezo mňa ale musel som odbehnúť. Zitka vieme už sadzby pre Trnavu ale tam nie sú "vozíky" kategória "O". Vystrojím toho pána čo to chce na VUC nech mu to tam vysvetia. Nie ?
Pekný deň želám...
Podľa mojich predchádzajúcich príspevkov si myslím, že kategóriu O nenájdeš rieši sa to spolu ako uvázam vyššie
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evina áno presne ako hovoríš , já viem podľa zákona , aké sú sadzby , ale rozumiem tomu tak , že VÚC si ich svojim nariadením môže meniť , čiže môžu byť aj vyššie . Nie ? Alebo uvažujem nesprávne , asi som sa zamotala .Hm..?

Manuál , to nie je na škodu takáto debata , je v prospech nás . To nevadí , že to riešime bez Teba , lebo nakoniec sa môže aj u nás objaviť taký prípad s prívesným vozíkom .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Evina áno presne ako hovoríš , já viem podľa zákona , aké sú sadzby , ale rozumiem tomu tak , že VÚC si ich svojim nariadením môže meniť , čiže môžu byť aj vyššie . Nie ? Alebo uvažujem nesprávne , asi som sa zamotala .Hm..?

Manuál , to nie je na škodu takáto debata , je v prospech nás . To nevadí , že to riešime bez Teba , lebo nakoniec sa môže aj u nás objaviť taký prípad s prívesným vozíkom .
Ziti uvažuješ správne, ale sadzby už máme za trnavský kraj teraz je problém ako zaradiť spolu, každé zvlášť, a či ako
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Dievčatá máte pravdu nie je na škodu táto debata ale pre lepšiu a hlavne rýchlejšiu orientáciu by mali VUC vo svojich VZN podobne ako u áut oceniť aj velké prívesy, vozíky atď. Takto treba pátrať po zákonoch a byť na pochybách, či som si tú cenu stanovil správne. Vždy ide o princíp. Alebo mám zlý názor?
Pekný deň...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať