Zavrieť

Porady

detský kašeľ

Príjemný deň všetkým na porade! Nemáte náhodou niekto skúsenosť so zbavením sa detského kašľa? Vyskúšala som už kadečo, užívali sme sirup, situácia sa troška zlepšila ale nič moc. Z ľudových receptov sme skúšali cibuľu s cukrom,ale to už môj štvroročný synček odmieta. Že fuj mamina, tak takého ja jesť nebudem!!! Neviete niečo čo zaručenie zaberie? Podeľte sa o svoje skúsenosti....

ďakujem všetkým
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Farks Pozri príspevok
Príjemný deň všetkým na porade! Nemáte náhodou niekto skúsenosť so zbavením sa detského kašľa? Vyskúšala som už kadečo, užívali sme sirup, situácia sa troška zlepšila ale nič moc. Z ľudových receptov sme skúšali cibuľu s cukrom,ale to už môj štvroročný synček odmieta. Že fuj mamina, tak takého ja jesť nebudem!!! Neviete niečo čo zaručenie zaberie? Podeľte sa o svoje skúsenosti....

ďakujem všetkým
Calciový sirupček je dobrý, dobrý je aj samotný medík.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

No my mame skusenosti ze ked deti beru sirupy dlho alebo casto uz im ani nepomahaju.
Skuste pretlaceny cesnak /staci strucik/ do toho citronova stava a med- precedit a vypit. Pomer surovin treba prisposobit aby to dieta bolo schoprne vypit.
Alebo cibulovy caj: cukor skaramelizovat zaliat vodou a pridat pokrajanu cibulu, nechat zovriet a podavat ako caj. Myslim ze ked mu to urobite sladsie tak by mu to malo aj chutit.
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Dcéra dnes už 21 ročná mala kašeľ celé detstvo do 13-14 rokov. Pochodili sme snáď všetky možné vyšetrenia a nič. Lekárkina diagnóza -" Ten jej kašeľ".
Mala som problém v škole vysvetľovať že je zdravá. Pomáhal pobyt pri mori ale len tam, v strede cesty cez Maďarsko sa to vrátilo. Zvykla som jej dávať skorocelový sirup - ten menil kašeľ na trochu počúvateľný.
Čerstvé skorocelové listy opláchnuť, odkvapkať a vrstviť do skleného pohára striedavo s cukrom - utláčať niečim nekovovým. V tme a chlade nechať 6 týždňov - bývam v paneláku tak sme to zakopali v záhrade do zeme, potom zliať cez nekovové sitko a uskladňovať v chladničke.Obom deťom veľmi chutil
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

dcérka kašľala mesiac, týždeň prestala a znovu. proti kašľu sú dobré sirupy ako je skorocelový sirup, echynaceový sirup............ ale nam nepomohli.boli sme na výteroch, všetko v poriadku. až jej dali proti alergii AErius , ktorý užívala mesiac a kašel konečne prešiel! verím že už na dlhšie.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

claudi Pozri príspevok
dcérka kašľala mesiac, týždeň prestala a znovu. proti kašľu sú dobré sirupy ako je skorocelový sirup, echynaceový sirup............ ale nam nepomohli.boli sme na výteroch, všetko v poriadku. až jej dali proti alergii AErius , ktorý užívala mesiac a kašel konečne prešiel! verím že už na dlhšie.
Tiež som rozmýšľala či to nebude alergický kašel, ale boli sme na alergológii a dr. povedala, že alergiu nemá ale pre istotu máme podávať Zodac. Ja si hovorím, že keď nemá alergiu,tak mu zbytočne nebudem podávať kvapky, ale teraz neviem či som urobila dobre.
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

my sme neboli na alergologii. nam to dala naša doktorka. ja som alergicka na peľ, a tak ju to chytá asi tiež. Zodac je dosť silný, ten som užívala ja, ten je aj pre deti ? to teda neviem. niekde sa toho veľa popísalo aj o sirupe Aerius, ktorý užívala naša. a začal kašľať teraz? lebo teraz rastie tráva, všetko možné pučí. idem pohľadať tie príspevky ................
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

zatiaľ toto
http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.ph...ghlight=aerius
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

claudi Pozri príspevok
my sme neboli na alergologii. nam to dala naša doktorka. ja som alergicka na peľ, a tak ju to chytá asi tiež. Zodac je dosť silný, ten som užívala ja, ten je aj pre deti ? to teda neviem. niekde sa toho veľa popísalo aj o sirupe Aerius, ktorý užívala naša. a začal kašľať teraz? lebo teraz rastie tráva, všetko možné pučí. idem pohľadať tie príspevky ................
To nie sú tabletky ale kvapky Zodac, ten sirup o ktorom sa píše v predchádzajúcom príspevku sa mi pozdáva, ďakujem pekne za ten pripnutý link, pomohol mi.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tiež mi syn ako 3-4 ročný dlho príšerne kašľal. Učiteľky ma hrešili, že nakazí detičky, že mám ísť k doktorke, že má príšerný kašeľ. Doktorka povedala (a ďalšie dve iné), že má dýchanie čisté. Tak sme boli u alergologičky, tiež mu dala tuším Zodak alebo Zyrtec teraz už neviem. Pár týždňov som mu to dávala, potom som prestala a aj kašeľ prestal. mal pokoj ďalšie 4 roky až vlani sa mu to v júni objavilo znovu. Mysleli sme, že je prechladnutý, soplil, príšerne kašľal. Doktorka ako ináč predpísala antibiotiká. Tak sme sa objednali opäť na alergologiu a po 2 dňoch opätovného užívania Zodacu kašeľ akoby uťal - prestal. Priznám sa, že som mu tie lieky dávala len do konca augusta a nemal už potom problém. A teraz som zvedavá, keď všetko začína kvitnúť, kedy ho to znovu chytí.
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

Farks Pozri príspevok
To nie sú tabletky ale kvapky Zodac, ten sirup o ktorom sa píše v predchádzajúcom príspevku sa mi pozdáva, ďakujem pekne za ten pripnutý link, pomohol mi.
ja by som ale asi pokračovala v tom Zodacu, nech ho užíva aspoň mesiac. a zvlášť teraz ked začína peľové obdobie. /to veľmi dobre poznám na sebe, hrdlo ma už 2 týždne škriabe.........../
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ja z vlastných skúseností radím homeopatiká od homeopata ušité na mieru. Ušetríte deti od iných komplikácií po antibiotikách.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ninna Pozri príspevok
Ja z vlastných skúseností radím homeopatiká od homeopata ušité na mieru. Ušetríte deti od iných komplikácií po antibiotikách.
Ja tiež liečim deti homeopatikami. Na kašeľ je dobré KALIUM BICHROMICUM.
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Naša dcérka mala tiež november -január kašel, taký bežný zo škôlky a v lekárni mi poradili na zvýšenie imunity sirup Imuno glukán, je to výťažok z hlivy ustricovej, takže prírodný produkt, už ho berieme 3 mesiac a zatiaľ sa držíme zdravé, tak možno aj to by stálo za vyskúšanie a nie je to chémia.
0 0
ADRIANA33 ADRIANA33

ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

Tento rok dcérka nastúpila do škôlky a behom 2 - 3 mesiacov už tretíkrát chorá, druhýkrát s kašlom a s antibiotikami - že má zápal, ktorý jej ide až na mandle. Ale ten kašeľ je strašný. Ľutujem, že má druhý raz antibiotiká, ale už ich musí dobrať - ale žiaľ dostala od nich hnačku. Ako jej mám pomôcť ?
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

ADRIANA33 Pozri príspevok
Tento rok dcérka nastúpila do škôlky a behom 2 - 3 mesiacov už tretíkrát chorá, druhýkrát s kašlom a s antibiotikami - že má zápal, ktorý jej ide až na mandle. Ale ten kašeľ je strašný. Ľutujem, že má druhý raz antibiotiká, ale už ich musí dobrať - ale žiaľ dostala od nich hnačku. Ako jej mám pomôcť ?

Bohužiaľ nástupom do škôlky začína väčšia chorobnosť u takmer všetkých detí. Sama to teraz prežívam a ako sa tomu vyhnúť sa mi doteraz nepodarilo zistiť.
K tým hnačkám však odporúčam jedno: k ANTIBIOTIKÁM treba vždy PROBIOTIKÁ. Nám najlepšie zaberajú kvapky HYLAK FORTE.
Probiotík je viac druhov, skúšali sme aj NUTROLIN B, ale ten nám nezabral.
0 0
claudi claudi

claudi je offline (nepripojený) claudi

anmary Pozri príspevok
Bohužiaľ nástupom do škôlky začína väčšia chorobnosť u takmer všetkých detí. Sama to teraz prežívam a ako sa tomu vyhnúť sa mi doteraz nepodarilo zistiť.
K tým hnačkám však odporúčam jedno: k ANTIBIOTIKÁM treba vždy PROBIOTIKÁ. Nám najlepšie zaberajú kvapky HYLAK FORTE.
Probiotík je viac druhov, skúšali sme aj NUTROLIN B, ale ten nám nezabral.

Hylak fort je aj proti hnačke, pričom Nurtoli B nie, to je len probiotikum , ktoré sa používa pri antibiotikách na vyrovnanie črevnej flóry. Na hnačku je veľmi dobrý Hylak, pre deti aj Smecta.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Aj môj syn teraz kašle. U neho sa to začína soplíkmi, snažim sa to podchytiť v zárodku, takže striedame Nasivin s Olynthom. Ale soplíky mu začnú stekať na priedušky. Najhoršie čo môže byť je kašeľ v noci. Ked 100 krát za noc vstanem, zoberiem ho na ruky, pokolíšem. No ale skúsila som fajn vec. Dám mu sirup Robitussin a prsia aj chrbátik mu namastím eukalyptovým balzamom. Mam taký v zelenej tube, skoro ako zubná pasta to vyzerá. Na radiatore zohrejem plienku a zabalim ho do nej (tie prsia aj chrbatik). No a o chvilu je ticho.
No a ešte k tomu cibulového čaju: mama nám ho robila, vo vriacej vode uvarila nakrájanú cibuľu aj so šupkami a nasypala tam trochu majoránky.. a chutil nam s madom.

Najlepšie by bolo, keby našich anielikov všetky choroby obchádzali.
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Keď boli moje deti malé batoliatka a ťažko sa im vykašliavalo, prevrátila som ich na bruško, hlavou trošku dolu a jemne prstami som im vyklepávala po chrbátiku-aj 5x denne smerom zdola nahor. Teraz, keď sú už "veľkí" /6 a 9/ im búcham silnejšie, a vykašliava sa im lepšie. Zvyšujem dávky C a na kašel používam kombináciu 10 kvapiek bromexinu + lyžička kalciového sirupu. V tomto období im nedávam žiadne mlieko, čítala som, že zahlieňuje.
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

Naša rodina má dobré skúsenosti so sirupom zo smrekových omladín ( Kniha : Staré, dobré, osvedčené ). Smrekové omladiny na na jar uložia do 40% alkoholu, ja používam vodku a nechajú tri týždne lúhovať a potom scediť. Deťom podávať na kocke cukru, dospelým "priamo".
0 0
Katka91 Katka91

Katka91 je offline (nepripojený) Katka91

Tiež mám dobré skúsenosti s cibuľou a skorocelom, či už ako sirup alebo čaj. Ešte odporúčam feniklový silicový olej - pár kvapiek nakvapkať do vonnej lampičky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať