Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím, pozná niekto tieto kvetinky? Rastú v blízkom susedstve a hneď na jar už aj kvitli, ešte bol v záhrade sneh. Neviete poradiť, ako sa volajú a kde by som ich zohnala. Od susedy to asi nepôjde. Ďakujem.
DSC00179.jpg  
DSC00181.jpg  
1/1
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

http://botanika.wendys.cz/kytky/K514.php

Myslím, že je to čemerica. Tie kvitnú veľmi skoro.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

ahojte, mne sa to už zdá až smiešne,nebudete mi veriť, ale ja aj čemericu mám a môžem z nej aj podarovať, mám aj bielu aj ružovú, tiež som voľakedy za ňou veľmi túžila, aj keď so si kúpila na Flore v Olomouci ( oh.... to už blo dávno................................
neprijala sa mi. Mám ju asi 10-12 rokov na takej ešte pôvodnej skalke, ktorá potrebuje obnovu - čo som sa rozhodla urobiť v tomto roku - a tam sa mi zo semienok namnožilo za tie roky niekoľko vhodných kúskov, tak ti Tonkat rada podarujem.
Naposledy upravil atramka : 30.04.07 at 09:28 Dôvod: chýbajúce písmenká
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

marooned, zaujala a tvoja ponuka, zrejme si odborník v takýchto veciach. Mám jednu otázočku nevieš mi poradiť Ty alebo niekto iný zo záhradkárskch poraďákov na čo slúži FLORASORB gel?? Kázala som synovi prieniesť stimulátor na zakoreňovanie odrezkov - chcem množiť chryzantémy - a on mi priniesol tento gel bez návodu, že mu to v záhradkárstve doporučili, ale nie som si istá, či je to práve to, čo potrebujem. Nové technologické postupy množenia by nám laikom aj trochu pomohli, aby sme s množením našich kvetiniek išli s dobou........
Naposledy upravil atramka : 30.04.07 at 09:37 Dôvod: som na inom počítači, nesedí mi klávesnica a tak mi vypadávajú písmenká
0 0
cicusa cicusa

cicusa je offline (nepripojený) cicusa

Aj ja by som mala záujem o ten kvietoček, prípadne bz som si aj kupila jednu sadeničku bielu a jedni ružovú.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

atramka Pozri príspevok
marooned, zaujala a tvoja ponuka, zrejme si odborník v takýchto veciach. Mám jednu otázočku nevieš mi poradiť Ty alebo niekto iný zo záhradkárskch poraďákov na čo slúži FLORASORB gel?? Kázala som synovi prieniesť stimulátor na zakoreňovanie odrezkov - chcem množiť chryzantémy - a on mi priniesol tento gel bez návodu, že mu to v záhradkárstve doporučili, ale nie som si istá, či je to práve to, čo potrebujem. Nové technologické postupy množenia by nám laikom aj trochu pomohli, aby sme s množením našich kvetiniek išli s dobou........
Florasorb GEL 10g
/Agrochémia/Kód: 9380697/EAN: 8586002984767
| Opýtať sa na tovar |


Ks 29,40 Sk



Použitie
na ochranu koreňového systému sadbového materiálu počas manipulácie a transportu proti zaschnutiu. Je vhodný na aplikáciu pri presádzaní plant zeleniny, jahôd, kvetov, okrasných kríkov, stromčekov, ruží, štepov viniča a pod.

Zloženie
amonno draselná soľ priestorovo spolymerizovaného kopolyméru akrylamidu a kyseliny akrylovej

Úprava
práškový koncentrát

Základná charakteristika

  • ochrana koreňového systému sadbového materiálu pred vysychaním počas manipulácie a transportu
  • podporuje rýchlejší a intenzivejší rast nových koreňov
  • znižuje šok z presadenia a tým zvyšuje ujatosť sadbového materiálu
  • aplikáciou Florasorbu je vytvorená obnoviteľná rezerva vody na koreňoch v čase výsadby a pre nasledovný rast


Aplikácia

  • 10g Florasorbu dôkladne rozmiešajte v 1 lirti vody (v prípade veľkej hustoty pridajte vodu a dobre rozmiešajte)
  • koreňový systém sadbového materiálu dokonale namočte do vzniknutého gelu
  • správna konzistencia roztoku je, keď gel nodkvapkáva z namočených koreňov
  • rastlinu zasaďte bežným spôsobom


Výhody

  • významný efekt na ujatie sadbového materiálu a nasledný rast
  • univerzálne použiteľný na všetky presádzané rastliny
  • vysoká priľnavosť na koreňový systém
  • jednoduchá a hygienická aplikácia
  • netoxický pre človeka a zvieratá
  • aplikácia je bezpečná pre prírodné prostredie

Martuška, nech sa páči.
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

Ahojte. Aj ja mam koníček kvety a všetko stým súvisiace takže som rada že vznikla aj takato téma.
Chcem poprosiť nemá niekto na darovanie nejaké okrasné nížšie kríky čo budú aj kvitnúť? Myslím odrezky ktoré by som mohla pripestovať.Poštovné by som samozrejme uhradila. Máme okolo domu nie najlepšiu zeminu takže kvetom sa tam moc nedarý. Preto rozmýšľam o nasadení nejakých takých kvitnúcich kríkov aby sa okolo toho len pokosilo.
V katalogoch čo mi chodia ma nič nezaujalo.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

atramka Pozri príspevok
ahojte, mne sa to už zdá až smiešne,nebudete mi veriť, ale ja aj čemericu mám a môžem z nej aj podarovať, mám aj bielu aj ružovú, tiež som voľakedy za ňou veľmi túžila, aj keď so si kúpila na Flore v Olomouci ( oh.... to už blo dávno................................
neprijala sa mi. Mám ju asi 10-12 rokov na takej ešte pôvodnej skalke, ktorá potrebuje obnovu - čo som sa rozhodla urobiť v tomto roku - a tam sa mi zo semienok namnožilo za tie roky niekoľko vhodných kúskov, tak ti Tonkat rada podarujem.
Budem veľmi rada, ak by sa to podarilo. Odkiaľ si?
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Chcela by som všetkých dobrých ľudí na porade poprosiť,či by mi neposlali nejaké odrezky,prípadne kríčky na zakorenenie,ktoré by som využila na skrášlenie môjho rodinného domčeka.V minulosti som si kúpila pár,ale všetko mi uhynulo.Dom je orientovaný na sever.Veľmi pekne ďakujem.Ozvite sa mi cez SS.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Ahojte poraďáci, pridávam sa aj ja k prosbe, ak máte nejakú trvalku do skalky alebo kríček na plot (nallepšie opadavý na zimu, možno aj egreš alebo ríbezlu alebo hocičo).
Práve si totiž dorábam skalku pri chate, strašne sa z nej teším, je tam ale ešte veľa prázdneho miesta.
Tie kríčky by sa zišli na ohradenie pozemku, opadavé preto, lebo v zime srny požerú všetko čo je zelené ,napr. tuje mi už ohrýzli úplne.
Prípadne skúste poradiť nejaký zelený krík, čo zvieratá v zime neobžerú.
Lokalita Bratislava-Pezinok chata.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Ahojte poraďácki záhradkári!!!!!
Vidím, ako ste sa začali hlásiť v tejto téme, tak ma v noci napadla jedna myšlienka, ktorá by možno stála za zváženie:
Navrhujem urobiť si takú VÝMENNÚ BURZIČKU RASTLINIEK - čo vy na to???
Prvú by som sa podujala urobiť ja, už som to trochu premyslela, no neviem, aký by bol záujem. Kto by bol ochotný prísť na takúto akciu???
Mám už aj predjednané misto - bolo by to na juhu Slovenska v mestečku s termálnym kúpaliskom - prišli by ste aj so sbvojimi rastlinnými prebytkami, kde by sme si ich vzájomne mohli povymieňať???? skúste sa napísať , kto by prišiel npr 6. mája prípadne 8. mája????? Pripíšte "sortiment", čo by ste
priniesli. Skúsime to????
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Som rada, že si sa ozvala, len škoda, že nemôžeš na stretnutie........ vieš má to svoje čaro........ možno aj toto je dosť narýchlo, neviem, či sa niekto pripojí, termín by bol 8.5. - deň prac. voľna- tentoraz by to bola jednodňová akcia, ak by sa vydarila nabudúce potom možno aj s nocľahom. na túto
MINIBURZIČKU kvetinkových prebytkov poraďákov môžem pozvať prvých 10 -12 záujemcov na moje náklady aj s príjemným popoludním, ak sa vydarí budem veľmi rada, že sa medzi sebou spoznajú ľudia, ktorí majú veľa spoločného a ešte sa naživo nestretli.
MOJA PONUKA: - odrezky čínskych ruží, čemerica- zopár kúskov, cibuľky narcisov, okrasnú trávu, nejaké skalničky
0 0
andi andi

andi je offline (nepripojený) andi

Kde by bolo stretko?
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

andi, malo to byť prekvapko do poslednej chvíľky, ale keďže zrejme to každého zaujíma, tak Ti pošuškám, že v Štúrove - zoznámiť sa, vymeniť si kvetinky, prezrieť si pekné skalky a trošku sa možno aj okúpať. Každý vítaný - môže priniesť čo chce .....(???) Ako som spomínala , priestor mám, 10-12 poraďákov je na moje náklady - vstupenka aj parkovné- ak by bol väčší počet, poriešime na mieste.. Hlavne treba prísť s dobrou náladou...................
zaujalo ťa to?? Ak by to malo dobrú odozvu ,mohli by sme naše miniburzičky opakovať aj so širším programom. :-)))
Naposledy upravil atramka : 05.05.07 at 18:41 Dôvod: chybička v texte
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nechcete presťahovať Štúrovo aj s teplou vodičkou niekde pod Tatry?
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Kukučka, ak máš chut a voľný čas, zbaľ to doma. zbehni "dole", uvidíš, že neobanuješ......
PS: ...ak treba, môžeš aj prespať...
Máme priateľov v Poprade a keď im voláme začiatkom mája od vody, nechcú veriť, lebo doma drkocú zubami.......
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

bulnova Pozri príspevok
Na stretnutie síce nemôžem prísť, ale prebytky by sa našli. Ak má niekto záujem o vtačí zob - opadavý - a má chuť si ho vykopať,ďalej kvalitné podpníky (slivky) všetko v neobmedzenom množstve ( darujem). Menšie množstvá - iris, magnólia,
ibištek(záhradný - biely a rúžový), plamienok, krušpán, orgován, jazmín a pod.
Nemôžem síce si prísť osobne niečo vykopať ale nedá sa niečo poslať poštou ? Rada zapaltím dobierku.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

S časom som na tom naozaj veľmi zle, lebo dokončievame stavbu rod. domu, a tak pendlujem od počítača na stavbu (cca 12 km). Dúfam, že do jesene skončí-
me. Potom pozvem poraďakov na guláš. Zmestí sa nás tam veľa (1ha pozemok).
Maňuša, o čo by si mala záujem? Nemáš to blízko do Prešova ? Pošlí mi adresu.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

ALBO Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, pridávam sa aj ja k prosbe, ak máte nejakú trvalku do skalky alebo kríček na plot (nallepšie opadavý na zimu, možno aj egreš alebo ríbezlu alebo hocičo).
Práve si totiž dorábam skalku pri chate, strašne sa z nej teším, je tam ale ešte veľa prázdneho miesta.
Tie kríčky by sa zišli na ohradenie pozemku, opadavé preto, lebo v zime srny požerú všetko čo je zelené ,napr. tuje mi už ohrýzli úplne.
Prípadne skúste poradiť nejaký zelený krík, čo zvieratá v zime neobžerú.
Lokalita Bratislava-Pezinok chata.
Rozmýšľala som, že možno by mohli byť borievky - majú tŕne, sú ako tuje, a ešte potom borievky na spracovanie v kuchyni na hovädzie, alebo zverinu a pod. .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať