Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

heja3 Pozri príspevok
Rozmýšľala som, že možno by mohli byť borievky - majú tŕne, sú ako tuje, a ešte potom borievky na spracovanie v kuchyni na hovädzie, alebo zverinu a pod. .
Dik za názor, borievka je dobrý nápad, sused má dve, lenže problém je kde ich zohnať. Pozerala som v hornbachu, tam bolo čosi podobné vo výške asi 25 cm (aj som si jedno kúpila za 500Sk),neviem či je to ono, lebo keď to teraz vyháňa púčiky tak sú mäkkké, nie veľmi pichajú(neskôr budú trochu pichať).
Budem vďačná za každú radu, ako ich zohnať, je to dobrý nápad a sú zelené aj v zime. Ďakujem.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

ALBO Pozri príspevok
Dik za názor, borievka je dobrý nápad, sused má dve, lenže problém je kde ich zohnať. Pozerala som v hornbachu, tam bolo čosi podobné vo výške asi 25 cm (aj som si jedno kúpila za 500Sk),neviem či je to ono, lebo keď to teraz vyháňa púčiky tak sú mäkkké, nie veľmi pichajú(neskôr budú trochu pichať).
Budem vďačná za každú radu, ako ich zohnať, je to dobrý nápad a sú zelené aj v zime. Ďakujem.
Čo si v Hornb. kupovala bonsai? za 500 Sk?
Ja som si dala do vyhľadávača borievka, tam bol popis atď. Po latinsky je to juniperus cena....
Napríklad cenník:
http://www.vysadby.sk/?p=cennik&what=2
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ahojte, super téma !!!!!
Darujem dva zakorenené odrezky z ananásu (mám to vo vode, už som ich chcela vyhodiť, lebo musím znižiť počet kvetov vo vnútri domu), veľa asi 10 cm zakorenených citrusovníkov - možno je tam aj mandarinka, pomaranč, proste mi bolo ľuto vyhodiť kôstky, tak som ich hodila do kvetináča s kávovníkom a teraz neviem, čo s nimi.
Lokalita : Od Piešťan po Trenčín, občas DCA.

A zháňam radu : chcela by som živý plot, stálozelený, skôr do tieňa. Stačili by odrezky, potrebujem ich dosť a keď vidím, čo stoja také malé kríčky.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Prejdi sa po okolí a z kríkov, ktoré sa ti páčia odreš vetvičku a strč do zeme. Alebo popros niekoho čo bude strihať živý plot.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

kukučka Pozri príspevok
Prejdi sa po okolí a z kríkov, ktoré sa ti páčia odreš vetvičku a strč do zeme. Alebo popros niekoho čo bude strihať živý plot.
Práveže nikdy nemám šťastie, na niekoho, kto strihá plot. Páčia sa mi tie v strede zelené a na okraji žlté. Myslím, že sa to volá bršlen. Susedka si také posadila pred dom a do troch dni ich mala všetky preč. Až plakala.
Preto nemám svedomie niekomu odrezať vetvičku a určite by som trafila taký, čo na zimu opadáva. A na divo rastúce si netrúfam. Ale dík, musím sa viac snažiť.
Jana

Doplňam, lebo som si pozrela ten link pre Albo . Asi je to krušpán vždyzelený . Aspoň mám prehľad o cene.
Naposledy upravil JanaSys : 07.05.07 at 13:21
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

heja3 Pozri príspevok
Čo si v Hornb. kupovala bonsai? za 500 Sk?
Ja som si dala do vyhľadávača borievka, tam bol popis atď. Po latinsky je to juniperus cena....
Napríklad cenník:
http://www.vysadby.sk/?p=cennik&what=2
Nie, jasom si myslela, že je to borievka, lebo tie ihličky trochu pichali a ja som hľadala niečo, čo by pichalo aby to tie zvieratá odradilo (malé borovičky ,smrečky aj tuje obžrali, ono to teraz aj oplotím, len sa mi to nechce ani nepáči, lebo je to tam samý drôt). V hornbachu mi nikto neporadí a to bol taký malý pekný pichľavý stromček, aj teraz má takú peknú zelenú farbu na koncoch, už má dva roky a si 35 cm.Asi to nebude borievka.
No tie borievky tam v ceníku majú dobrú cenu ale v Bratislave to asi takto nebude. Ani neviem či tu také predávajú niekde.Keď som to pred rokom zháňala, veru som na borievku nenatrafila. No skúsim niekde v okolí obvolať.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

ALBO,
skús www.rastlinky.sk, katalóg a ihličnany. Asi od tretej strany sú borievky. Posielajú na dobierku, pred pár rokmi som od nich brala kvety a bola som spokojná. Teraz neviem, modernizovali sa a idem kukat aj ja.
Jana
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

JanaSys Pozri príspevok
ALBO,
skús www.rastlinky.sk, katalóg a ihličnany. Asi od tretej strany sú borievky. Posielajú na dobierku, pred pár rokmi som od nich brala kvety a bola som spokojná. Teraz neviem, modernizovali sa a idem kukat aj ja.
Jana
Dik, pozeram to, ale sa mi zdá aspon z obrázku, že tieto sú tam neni také pichľave. Oni asi nie všetky pichaju. Tušim tá borievka obyčajná je taká vhodná.Idem pohľadať jej latinsky názov.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Elenka vďaka, gel vyskúšam, pošlem v tom drobné odrezky....
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Bola by som veľmi rada keby si mi z toho niečo poslala.Pokúsila by som sa o pestovanie. Adresu cez SS. Ďakujem.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

JanaSys Pozri príspevok
Ahojte, super téma !!!!!
Darujem dva zakorenené odrezky z ananásu (mám to vo vode, už som ich chcela vyhodiť, lebo musím znižiť počet kvetov vo vnútri domu), veľa asi 10 cm zakorenených citrusovníkov - možno je tam aj mandarinka, pomaranč, proste mi bolo ľuto vyhodiť kôstky, tak som ich hodila do kvetináča s kávovníkom a teraz neviem, čo s nimi.
Lokalita : Od Piešťan po Trenčín, občas DCA.

A zháňam radu : chcela by som živý plot, stálozelený, skôr do tieňa. Stačili by odrezky, potrebujem ich dosť a keď vidím, čo stoja také malé kríčky.
Bola by som veľmi rada keby si mi niečo z toho mohla poslať.Ďakujem veľmi pekne. Adresa cez SS.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Albo, skús si pozrieť aj www.skalniak.eu. Zaujímavá stránka, je to v Polsku, majú kríčky, kvety a aj iný tovar.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka Pozri príspevok
Nechcete presťahovať Štúrovo aj s teplou vodičkou niekde pod Tatry?
Alebo do Žiliny?

Dobre, už idem do témy, nedali by sa niektoré rastlinky poslať? Ja som už semienka poraďáčkam poslala, dúfam, že sa vydaria.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

....včera som posielala rastlinky poštou 1.triedou, dúfam že prídu v poriadku ešte dnes, najneskôr zajtra.
Tešte sa: tonkat, Katka29,aisa, wagner
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

atramka Pozri príspevok
Elenka vďaka, gel vyskúšam, pošlem v tom drobné odrezky....
Elenka, čínske ruže som ostrihala a z každej som nechala vhodné odrezky, ktoré som dala do toho gélu.....skúsim poslať, ak chceš, alebo ich v tom zatiaľ nechám doma zakoreniť??????
Vlani som niektorým poraďáčkam poslala odrezky z tých čínskych ruží, no neviem, či sa im niečo prijalo./Viera123, Hankagirl, Skhanka/
Baby ozvite sa, či sa to prijalo, alebo treba nové odrezky.... mám ich dosť, lebo mi to bolo ľúto zahodiť.......
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Martuška, samozrejme, že je to škoda zahodiť. Ja sa len bojím, že sa to môže cestou zničiť, poškodiť... takže odrež, ja sa budem snažiť dôjsť. Samozrejme dám vopred vedieť. Skôr ako po máji to nebudem stíhať. Takže ak to nenaháňa budem len rada. To vieš, vyúčtovanie za služby spojené s bývaním... Ďakujem Ti "krásna víla" prajem krásny dníček plný slnečnej pohodičky.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

....budem ich ochraňovať v tom géliku, ak pustia korienky budem ich postupne sadiť do črepníčkov a tak potom vydržia........a stretnuti budem veľmi rada....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ver, že aj mne bude cťou a potešením Ťa osobne stretnúť.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

ALBO Pozri príspevok
Dik, pozeram to, ale sa mi zdá aspon z obrázku, že tieto sú tam neni také pichľave. Oni asi nie všetky pichaju. Tušim tá borievka obyčajná je taká vhodná.Idem pohľadať jej latinsky názov.
albo:http://www.garten.cz/a/sk/1360-junip...evka-obycajna/
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

No, to je ono pichľavé a nenáročné na pôdu a dá sa strihať.Musím to niekde pozháňať za rozumnú cenu.Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať