Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 15:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

SASAN Pozri príspevok
Hladam hluzy ,sadenice Alstromerie ,,,ponuknite ,resp.skuste ma nasmerovat ,dakujem
http://aplikacie.slovenska.sk/wobj/?...599%26CID%3D13
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

judyt Pozri príspevok
Ahojte, zasadila som cucoriedku, a neviem ci si musim na zimu zakryt, ak ano tak s cim /piliny, piesok..../ Dakujem
ak je ešte mala tak môže byť čečina ja tak zazimovávam miniruže, chryzantemy, figovnik,kiwi a aj niektore trvalky
0 0
judyt judyt

judyt je offline (nepripojený) judyt

beba13 Pozri príspevok
ak je ešte mala tak môže byť čečina ja tak zazimovávam miniruže, chryzantemy, figovnik,kiwi a aj niektore trvalky
Dakujem
0 0
monte monte

monte je offline (nepripojený) monte

ahoj, zakry ju na zimu vrstvou rašeliny, hlavne mladé sadenice
0 0
monte monte

monte je offline (nepripojený) monte

nakoľko bola mierna zima, ružička je zrejme trochu pomýlená, ale ty neváhaj na zimu je pristrihni a zabaliť ju môžeš - korunku aj kmienik do priedušnej folie alebo juty
0 0
medikopko medikopko

medikopko je offline (nepripojený) medikopko

BRM môžeš mi napísať, či ten odstopkovač je ešte aktuálny?! Prosím!! medikopko@gmail.com
Naposledy upravil medikopko : 08.11.07 at 10:19
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

ahojte, ja by som prosila,ak má niekto odrezky trvaliek,alebo niečo na balkon,do bytu,budem vďačná..som na materskej a chcela by som oživiť náš byt Plamienok sa mi už dlho páči, alebo oleander..ale aj iné..prosím potom zaslať aj foto,ako to bude vyzerať keď to vyrastie.vďaka ešte raz!
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

sway Pozri príspevok
mám takúto oranžovú, rada vymením odrezok, už ju aj zakoreňujem


myslím tú v strede - fialkovú, neviem to sem prilepiť.


ahooj,ak sa dá,dáš aj nám odrezok?
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

camelfly Pozri príspevok
Elenka, tak uz to mas narezane a dala som ti to do vody aby pustilo korienky


ak by este niekto z tych trub chcel, za chvilku budu viac na odrezky len sa trosku rozkokosi a moze sa narezat znovu

myyy chceme neni uz neskoro?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
LillySK Pozri príspevok
ahojte, ja by som prosila,ak má niekto odrezky trvaliek,alebo niečo na balkon,do bytu,budem vďačná..som na materskej a chcela by som oživiť náš byt Plamienok sa mi už dlho páči, alebo oleander..ale aj iné..prosím potom zaslať aj foto,ako to bude vyzerať keď to vyrastie.vďaka ešte raz!
ja mám takýto oleander - kvitne kedy sa mu zachce, je to vďačná rastlinka, ak chceš pošlem, pošli ss s adresou
oleandrík.jpg  
olendrík 2.jpg  
1/1
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

sway Pozri príspevok
ja mám takýto oleander - kvitne kedy sa mu zachce, je to vďačná rastlinka, ak chceš pošlem, pošli ss s adresou
Paaaaaaaaani,je nadherny! ss mi este nejde poslat..posli mi na mail: anicka@all-net.sk,dohodneme sa tadial..a zakorenit ho dat do vody,ci rovno do kvetiaca a zeminy?plus prosim viem ze ich musky napadaju,co ak aj moj,co potom?a kvitnut mi bude uz toto leto?
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

LillySK Pozri príspevok
myyy chceme neni uz neskoro?
nie, nie je neskoro ale odrezky s korienkami ti môžem poslať až na jar, ak to nevadí
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

camelfly Pozri príspevok
nie, nie je neskoro ale odrezky s korienkami ti môžem poslať až na jar, ak to nevadí

jasné, že nevadí ale potom aj návod, ako sa o to starať,aby mi to ešte v roku 2008 kvitlo
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

este sa chcem opytat, dostala som vcera cinsku ruzu,je dost velka-vysoka asi 40cm,ale siroka,asi aj 1m, vraj nekvitla-je od maminy z ambulancie, ako sa mam o nu starat aby kvitla? mlade listky zelene hadze,aj rastie..ale kvety vraj mala kedysi,len teraz posledny rok nekvitla..
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
LillySK Pozri príspevok
este sa chcem opytat, dostala som vcera cinsku ruzu,je dost velka-vysoka asi 40cm,ale siroka,asi aj 1m, vraj nekvitla-je od maminy z ambulancie, ako sa mam o nu starat aby kvitla? mlade listky zelene hadze,aj rastie..ale kvety vraj mala kedysi,len teraz posledny rok nekvitla..
Potrebuje veľa svetla, pohnojiť tak raz za 2 mesiace (hnojivom pre izbové alebo kvitnúce rastlinky) a ak sa dá dať ju cez leto von na balkón či terasku - a zakvitne. Ja mám aj 5 rôznych a radosť velikú, keď kvitnú.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

LillySK Pozri príspevok
este sa chcem opytat, dostala som vcera cinsku ruzu,je dost velka-vysoka asi 40cm,ale siroka,asi aj 1m, vraj nekvitla-je od maminy z ambulancie, ako sa mam o nu starat aby kvitla? mlade listky zelene hadze,aj rastie..ale kvety vraj mala kedysi,len teraz posledny rok nekvitla..
Ja mám takú skúsenosť, že keď si ju veľmi nevšímam a polejem iba keď to už nutne potrebuje, tak je najspokojnekšia a pekne kvitne. Strihať iba na jar. V lete sa cíti dobre aj na balkóne, alebo v záhrade, treba však už od apríla postupne privykať na slniečko.
0 0
LillySK LillySK

LillySK je offline (nepripojený) LillySK

inak,moja maminka ma zahradku a v nej vela kvietkov,len urcite neni taka maniacka na kvety ako ja a este ma okrem toho vela prace,ale ak chcete,mozem vam nejake potom postupne poslat..ma rozne a inak,tam na luke,kde sa pasievaju kravy z druzstva rastie taky maly kvietok,je nadherny,kvitne velmi skoro,hned po prvosienkach,je roznofarebny..podoba sa na laliu,ale nespomeniem si,jak sa vola tych je tam hromadaaaaaaaaaaaa,tie vam potom mozem ist aj s lopatkou povyberat,su fakt nadherne..
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Moje čínske ruže neviem prečo kvitnu len ked ich v lete dávam von, ked ich necham v byte vôbec nezakvitnu a už maju viac ako 10 rokov. Tak aby som im vyhovela davam ich von tam kvitnu celé leto a potom ešte v byte aj do vianoc.
0 0
slavkasig slavkasig

slavkasig je offline (nepripojený) slavkasig

Ja mám čínsku ružu kvitne na červeno taký strašne jemný kvet ale má pekné listy zeleno biele každý kto ku mne príde tak sa mu páči aj keď práve nekvitne kôli tým listom dlho mi nekvitla ale niekto mi poradil aby som ju na jeseň poriadne ostrihala bolo mi to lúto ale nebanujem . Vyhnala nové výhonky akvitla až do jesene a tak to už robím každý rok len pred rokom neviem prečo som ju neostrihala a mala len asi 3 kvety ale aj tak je pekna .
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

moji zlatí, vy máte problémy s odrezkami a ja zase s cibuľami narcisov, ktoré som teraz v januári objavila, totiž zabudla som ich v jeseni zasadiť do valovkov na balkone, no čo teraz s nimi, dočkam sa kvetov ak ich ešte zasadim, čo vy na to, poraďte, dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať