Zavrieť

Porady

ZÁHRADKÁRSKA BURZA PORAĎÁKOV

Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........


Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.

Prosím prispievateľov, aby sa držali zadania témy, tzn., aby používali tému na výmenu, darovanie, či hľadanie rastliniek.
Ak máte otázky ohľadom pestovania, chorôb rastlín a pod. vyhľadajte cez vyhľadávač, či nenájdete odpoveď a pokračujte v založenej téme. Ak nie, zadajte prosím novú tému
Naposledy upravil arizona : 20.06.10 at 16:09 Dôvod: slovosled
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Navrhujem aby ste spočiatku zakladali témy tak, že v názve budete dávať pred názov rastliny "Ponúkam" resp. "Hľadám".

Ak by toho bolo veľa môžem urobiť samostatnú kategóriu, ako napr. fotoinšpirácie, ale zatiaľ uvidíme, či toho bude skutočne toľko, že by si to vyžiadalo samostatnú kategóriu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Hľadám sadenice tují/aspoň 80cm-1m/na živý plot aj 20ks.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

lejka, v sobotu som kupovala v Baumaxe (ja v Nitre), boli aj tuje aj cyprušteky veľmi pekné 118,-/ks, skús, možno ešte majú....
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

My sme kupovali minulú sobotu. Ak Ti nie je ďaleko tak pri Piešťanoch v obci Veselé, Rakovice, Dubovany, tak tam snáď v každom dome pestujú tuje na predaj, je tam toho veľmi veľa. Smaragdy na živý plot cca 80 sm stáli 120.- Sk.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Niekde som v poslednom čase čítala inzerát : predám tuje 120 cm á 100,-Sk,
tel. 0902 258 656. Skús,možno ich ešte majú.
0 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Chcem sa Vám všetkým poďakovať za užitočné rady,už som volala aj na to tel.číslo ale majú len 70cm tuje za 60Sk je to pri Senci.Potrebujem tak 20-30ks,ale bývam v Žiline,tak musím prerátať náklady na benzín.Ešte pozriem v Baumaxe a chystám sa do Nového Targu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lejka Pozri príspevok
Chcem sa Vám všetkým poďakovať za užitočné rady,už som volala aj na to tel.číslo ale majú len 70cm tuje za 60Sk je to pri Senci.Potrebujem tak 20-30ks,ale bývam v Žiline,tak musím prerátať náklady na benzín.Ešte pozriem v Baumaxe a chystám sa do Nového Targu.
Lejka, aj ja som Žilinčanka, krásne tuje majú v Polskom Tešíne, len treba tam byť zaránky najlepšie už okolo siedmej hodiny, je tam obrovský výber. Je to na potravinovom trhu, cez cestu hneď je veľký trh. Ak chceš bližšie, cez SS.
0 0
section section

section je offline (nepripojený) section

Prosim nevie niekto kde by som mohol kupit sadenice schizandri činskej.Dakujem
0 0
stankakac stankakac

stankakac je offline (nepripojený) stankakac

atramka Pozri príspevok
Táto téma by mala slúžiť pre drobné výmeny rastliniek, sadeníc a všetkého ostatného, čo sa záhadkarskej témy týka, v našej veľkej poraďáckej rodine. Chcem na začiatok poprosiť Riška, aby nám to pomohol rozdeliť na: ponúkam.........
hľadám...........
poraď, ak vieš....

Verím, že sa táto téma ujme, veď mnohé a mnohí z nás, čo majú niektorých rastliniek dostatok, radi sa podelia s ostatnými, veď keď jeho pôvodná rastlinka vyhynie , vie že ju už niekomu dal, kto mu z nej rád pošle semienko alebo odrezok.
Ak nemáte námietky môžeme to postupne vyskúšať....
Richard prosím, môžeme s tým začať???
Veľmi ma potešila táto rubrika. rada pestujem rastliny a ešte radšej sa dozvedám niečo nové o nich. Dúfam, že sa niekto nájde a vymení si so mnou nielen nové informácie, ale aj pestovateľské osvedšené rady
0 0
benecon benecon

benecon je offline (nepripojený) benecon

chlop
Ja chodím na dreviny do obce Lodygowice pri Bielsko-Bialej, kúsok za Živcom. 3 obrovské zahradníctva a bohatý výber všetkého, aj toho čo ešte nepoznáte.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Máme strašne radi pór, hlavne v šalátoch, ale asi som to s pestovaním prehnala. Neviete mi poradiť, či niekde v Bratislave, alebo v blízkom okolí vykupujú ovocie a zeleninu (niekedy sa mi urodí aj väčšie množstvo ovocia).
Ďakujem, Eva
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

A ja zas hľadám ľudovo nazvanú židovskú čerešňu. Mala by to byť trvalka, poloker. Kúpim zopár kúskov, ak niekto vie čo je to pestuje ju. To je ale blbosť, kupovať niečo, čo neviete ani ako vyzerá, čo? Vraj je to pekná rastlina. Len či nevymrzne pod Tatrami! No i tak vopred ďakujem za početné ponuky. Majte sa! Všetci záhradkári!
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

aisa, je to machovka čerešnová (Physalis alkekengi) ,rada Ti to podarujem, napíš adresu v SS, kde Ti pošlem . :-)))
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

ondrejvla Pozri príspevok
Lejka, aj ja som Žilinčanka, krásne tuje majú v Polskom Tešíne, len treba tam byť zaránky najlepšie už okolo siedmej hodiny, je tam obrovský výber. Je to na potravinovom trhu, cez cestu hneď je veľký trh. Ak chceš bližšie, cez SS.
Aj ja som Žilinčanka, chodím takmer pravidelne na nákupy do Poľského Tešína. Chcem len povedať, že na trhu tam majú skutočne obrovský výber pre záhradkárov - ale pozor: potravinový trh býva otvorený len v stredu a v sobotu !
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

keď ste na trhu v Poľsku, hodťe sem nejaké fotečky, ako to vyzerá tam s rastlinkami a kríčkami .... a ako sa tam pohybujú ceny?
0 0
astra7777 astra7777

astra7777 je offline (nepripojený) astra7777

vydatá, 4 deti (z toho 1 dcéra, 2 mačky a 1 manžel) ...viac
Zoháňam sadenice - popínavé šípové ruže na živý plot. Kto poradí, kde ich zoženiem? Vďaka.
0 0
mito009 mito009

mito009 je offline (nepripojený) mito009

ta zidovska ceresna neni naaahodou Machovka peruanska? - oranzove a v strede bobula velkosti ceresne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Áno, je.mochyňa - židovská čerešňa

Tu je V češtine aj v slovenčine BOTANICKÝ HERBÁR
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Mám zvyšných niekoľko ks tej slávnej vrby, nepotrebuje niekto súrne a zároveň poraďte ako ju poslať.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

.. ja sa hlásim, chcem zopár kúskov, aké množstvo ponúkaš?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať