Zavrieť

Porady

PPD - kópia

Stalo sa Vám, že máte doklad o zaplatení (PPD) len kópiu? Originál je tam akurát len pečiatka. Môžem to normálne zaevidovať alebo mám ísť do dotyčnej firmy aj pre podpis?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Mickya, myslím, že sme sa už o tom bavili, a každý má na to iný názor. Ja robím takto:
    1. ja platím - mám originál môjho VPD + kópiu PPD dodávateľa
    2. platia mne - mám originál môjho PPD, a ak je možnosť mám kópiu ich VPD, ale to striktne nepožadujem, myslím si, že nie je treba - ja mám príjmy, ja sa priznávam - teda dôležitý je môj PPD

    A ešte som si zvykla napr. robiť tak, že ak ja vypisujem PPD, tak na kópiu sa podpíšem ja - originál, nie cez kopirák..

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    A ešte som si zvykla napr. robiť tak, že ak ja vypisujem PPD, tak na kópiu sa podpíšem ja - originál, nie cez kopirák..
    No to som myslela. To by mi nevadilo, že je to len kópia, ale na tú kópiu nedala dotyčná originál podpis - je len cez kopirák.
    Ale keď je tam originál pečiatka, tak ich nebudem teda naháňať.
    Ďakujem
    Naposledy upravil Mickya : 27.01.05 at 11:53

    ANNE je offline (nepripojený) ANNE

    ANNE
    Ja som si doposiať nechávala kópiu PPD a originál som dávala platiacemu. Robila som chybu?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ja si myslím, že si to robila správne. Podľa mňa má originál má dostať platiaci. Aj v obchode napr. dostaneme oridinál z reg. pokladne a nie kópiu.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Jeso a tá druhá firma má potom tiež originál vo svojom účtovníctve, teda sú dva originály? Podľa mňa môže byť iba podpis originálom na prvopise aj na kópii.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Zuzka
    Jeso a tá druhá firma má potom tiež originál vo svojom účtovníctve, teda sú dva originály? Podľa mňa môže byť iba podpis originálom na prvopise aj na kópii.
    originály v tom význame, ked vydávaš peniaze, tak tvoj VPD si nechávaš...a kópia ide dodávateľovi...a ked prijímaš peniaze, tak tvoj PPD si necháš a kópia odberateľovi

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    babenko1
    originály v tom význame, ked vydávaš peniaze, tak tvoj VPD si nechávaš...a kópia ide dodávateľovi...a ked prijímaš peniaze, tak tvoj PPD si necháš a kópia odberateľovi
    Ak ja vydávam peniaze, tak dostanem originál PPD od dodávateľa, on si nechá kópiu PPD a ja mu dávam môj originál VPD a kópiu si nechávam ja. Ja to robím takto. Táto téma tu bola niekoľkokrát už rozoberaná a je tu veľa názorov. Podľa mňa by sa doklady nemali podpisovať cez priepis ale "originál".

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Pozri, podpísať môžeš kópiu....ale svoj originál dokladu by si si mala nechať...

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    Zuzka
    Jeso a tá druhá firma má potom tiež originál vo svojom účtovníctve, teda sú dva originály? Podľa mňa môže byť iba podpis originálom na prvopise aj na kópii.
    Ak ja niekomu platím : VPD vystavujem ja -originál si nechám a kópiu dám dodávateľovi +priložím do účtovníctva kópiu ich PPD, alebo na mojom VPD mám ich pečiatku a podpis ako príjemcu

    Ak mne niekto platí riginál PPD/ PPD tiež vystavujem ja /si nechám a im dám kópiu PPD -samozrejme podpisujem originál aj kopiu PPD zvlášť

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    A ja vytlačím z PC a originály mám dva a hotovo.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    jeso
    Ak ja niekomu platím : VPD vystavujem ja -originál si nechám a kópiu dám dodávateľovi +priložím do účtovníctva kópiu ich PPD, alebo na mojom VPD mám ich pečiatku a podpis ako príjemcu

    Ak mne niekto platí riginál PPD/ PPD tiež vystavujem ja /si nechám a im dám kópiu PPD -samozrejme podpisujem originál aj kopiu PPD zvlášť
    presne tak.. aj ja to tak robím :-)

    Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

    Zuzana68
    Doklad sa stáva originálom podpisom, takže keď máš originál podpis nie cez kopir nevidím žiaden problém.Aspoň takto mi to bolo vysvetlené právnikom. Krásny večer

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    jeso
    asi by sme mali všetci tlačiť doklady z PC a bolo by po probléme...
    už aj na také sa preorientovávam.. nemusím toľko vypisovať, xixi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.