Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    oprava tlačiarne a akéhokoľvek majetku je 511 - ja ju mám členenú analyticky na opravu drobného,budov, dopr.prostr.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    plavčík Pozri príspevok
    Mal som audit a bolo mi povedané, že ak mám faktúru za opravu výťahu v sume napr. 2000 Sk a je na nej text:
    materiál na opravu ....1000,-Sk
    vykonaná práca ........800,-Sk
    doprava ..................200,- Sk
    nemám to mať na 511 v sume 200Sk, ale rozpísané:
    na 501 .....1000 Sk
    na 511 ...... 800Sk
    na 518 ...... 200Sk


    Doteraz som to mal vždy na 511 a nikomu to nevadilo, teraz máme nových auditorov a tak som bol s tým zaskočený, že som nevedel argumentovať / veď všetko je to potrebné k oprave!/ ALEBO SA MÝLIM???

    Prosím ak mi viete poradiť budem rád.
    Viem, že to nie je žiadna "hrozná" chyba, ale chcel by som v tom mať jasno.

    ĎAKUJEM.
    Použitý material by som účtoval na 501 pri oprave jedine v tom prípade, ak ten materiál zaobstarám vo vlastnej réžii, teda kúpim ja, a potom zavolám odborníka na vykonanie opravy.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    plavčík Pozri príspevok
    ...Doteraz som to mal vždy na 511 a nikomu to nevadilo, teraz máme nových auditorov a tak som bol s tým zaskočený, že som nevedel argumentovať / veď všetko je to potrebné k oprave!/ ALEBO SA MÝLIM???
    Fakt by ma zaujímal názor audítorov, z čoho takto usudzujú.

    Keby som si mal osvojiť ich teóriu, potom by som mohol atomizovať ďalšie účtovné prípady, napr. z vyúčtovania cestovného lístok za parkovanie na 518, zo služby deratizácie návnadovú kukuricu tiež na 501, atď...

    Účtujem rovnako ako Ty, všetko na 511.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    vrbovnica Pozri príspevok
    Oprava tlačiarne má byť zaučtovaná ako účet 511, alebo 518?
    Ja by som to dala na 511 xxx -opravy a udržiavanie
    Naposledy upravil Tatiana : 12.04.07 at 14:31

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak to náradie aj s obalom je v majetku, tak použi 511, ak nie je, tak služby 518.

    gogina je offline (nepripojený) gogina

    gogina
    má byť zaučtovaná na 518 účet 511 sa viac používa na opravu prevádzky */priestory HIM,../ sú to predsa služby

    momaria je offline (nepripojený) momaria

    momaria
    Začínam s podvojným účtovníctvom,tak sa nehnevajte,keď sa budem pýtať aj naivné veci.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    momaria Pozri príspevok
    Začínam s podvojným účtovníctvom,tak sa nehnevajte,keď sa budem pýtať aj naivné veci.
    Tak ak začínate, začnite aj s literatúrou, ktorá je nevyhnutná k tomu, aby ste začali správne.
    A konfrontujte si napríklad odpovede, ktoré dostanete práve so spomínanou literatúrou (mám na mysli najmä zákon o účtovníctve a postupy účtovania ako "účtovnícke minimum").

    Keď tak urobíte, zistíte aj váhu argumentov použitých v odpovediach. Napríklad aj v tejto téme.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Mal som audit a bolo mi povedané, že ak mám faktúru za opravu výťahu v sume napr. 2000 Sk a je na nej text:
    materiál na opravu ....1000,-Sk
    vykonaná práca ........800,-Sk
    doprava ..................200,- Sk
    nemám to mať na 511 v sume 200Sk, ale rozpísané:
    na 501 .....1000 Sk
    na 511 ...... 800Sk
    na 518 ...... 200Sk


    Doteraz som to mal vždy na 511 a nikomu to nevadilo, teraz máme nových auditorov a tak som bol s tým zaskočený, že som nevedel argumentovať / veď všetko je to potrebné k oprave!/ ALEBO SA MÝLIM???

    Prosím ak mi viete poradiť budem rád.
    Viem, že to nie je žiadna "hrozná" chyba, ale chcel by som v tom mať jasno.

    ĎAKUJEM.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    plavčík Pozri príspevok
    Mal som audit a bolo mi povedané, že ak mám faktúru za opravu výťahu v sume napr. 2000 Sk a je na nej text:
    materiál na opravu ....1000,-Sk
    vykonaná práca ........800,-Sk
    doprava ..................200,- Sk
    nemám to mať na 511 v sume 200Sk, ale rozpísané:
    na 501 .....1000 Sk
    na 511 ...... 800Sk
    na 518 ...... 200Sk


    Doteraz som to mal vždy na 511 a nikomu to nevadilo, teraz máme nových auditorov a tak som bol s tým zaskočený, že som nevedel argumentovať / veď všetko je to potrebné k oprave!/ ALEBO SA MÝLIM???

    Prosím ak mi viete poradiť budem rád.
    Viem, že to nie je žiadna "hrozná" chyba, ale chcel by som v tom mať jasno.

    ĎAKUJEM.
    Mal si správne zaúčtované, materiál dodal dodávateľ, taktiež v prípade opravy MV ak je materiál v sume 1000,- Sk, oprava v sume 200,- a všetko zabezpečil dodávateľ neúčtuješ na účet 501, ani 518, ale na účet opráv - 511.

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    účtoval si to správne, aj ja som tak zúčtovala a mám priložený prefotený doklad, z ktorého som to vyčítala, že sa to má všetko účtovať na 511

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    ĎAKUJEM VŠETKÝM za odpovede. Myslel som si, že to mám OK ale človek má akosi pred audítormi rešpekt a tak ma spochybnili.
    Ešte raz vďaka
    Tento problem riesim aj ja momentalne. Viete ma niekto odkazat na nejaky paragraf, ktorym by som mohol argumentovat, ze oprava s dodavkou materialu ide cela na 511? lebo takto je to len slovo proti slovu.

    Dakujem moc

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Don Corleone Pozri príspevok
    Tento problem riesim aj ja momentalne. Viete ma niekto odkazat na nejaky paragraf, ktorym by som mohol argumentovat, ze oprava s dodavkou materialu ide cela na 511? lebo takto je to len slovo proti slovu.

    Dakujem moc
    Ak sa jedná o opravu dodávateľským spôsobom, tak ten rozpis v dodávateľskej faktúre len definuje jednotlivé položky dodávateľa, ktoré sú v súhrne cenou dodanej služby - teda opravy, ktorý účtujem na účte 511. Auditor celkom určite nedal správne stanovisko. Náklady na opravy v druhovom členení vyjadrené na jednotlivých nákladových účtoch sa sledujú len v prípade vykonanej opravy vo vlastnej činnosti. Určite by som stanovisko auditu síce zobrala na vedomie, ak by auditor neakceptoval moju pripomienku, a účtovala by som podľa Postupov.... aj naďalej. Stanovisko auditu nie je záväzným.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.