Zavrieť

Porady

Dohoda o zrušení vecného bremena, zápis do katastra

Ahojte nevie mi niekto poradiť nejaký vzor na dohodu o zrušení vecného bremena a zápis do katastra. Potrebujem vymazat z listu vlastníctva vecné bremeno kôli hypotéke.Ďakujem !
Usporiadat
Téma je uzavretá.
katojka katojka

katojka je offline (nepripojený) katojka

A stači mi to napisat,ist na matriku dat overit podpisy a potom to spolu s KPZ dat na kataster netreba to tam davat zvlašt pred podanim KPZ?Dik
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
odporúčam navšíviť priamo notára aj pre KPZ aj pre dohodu o vecnom bremene - tak budete mať istotu, že je všetko o.k.
0 0
katojka katojka

katojka je offline (nepripojený) katojka

hej idem to davat pisat pravničke len jeto cez znamu tak neviem sa až tak informovat ako to ide.Napiše nam KPZ aj zmluvu o zrušeni bremena a potom sa to dava spolu na ten kataster?len toto ma zaujima.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
áno, spolu sa podáva - zmena majiteľa nehnuteľnosti a zároveň zrušenie vecného bremena -
iné by bolo ak by zrušenie vecného bremena inicioval terajší majiteľ - vtedy by sa tento návrh / dohoda / podal pred prevodom na vás ako nových majiteľov

treba prispôsobiť podľa druhu vecného bremena
pozri tu: http://www.porada.sk/566743-post2.html
Naposledy upravil hanelie : 26.06.09 at 11:59
0 0
katojka katojka

katojka je offline (nepripojený) katojka

Možno už budem vyzerat ako uplne nevzdelana,ale ja som v tomto uplne mimo :-((ešte chcem poprosit o vysvetlenie pri vzore o zrušenie bremena. Opravneny: .tam dame meno (kto je bremenom pocteny) a Povinny:...tam dame meno terajšieho majitel???
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
oprávnený - ten na koho / v čí prospech / je bremeno zriadené

povinný je ten, kto musí strpieť toto bremeno , v tejto chvíli je to aktuálny majiteľ nehnuteľnosti
0 0
katojka katojka

katojka je offline (nepripojený) katojka

Lenže o zrušenie ideme žiadat my ako buducui majitel..tak tam dame seba??
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zmluvu o zániku vecného bremena na nehnuteľnosti môže uvavrieť len povinný / majiteľ nehnuteľnosti a oprávnený / ten , v koho prospech je VB priznané // táto zmluva musí prejsť katastrom
ty nie si aktuálny majiteľ nehnuteľnosti, tak nemôžeš takúto zmluvu uzavrieť

inak VB na nehnuteľnosti prechádza na nového vlastníka

mimochodom ak by oprávnení / ý/ nesúhlasil so zrušením VB -/ ak sa viaže na nehnuteľnosť / asi by to bol problém
0 0
lassithi lassithi

lassithi je offline (nepripojený) lassithi

Ahojte,
koncom minuleho roka (november 2009) sme uzavreli zluvu o vecnom bremene na dozitie s manzelovou matkou. Zmluvu sme uzatvarali u notara, ale bohuzial nas neupozornil, ze nam na zaklade tejto zmluvy neposkytnu hypoteku (hoci vedel, ze si ju chceme brat)
Chcem sa opytat, ci je mozne v takomto kratkom casovom odstupe poziadat o zrusenie tohto vecneho bremena, ak matka suhlasi?????
Dakujem
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

lassithi Pozri príspevok
Ahojte,
koncom minuleho roka (november 2009) sme uzavreli zluvu o vecnom bremene na dozitie s manzelovou matkou. Zmluvu sme uzatvarali u notara, ale bohuzial nas neupozornil, ze nam na zaklade tejto zmluvy neposkytnu hypoteku (hoci vedel, ze si ju chceme brat)
Chcem sa opytat, ci je mozne v takomto kratkom casovom odstupe poziadat o zrusenie tohto vecneho bremena, ak matka suhlasi?????
Dakujem
bez problemov mozte na zaklade pisomnej dohody s matkou zrust toto vecne bremeno
0 0
lassithi lassithi

lassithi je offline (nepripojený) lassithi

Dakujem velmi pekne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
k.i.n.o. Pozri príspevok
...
...
výhrad súhlasia, na znak čoho ju v šiestich vyhotoveniach vlastnoručne podpísali.
...až toľko ???...musí ?

Prečo ???

Nestačia 2 - 4 vyhotovenia ...?
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Otvorila by som túto tému,je nutné dat zmluvu zväzovat?Dakujem za odpovede..
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Dohodao zrušení bremena býva jednostranová.
Viaclistová zmluva má byť zviazaná, aby tvorila jeden celok - zvyčajne to robí notár pri osvedčení podpisu prevodcu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať