Zavrieť

Porady

Problémy s pečeňou

Prosím, neviete mi poradiť nejaké "babské lieky", ktoré by pomohli môjmu synovi, ktorý má problémy s pečeňou?
Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Usporiadat
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Ak by nemohol tvaroh nasladko, skús pripraviť naslano. Tvaroh vymiešať s bielym jogurtom, ochutiť cibuľkou alebo pažítkou.
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pestrec mariánsky pomlieť na kávovom mlynčeku a 3x denne zarovnanú kávovú lyžičku.

Môjmu známemu to poradila bylinkárka a lekári sa nestihli čudovať, keď predtým mu predpisovali kde-čo a veľmi, veľmi pomaly zaberalo, bylinkárkin liek zabral za 2 týždne.
8 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Doplň stravu o tvaroh, tiež je dobrým pomocníkom na regeneráciu pečene. Jedna kocka alebo vanička tvarohu, prisladiť cukrom, vyšľahať s mliekom. Je to taký domáci termix. Navrch posypať grankom, a možno pridať aj ovocie. Ja to robím z nízkotučného tvarohu.
7 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
http://www.veronica.host.sk/fytoterapia/herbar/141.html
7 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Rozalka Pozri príspevok
Pestrec mariánsky pomlieť na kávovom mlynčeku a 3x denne zarovnanú kávovú lyžičku.

Môjmu známemu to poradila bylinkárka a lekári sa nestihli čudovať, keď predtým mu predpisovali kde-čo a veľmi, veľmi pomaly zaberalo, bylinkárkin liek zabral za 2 týždne.
výborný na problémy s pečeňou /ale aj iné/ je aj olej z pestreca mariánskeho
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ingola3 Pozri príspevok
poprosim velettku ci by neposlala adresu kde si mozem zakupit caj ruman farbiarsky dakujem moj email ingola3@pokec.sk
http://www.google.sk/#hl=sk&output=s...w=1366&bih=643
2 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Dodám, že voľne predajný je LIPOVITAN...
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Ak je problémom steatóza (stukovatenie) pečene, pomôcť by mohol karnitín:
http://www.thedoctorschannel.com/video/2893.html
1 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Nie je to síce babský liek, ale mám vlastnú skúsenosť s prípravkom LIV 52 od fy HIMALAYA je na prírodnej báze a naozaj sa osvedčil.V poslednej dobe som ho ale v lekárňach nevidela, hádam budeš mať šťastie...
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

LIV 52 od fy HIMALAYA som aj ja užívala dlhodobo , ale je pravda , že ho v lekárňach už nedostať , nakoľko vraj už firma neexistuje.
Na pečeň blahodárne pôsobia jablká , mrkva a z bylinkových čajov pestrec mariánsky ,ale je dostať aj rôzne zmesi čajov na pečeň v potravinách alebo v predajniach zdravej výživy resp. v bylinkárňach.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Šťava z cvikly(surovej) a mrkvy(surovej) v pomere 1:3 až 1:4. 1 diel=1 dcl/deň. U detí sa poradiť s lekárom.

Diéta s vyšším obsahom bielkovín (pečeňová)

Túto diétu používame pri zdĺhavých chorobách pečene.
Pečeňové choroby vznikajú z mnohých príčin. Často to býva následok infekčnej žltačky, inokedy je príčina v chronickom zápale žlčníka a žlčových ciest, ktorý zasiahol pečeň. Ich vznik podporuje aj nedostatočná, zlá a nesprávna výživa, dlhšie poškodzovanie pečene alkoholom alebo niektorými chemickými škodlivinami.
Môžu však vzniknúť aj pri nekontrolovanom užívaní niektorých liekov.
Chorý nesmie hladovať, strava musí byť kaloricky hodnotná. Hlad poškodzuje pečeň.
Chorý má jesť toľko, aby si udržiaval normálnu telesnú váhu. Jej zvyšovanie nie je žiadúce, chudnutie s poklesom váhy pod normálne hodnoty je tiež škodlivé.
V strave uprednosňujeme bielkoviny, najmä živočíšneho pôvodu.
Preto vyberáme vhodné druhy mäsa, ale predovšetkým používame bielkoviny mliečneho pôvodu, najmä tvaroh. Denne ho odporúčame 30 až 50g.
Tuky obmedzujeme len mierne. Zato oveľa väčší dôraz kladieme na ich druh, kvalitu a spôsob prípravy. Používame preto čerstvé maslo a dobrý rastlinný olej, najlepší je olivový. Vyhýbame sa tepelnej úprave tukov, najmä praženiu.
Z ďalších látok sa staráme o dostatočný prívod vitamínov, najmä skupiny B a vitamínu C.
V tejto diéte veľmi prísne zakazujeme alkohol v každej forme, teda aj v nízkostupňovom pive.
Alkohol sa v pečeni okysličuje a zneškodňuje, preto ho ľudia chorí na pečeň aj ťažšie znášajú. Okrem toho zhoršuje stav poškodenej pečene.

Potraviny:
Mlieko a mliečne výrobky,
Mäso…, nevhodné: tučné, pečené, vyprážané, údené,
Vajcia : jedno denne, obmedzujeme hlavne žĺtky,
Tuky : čerstvé maslo, kvalitný olej,
Zelenina : zo surovej mladý hlávkový šalát, strúhaná mrkva, rajčiak bez šupiek a zŕn, nevhodné: kapusta, kel, pór, uhorky, cibuľa, cesnak,
Ovocie : jablká, pomaranče, broskyne, banány, marhule, slivky, kompóty zo všetkých druhov zrelého ovocia,
Strukoviny : nevhodné lebo nafukujú,
Nápoje : čaj, mlieko, slabé kakao, ovocné šťavy, mušty, minerálne vody s menším obsahom CO2, tekutiny majú mať správnu teplotu (nevhodné sú ľadové i horúce),
nevhodné: silnejšie kakao, silnejšia čierna káva, alkohol.
Koreniny … , nevhodné: čierne korenie, paprika, horčica, ocot
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Skúste si kúpiť RUMAN farbiarsky .... sú to kvietky rastlinky, z ktorých si urobíe čaj a denne ho pijete .... mala som poškodenú pečeň po hepatitíde typu A a tento čaj mňa aj manžela s toho zázračne dostal. Dostať ho aj v lekárňach, ale nie v každej ho majú. Ak by ste to neobjavili v lekárni napíše mi a ja vám dám kontakt na jednu firmu, kde vám ho pošlú na dobierku. Jedno balenie stojí cca 40 korún a máte ho asi na mesiac a pol pravidelného denného pitia. Prajem veľa zdravia! :-)

Je fakt skvelý mne pomohol hneď a manžel tomu neveril, tak to nepil a ostal v nemocnici 4 mesiace, lebo dostal relaps, ja som bola doma po dvoch týždňoch. Začal to piť až potom a do mesiaca mal všetky pečeňové testy upravené. A pomohol už viacerým známym. Je osvedčený! :-)

Katka.

LIV52 sa prestal vyrábať.

A z liekov zaberá vraj "vitamín" FLAVOBION, ale je len na predpis odborného lekára.
Naposledy upravil Velettka : 20.04.07 at 07:45
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Mám po ruke letáčik firmy VALOVIČ - kvapky z prírody, tak som pozrela, či majú niečo na pečeň. Našla som J.V. kvapky - HEP. Balenie stojí okolo 150 Sk a vydrží 7-8 týždňov.
Pozri sa na www.valovicsro.sk
0 0
halali halali

halali je offline (nepripojený) halali

skús aloe vera gel, môj kamarát mal veľké problémy s pečeňou vraj mu to pomohlo
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Ten Pestrec mariánsky - denne požuť 2-3 semienka
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Ďakujem Vám všetkým, ktorí ste mi napísali. Som naozaj rada, že tieto stánky existujú, lebo človek vie, že vždy sa nájde niekto, kto mu pomôže.
P. S. Liv. 52 som zohnala u nás v lekárni, Lipovitan a Flavobion synovi nepomáhajú. Skúsim zohnať ten Ruman farbiarsky a potom sa ozvem. Ešte raz ďakujem veľmi pekne.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
S diétou pri ochorení pečene mám dlhoročné skúsenosti, v podstate môžem súhlasiť s príspevkom č. 4 od Marianny. Lieky nejem žiadne ale denne pijem čaj s pestreca mariánskeho. Tento je aj základom všetkých liekov. Potrdzujem blahodárne účinky surovej mrkvy a celera a taktiež denne tvaroh. Z tohoto môžete aj robiť obklady. Tvaroh je naozaj vynikajúci. Ja som si na túto dietu v pohode zvykla, v podstate sa veľmi zdravo stravujem, keď si prečítate čo píše Marianna vo svojom príspevku. Okrem toho som úplne vylúčila soľ. Teda ona už je obsiahnutá v pečive, sušienkach a iných výrobkoch, takže neni potreba soliť. Mäso jem výnimočne, len kuracie a ryby. Vodu najlepšie bez bubliniek. Jem asi 7 x denne malé množstvá. Nikdy niesom hladná. Za sedem rokov mám stále tú istú váhu. Dúfam, že synovi sa stav upraví. Držím palce! Ja som zostala pri tej diete aj po tom, čo už som mala pečeňové testy dobré. Skrátka mi to chutí.
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Chcela by som poprosiť o radu, pomoc, informácie, čokoľvek čo by nám pomohlo. Manžel má zvýšené hodnoty pečeňových testov. Konkrétne ALT 1,2 (hranica normy 0,9), ostatné v norme. Zistili mu to pri preventívnej prehliadke. Bol vyslaný na sono, kde zistili mierne zväčšenie pečene s výraznou hyperechogénnou štruktúrou. Obvodný lekár urobil odber na vylúčenie žltačky viacerých typov a predpísal mu Lagosu. Ja som trochu pátrala a objednala som aloe veru gel + lýcium (silný antioxidant). Chcem podotknúť, že manžel sa cíti v pohode, nemá iné ťažkosti, užíva dlhé roky lieky pre astmatikov momentálne FIXIT 120 (z toho by to vraj nemalo byť), alkohol pije len veľmi zriedkavo a v miernych množstvách, nefajčí, má nadváhu 178cm, 98 kg, vek 34 rokov. Prosím o radu, informácie, čokoľvek čo by nám pomohlo alebo nás nasmerovalo. ĎAKUJEM

Všetky predchádzajúce inf. som pozorne prečítala, budem rada ak sa niekto pridá s ďalšími radami.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Lagosa je dobrá, je to výťažok z ostropestrecu mariánskeho. Ja Lagosu striedam s Essentiale forte N. Na radu lekára 2 týždne jeden, 2 týždne druhý liek.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Rada z homeopatickej mediciny=Phosphorus 15 CH 5 granulí denne podvečer pod jazyk rozpustiť,nekombinovať s mentholom a kávou,dlhodobe.A poznámka,Fixit by som menila,stretla som sa so zdvihnutými testami pečenovymi pri užívaní tohto lieku u viacerých pacientov(originál je Telfast).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať