Zavrieť

Porady

ako preukázať vlastníctvo

Dobrý deň,

SZČO platiteľ DPH kúpil nákladné motorové vozidlo a uplatnil si DPH.
Aký doklad o preukázaní vlastníctva musí SZČO mať z hľadiska DPH? Ide o to že nie je zapísaný v technickom a kontrola mu to neuznala - nepreukázal vlastníctvo. Musí byť uvedený v technickom?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    emmma Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    SZČO platiteľ DPH kúpil nákladné motorové vozidlo a uplatnil si DPH.
    Aký doklad o preukázaní vlastníctva musí SZČO mať z hľadiska DPH? Ide o to že nie je zapísaný v technickom a kontrola mu to neuznala - nepreukázal vlastníctvo. Musí byť uvedený v technickom?

    Ďakujem.
    Vlastníctvo preukazuješ zápisom do TP. Ak ho kupoval mal by mať aj nejakú kúpnu zmluvu, kde je uvedené od kedy je vlastníkom

    emmma je offline (nepripojený) emmma

    emmma
    Dokladom o kúpe ja faktúra. V zákone o DPH je vlastníctvo podmienené zápisom do TP?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Viete koľko FA by mohol mať človek vystavených a ani jedno auto by nemusel mať vo vlastnítve?
    Na nehnuteľnosť - mám nejaký LV, na auto mám TP, na iný HM mám nejaké kúpne zmluvy, ...... Ide o HM dlhodobý, .. musím nejako preukázať vlastníctvo ...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Mne osobne pripada TP ako jediny sposob, ako hodnoverne preukazat vlastnictvo. Predsa ja mozem auto kupit (zmluva, pripadne faktura) ale o mesiac ho mozem predat. To by som mohol aj teoreticky zatajit. Ale s autom ide prec aj TP, takze tento doklad dokazuje vlastnicvo ovela hodnovernejsie ako nejaka zmluva alebo faktura.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    pre emmma
    Odporúčam rýchlo podať odvolanie s tým, že preukázanie vlastníctva nie je podmienkou pre uplatnenie odpočítanie dane podľa § 51 a 49 zákona o DPH.
    Došlo k porušeniu iných predpisov, pretože zmena držiteľa nebola registrovaná
    v techn, preukaze, ale to nemá mať vplyv na právo na odpočítanie DPH.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Pri kúpe, resp. predaji auta je predsa povinnosťou oznámiť zmenu /myslím že je to 7 dní/ a zmena sa vyznačí v TP - čiže zmena držiteľa resp. vlastníka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pepa Pozri príspevok
    Pri kúpe, resp. predaji auta je predsa povinnosťou oznámiť zmenu /myslím že je to 7 dní/ a zmena sa vyznačí v TP - čiže zmena držiteľa resp. vlastníka.
    Pre DÚ je to 15 dní.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Tweety Pozri príspevok
    Je to 15 dní.
    Môže byť - 15 dní DU, 7 dní DI /čítam to z technického/ - ale to je v podstate jedno.

    ako preukázať vlastníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.