Zavrieť

Porady

splnomocnenie

Potrebujem napísať splnomocnenie na prevzatie nejakého dokumentu; čo musí toto splnomocnenie obsahovať? Inštitúcia vyžaduje aj overenie od notára, môže mi to dať overiť aj niekto iný, alebo si to musím dať overiť sama?
Ďakujem za pomoc!
Usporiadat
elme elme

elme je offline (nepripojený) elme

Možno máš pravdu, ale pokiaľ to nevyžaduje zákon. Dá sa považovať za plnú moc aj splnomocnenie ktoré nebolo overené notárom? Riešim to, že sa mi to stalo bohužiaľ pravdaže nie s plynármi /našťastie/. Istá osoba použila takú plnú moc a dnes mám na krku pohľadávku za kontrakt, ktorý som ani nevidel.
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

ok všetko už máme, už len ten notár, vďaka
Naposledy upravil Kabaka123 : 10.04.08 at 11:32
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No keď vieš aké náležitosti má mať to splnomocnenie, a všetko okolo neho , v čom je problém. Prečo očakávaš, že Ti ho sformuluje a zoštylizuje niekto iný.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte. Potrebujem rýchlu radu Potrebujem výpis z registra trestov predsedu predstavenstva. Keďže je mimoriadne zaneprázdnený, chce ma splnomocniť na jeho prevzatie. Ako to správne naformulovať? Na čo ma splnomocňuje?
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Myslíte že by to mohlo byť tak takto?
Splnomocniteľ XY týmto splnomocňuje Splnomocniteľa XY na na to, aby za Splnomocniteľa podal žiadosť o výpis z registra trestov a následne tento výpis aj prevzal.
Čo vy na to?
0 0
Kabaka123 Kabaka123

Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

Tak splnonocnenie na sprevádzanie maloletého dieťaťa do zahraničia - do Chorvátska - má už svoj vypracovaný formulár na stránke Ministerstva zahraničných veci SR, je vypracovaný v slovenskom, chorvátskom a anglickom jazyku. Je predoklad, že už nebude potrebné notárske overenie podpisov, ale v tomto formulári sa takáto kolonka nachádza, tak sa treba ešte uistiť ako to vlastne je.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Dobrý večer, prosím o radu. Dcéra cestuje do zahraničia a potrebuje dať generálnu plnú moc mne ako matke v zastupovaní vo všetkých veciach. Musí to splnomocnenie overiť notár alebo stačí matrikárka?
Ďakujem vopred za odpoveď.


Ešte doplním svoju otázku: Táto generálna plná moc stačí jedna na všetky právne úkony? Alebo si po každom použítí ten-ktorý orgán túto generálnu plnú moc vezme?
A ešte: musí byť na generálnej plnej moci overený aj podpis splnomocnenca?
Ešte raz vďaka.
Naposledy upravil Zuzana2 : 18.06.08 at 21:08 Dôvod: Doplnenie otázky
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Zuzana2 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím o radu. Dcéra cestuje do zahraničia a potrebuje dať generálnu plnú moc mne ako matke v zastupovaní vo všetkých veciach. Musí to splnomocnenie overiť notár alebo stačí matrikárka? Stačí overiť podpisy na matrike (je to lacnejšie)
Ďakujem vopred za odpoveď.


Ešte doplním svoju otázku: Táto generálna plná moc stačí jedna na všetky právne úkony? Alebo si po každom použítí ten-ktorý orgán túto generálnu plnú moc vezme? Ak si tak postavíte splnomocnenie, že bude na všetky právne úkony, tak stačí. Ale myslím, že to závisí od konkr. úkonu...
A ešte: musí byť na generálnej plnej moci overený aj podpis splnomocnenca?Dávali sme overovať obidva podpisy (pre istotu).
Ešte raz vďaka.
v texte...
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

ZuzanaP Pozri príspevok
Ja mám od priateľa generálnu plnú moc overenú na matrike, väčšina úradov vyžaduje podpis overený a potom nemám problémy niečo vybaviť.
Ahoj .

Neberú to všade rovnako.Na generálnu plnú moc zápisnicou u notára som napríklad predal akcie v RM - systéme , ale nevybral peniaze na pošte . Radšej vypravili (k mame) poštárku so strážcom.

Ahoj
Ka Mil
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj .

Neberú to všade rovnako.Na generálnu plnú moc zápisnicou u notára som napríklad predal akcie v RM - systéme , ale nevybral peniaze na pošte . Radšej vypravili (k mame) poštárku so strážcom.

Ahoj
Ka Mil

V predch. príspevku som napísala, že to závisí od konkr. úkonu. Použila som ho napr. na daňovom úrade, v lízingovej spoločnosti, v poisťovni...A tam som problém nemala. Peniaze som ešte nepreberala.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Zuzana2 Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím o radu. Dcéra cestuje do zahraničia a potrebuje dať generálnu plnú moc mne ako matke v zastupovaní vo všetkých veciach. Musí to splnomocnenie overiť notár alebo stačí matrikárka?
Ďakujem vopred za odpoveď.


Ešte doplním svoju otázku: Táto generálna plná moc stačí jedna na všetky právne úkony? Alebo si po každom použítí ten-ktorý orgán túto generálnu plnú moc vezme?
A ešte: musí byť na generálnej plnej moci overený aj podpis splnomocnenca?
Ešte raz vďaka.
Ahoj Zuzka.

Aby si nemusela rozmýšľať :
Daj si od dcéry u notára urobiť g.p.m. (menovite na čo všetko) a z tejto si podľa potreby dáš overiť kópie , ktoré môžeš (podľa požiadavky) odovzdať.

Ahoj
Ka Mil
0 0
Kwan Kwan

Kwan je offline (nepripojený) Kwan

Chcela by som sa spýtať : Je nutné overovať na matrike podpis splnomocniteľa, ak ide o vybratie liekov z lekárne pre človeka, ktorý nie je členom mojej rodiny, a je nevládny. ...?
Ide konkretne o prípady starých ludí z domova dochodcov, ktorí nie su zbavení svojprávnosti. prax je tam taká, že recepty predpísané lekárom sa dávaju príbuzným, ktorí ich bud vyberu alebo nie...
dalo by sa to zorganizovať jednoduchšie, ak sa by obyvatelom tohto domova dochodcov vyberali lieky zamestnancom domova, ak by mal na to od nich splnomocnenie. ... ale neviem si predstaviť, že sa takéto splnomocnenie muselo overovať...

je teda zákonom stanovené či sa takéto splnomocnenia musia overovať zákonom?

budem rada, ak mi odpoviete.

ďakujem moc krát.
0 0
Veronicus Veronicus

Veronicus je offline (nepripojený) Veronicus

Dobry vecer prajem! Stryka mam v nemocnici, manzelku a deti nema, byva sam, a dostane mesacne socialnu davku v hodnote 180eur! Dlho bude v nemocnici, ale by mal ist na postu za peniazmi, ale bohuzial nemoze...chcela by som napisat splnomocnenie, aby moj otec mohol prevzat tie peniaze s suhlasom stryka...musime ist ajtak na matriku, ked je stryko chory a nevladze??? Dakujem za rychle odpovede
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Veronicus Pozri príspevok
Dobry vecer prajem! Stryka mam v nemocnici, manzelku a deti nema, byva sam, a dostane mesacne socialnu davku v hodnote 180eur! Dlho bude v nemocnici, ale by mal ist na postu za peniazmi, ale bohuzial nemoze...chcela by som napisat splnomocnenie, aby moj otec mohol prevzat tie peniaze s suhlasom stryka...musime ist ajtak na matriku, ked je stryko chory a nevladze??? Dakujem za rychle odpovede
podpis môže overiť aj notár, ktorý navštívi chorého osobne (samozrejme za poplatok).
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tak isto aj matrikárka môže urobiť taký istý úkon overenie podpisu.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mám takú hlúpu otázku. Dá sa odmietnuť splnomocnenie iba v niektorých bodoch, alebo sa musí prijať a odmietnuť iba v plnom rozsahu?

Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
Mám takú hlúpu otázku. Dá sa odmietnuť splnomocnenie iba v niektorých bodoch, alebo sa musí prijať a odmietnuť iba v celku?

Ďakujem
Odmietnuť ho má ten, kto je splnomocnený ? Plná moc sa buď prijíma, alebo neprijíma. Vyšpecifikuj si do neho len to čo tam chceš mať. Do konca PM môže byť len na jeden úkon a jeho vykonaním zanikne. Alebo môže byť na dobu určitú a po vypršaní lehoty zanikne.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Economic Pozri príspevok
Odmietnuť ho má ten, kto je splnomocnený ? Plná moc sa buď prijíma, alebo neprijíma.
áno, ja ako splnomocnená osoba mám generálnu plnú moc na jedného klienta. Keďže "potrebujem" iba na elektronické podanie dokumentov, tak musím jedine odmietnuť tú generálnu PM a naháňať klienta znova na podpísanie novej PM - oklieštenej.... Správne?


0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zk24 Pozri príspevok
áno, ja ako splnomocnená osoba mám generálnu plnú moc na jedného klienta. Keďže "potrebujem" iba na elektronické podanie dokumentov, tak musím jedine odmietnuť tú generálnu PM a naháňať klienta znova na podpísanie novej PM - oklieštenej.... Správne?



To by bolo najlepšie, aby zbytočne daniari do generálnej PM nevrtali. To aspoň v BB 2 robia veeeľmi radi. Máš vzor takej PM na elektronické podávanie ?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mám. A myslím práve od teba

To, že mám GPM u jedného správcu dane a chcem tam ďalšiu PM na el.podateľnu, musím sa sama priznať že mám GPM alebo oni to jednoducho zistia a nevytvoria mi väzbu pre el.podateľnu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať