Zavrieť

Porady

odpisy a odpisové skupiny

Dobrý deň!

Prosím Vás, mohol by mi niekto poradiť s odpismi? Mám urobiť jednu prácu do školy, majú tam byť aj odpisy a vôbec tomu nerozumiem.
Tak 1.) V zákone je zmienka, že sa odpisujú samostatne hnuteľné veci a súbory hnuteľných veci>30 000 Sk. prečo sa teda odpisujú aj hnuteľné veci nižšej hodnty?
2.) Do ktorej skupiny mám zaradiť?
-plastové okná
- dlažba
- sprchový kút a iné vybavenie kúpeľne
- krb
-automatickú práčku a chladničku
-dvere
3.) Ja si môžem vybrať, či odpisovať zjednodušene al. zrýchlene, však? Sú na to aj dáke odporúčania? Napr., že pre túto položku sa častejšie používa jednoduché a pod.
Ďakujem veľmo pekne!
weveronika
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja to chápem tak, že zaradím/preradím v r. 2009 alebo 2010, ale potom všetky naraz.


(4) Na vyčíslenie základu dane za zdaňovacie obdobie končiace po 28. februári 2009, sa použijú ustanovenia zákona v znení účinnom od 1. marca 2009 s výnimkou prílohy č. 1 v znení účinnom od 1. marca 2009, podľa ktorej daňovník, ak sa tak rozhodne, zaradí hmotný majetok do odpisových skupín až od 1. januára 2010.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Ja to chápem tak, že zaradím/preradím v r. 2009 alebo 2010, ale potom všetky naraz.


(4) Na vyčíslenie základu dane za zdaňovacie obdobie končiace po 28. februári 2009, sa použijú ustanovenia zákona v znení účinnom od 1. marca 2009 s výnimkou prílohy č. 1 v znení účinnom od 1. marca 2009, podľa ktorej daňovník, ak sa tak rozhodne, zaradí hmotný majetok do odpisových skupín až od 1. januára 2010.
Myslím, že tak to aj treba chápať. Jeden hmotný majetok nezaradíš do viacerých skupín.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Dobrý večer,
podnikatel nechal na svojom pohostinstve prerábat, rekonštruovat sociálne zariadenia. Ide teda o technicke zhodnotenie budovy, je to suma cca 206 ooo skk, teda bude to VNZD, DPH z tohto výdavku uplatním a cenu bez DPH pripočítam k obsatarávacej cene budovy?? nemýlim sa??
Ďakujem
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

a drobné opravy, ako napriklad rozvody elektriky do 30 000 skk dávat priamo do réžie? nepripočítavajú sa k obstaravacej cene?
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, už ste sa niekto stretli so zaradením technologickej linky? Do ktorej odpisovej skupiny patrí a aký kod? Je to linka na výrobu zateplovacieho polystyrénu.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, prosím Vás, do ktorej odpisovej skupiny zaradiť skladový námorný kontajner? Bol používaný, nie je úplne nový. Mohlo by to ísť do odpisovej skupiny 3 pod KP 25.29? Ďakujem.
Naposledy upravil lenka.ba : 26.12.12 at 22:13
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Aj mňa by zaujímalo, do ktorej odpis. skupiny patrí kontajner - presne skladový kontajner kovový - plech s drevenou podlahou - OC je 1750 eur + 100 eur preprava = 1850 eur, hádam to len nebudeme odpisovať 12 rokov?!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať