Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa

Prosím Vás ako to je pri predaji stolarskeho materialu ( lišty, podlaha atď. ), predaj sa uskutočňuje doma ( prevadzka nie je nahlasena ), je nutna v takom pripade registračna pokladňa? Predaj sa uskutočňuje len na fakturu.
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

dakujem všetkým za odpovede, asi sa ešte musím veľa učiť....alebo budem sedieť na porade, to je jednoduchšie.....pekný zvyšok dňa...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Iwett Pozri príspevok
ja si asi stojím na kábli, ja stále nechápem podstate. Povedali by ste mi to po lopate? Ak má niekto tržby v hotovosti a nieje v uvedenej vyhláške ten má mať RP či stačí mu vypisovať PPD? A Keď má povinnosť mať RP a z nejakého dôvodu, napr. nemá na ňu fin prostriedky ju nemá môže ju nahradiť vystavovaním faktúr?? Ďakujem za trpezlivosť.
Problém je v tom, že miešaš dve veci.
Ak niekto nemá podľa Vyhlášky povinnosť evidovať tržby cez ERP tak ju jednoducho nemá. Týmto nech sa Tvoje úvahy v danom prípade viac ERP nezaoberajú a nemajú mať nič spoločné s vystavovaním dokladov.

Ďalšie postupy máš naznačené aké doklady vystavovať v prípade, že si platiteľ a v prípade, že nie si platiteľ. /a tu zas nič nespájaj s ERP, lebo jednoducho nemáš povinnosť ju mať/.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem za vysvetlenie, asi som to práve pochopila......pekný deň
0 0
KatkaBS KatkaBS

KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

Prosím o radu milí poraďáci...
Keď nakúpim materiál a v obchode mi hneď vystavia faktúru i dodací list i PPD, môžem to hneď zaúčtovať cez môj VPD, alebo musím zvlášť zaúčtovať faktúru a potom ako úhradu faktúry cez ich PPD, pričom všetko sa koná v jeden deň? teda je jednotný dátum. Všetok tovar predávajú takto, takže nemajú RP. Prosím vás, poraďte mi... Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Došlú fa zaúčtuješ do knihy záväzkov a hneď si ju dáš uhradiť na základe PPD vydaného dodávateľom ku ktorému si pripneš svoj VPD.
0 0
KatkaBS KatkaBS

KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

A nemôžem si to uľahčiť tým, že to zaúčtujem len ako nákup priamo z pokladne? Že to zopnem dokopy a vypíšem náš VPD a je to? Hm? Nedá sa to takto? Je to chyba?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Podľa postupov účtovania správne je to tak ako to uvádzam.
0 0
KatkaBS KatkaBS

KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

Hm... ja som zopár prípadov zaúčtovala tak ako uvádzam... je to vážna chyba? Mám to všetko preúčtovať a poprepisovať?... och

Na ich PPD je rozpis všetkých položiek i s DPH, keby tam nebolo hore uvedené že PPD, tak to v pohode môže byť blok z RP... fakt sa to nedá naraz zaúčtovať?
Naposledy upravil KatkaBS : 22.01.08 at 18:07
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja netvrdím, že sa to nedá tak zaúčtovať, dá sa to, ale správne je to tak ako som Ti to hore vyššie uviedla.
0 0
KatkaBS KatkaBS

KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

mysimis ďakujem, má niekto takú skúsenosť, že to môžem aj tak zaúčtovať že to hneď hodím cez pokladňu celé? ďakujem...
0 0
Míša Míša

Míša je offline (nepripojený) Míša

Dobrý podvečer,moje známá má povinnost používat RP(SZČO-kaderníčka).
Ale pracuje v kader.salone, kde svojí RP nepoužívá-kader.salon má svojí RP- a pouze na konci měsíce si vyfakturuje za svoje služby prostřednictvím FA a ta je jí uhrazena v hotovosti (vydá pouze PPD). Není to problém, že nevyužívá svojí RP?
0 0
lugun lugun

lugun je offline (nepripojený) lugun

Dobrý deň. Mám požičovňu spoločenských šiat. Potrebujem registračnú pokladňu? (nič nepredávam).
Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

lugun Pozri príspevok
Dobrý deň. Mám požičovňu spoločenských šiat. Potrebujem registračnú pokladňu? (nič nepredávam).
Ďakujem.
nepredávaš - ale poskytuješ služby . Treba pozrieť do vyhlášky č. 55/1994 Z. z. či je pri tejto službe povinnosť evidovať tržby na ERP (nemám vyhlášku, pozrela by som ti ).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať