Zavrieť

Porady

Clo - Cestne vyhlasenie.

Ahojte. Prosim vedeli by ste mi poradit?
Prisiel mi balik s USA za ktory, je to ako od fyzickej osoby fyzickej osobe na moje sukromne uceli. Na colnici chceli odo mna nejaku colnu deklaraciu.
Tak som napisal vyhlasenie k zasielke (poradila mi tam jedna pani pri okienku co tam ma byt): Ze zasielku som ziskal darom pre moje sukromne uceli. Pri hodnote zasielky ziadam vychadzat z ceny kt. urcil odosielatel v zmysle EHS2913/92 cl.29. Lenze ked som to predlozil colnikom povedali mi ze to tak nemoze byt pretoze im musim dodat este nejaky doklad o cene. Ale ja neviem kde ten doklad zohnat, ono sa ani v EU nepredava alebo aspon neviem kde by sa to dalo. Potom som si precital to nariadenie a tam je clanok 31 (ako sa stanovuje cena inac). Keby som to napisal ze nech sa vychadza z ceny uvedenej na zasielke ale podla cl.31 mohlo by to tak byt? Ono este je mozno aj problem v tom ze tam na sprivodnom liste k zasielke je zaskrtnute nie je zaskrtnute policko DAR ale INE. Myslite ze aj tak by som stim tam pochodil? Sorry za blbe otazky ale ja stimto tu robim prvy krat a neviem na koho sa obratit....
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plsanek je offline (nepripojený) plsanek

    plsanek
    Takze hotovo vybavene....podla clanku 31. to preslo. Len som tam este dopisal ze taky tovar sa nikde v EU nepredava a nie je ako zistit cenu. A ze odosielatel sa pri oznacovani typu zasielky pomylil a namiesto dar oznacil ine. Kedze zasielka bola do 45 EUR este som poziadal o oslobodenie od cla cla v zmysle nariadenia rady EHS č. 918/83 čl.29 a od DPH podľa zákona 222/2004 §48 odst.2 písm.a.
    A bolo.
    .... Ale colnici vam to oficialne nepovedia co mate tam mat napisane.

    ...To len tak ak by niekto to potreboval.

    Clo - Cestne vyhlasenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.