Zavrieť

Porady

VÝKAZY PÚ pre DÚ!

Mám otázku.Prvý raz odovzdávam účtovnú závierku v PÚ a neviem koľkokrát sa odovzdáva súvaha a výkaz ziskov a strát na daňový úrad k DP pre PO.
A či sa tiež odovzdávajú aj poznámky k účtovnej závierke na DÚ, alebo tie zostávajú v účtovníctve firmy.
Neviem postup odovzdávania týchto výkazov a počet kópii riadnej účtovnej závierke a tak isto potom schválenej účtovnej závierke.
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Súvaha a výsledovka 2x a poznámky 1x
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Už minulý rok chceli po mne Výkaz ZaS a Súvahu 1x
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Súvaha 1x, Výkaz 1x,poznámky 1x Ak sa niečo zmení pri schvaĺovani tak sa opravené
súvaha VZS, pozn. pošlú opäť 1x. Ak zostanú v pôvodných číslach, tak sa nič neposiela.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Súhlas s Aninou, bola novela "Opatrenia o ÚZ č. 4 455/2003-92", menil sa aj §1 ods. 6.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ešte mám otázku k tým poznámkam.Kúpila som poznámky k účtovnej závierke a sú dosť hrubé sú dostať aj nejaké iné?
Ďakujem za predošlé odpovede.
Marcela
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
poznámky.. treba asi pobehať po viacerých obchodoch.. ševt, elita, každý má iný vzor...
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

marcelaStanakova
Ešte mám otázku k tým poznámkam.Kúpila som poznámky k účtovnej závierke a sú dosť hrubé sú dostať aj nejaké iné?
Ďakujem za predošlé odpovede.
Marcela
Poznamky boli aj tu na porade. Skus pohladat.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

prosim Vas, kde by som tu nasla tie poznámky? veeeeeeelmi by mi to pomohlo

Dakujem
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

tamara
prosim Vas, kde by som tu nasla tie poznámky? veeeeeeelmi by mi to pomohlo

Dakujem
Tamarka, treba trošku hľadať, ale OK, pomôžem ti :
http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=pozn%E1mky
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

po 1x + 1x poznamky



Prosim Vas, chcem sa spytat taky detial, je mozne vy vykazoch /danove priznanie,suvaha..../prepisovat cisla tak ze zabielim bieliacou paskou tamcek v kt.je chybne cisielko a napisem spravne?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Do konca to robia aj na DÚ.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ano to som videla preto ma zaujima ci je problem ked to urobim aj ja, davnejsie ma na to upozornili na DU /mozno pred 5r/ ze mi take tlacivo -vykaz nemozu zobrat.
0 0
Enka Enka

Enka je offline (nepripojený) Enka

Poznámky nemusia byť na tlačivách. Stačí z počítača v skrátenej verzii
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

poznamky ta hruba zalozka predpisana na vyplnenie k vykazom? vypisujem tak asi 5 stran, je to poriadna hlupost. nechapem preco je to povinnostou prepisovat vypisovat z vykazov,obchod.reg.....ved vo vykazoch je vidiet majetok,imanie,v OR je statutarny organ a pod.... tak preco... je to na hlavu
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Mne auditorka poradila robiť poznámky formou listu.Napíšem tam všetko čo tam má byť napr.kedy firma vznikla,aké má ZI upísané, splatené,koľko má zamestmancov,akú činnosť vykonáva.Pre malé firmy je to hrúza kupovať tú hroznú zložku.Mne to auditorka napísala,postupne každý rok doplňam čo sa v priebehu roka zmení. Neviem aký máte vy nato názor?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Luna
Mne auditorka poradila robiť poznámky formou listu.Napíšem tam všetko čo tam má byť napr.kedy firma vznikla,aké má ZI upísané, splatené,koľko má zamestmancov,akú činnosť vykonáva.Pre malé firmy je to hrúza kupovať tú hroznú zložku.Mne to auditorka napísala,postupne každý rok doplňam čo sa v priebehu roka zmení. Neviem aký máte vy nato názor?
a nemôžeš sem prilepiť ten vzor? :-) myslím, že viacerí by to ocenili :-)
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

luna, ak je to v sulade zo zakonom tak by to bolo uzasne, poznamky stoja 38sk z toho ked sa seknem musim kupit celu zlozku, a podla mna je to moc neprehladne. Mam firmu kt. ma ZI 200 ziaden majetok ziadneho zamestnanca ....


luna nepodelis sa so svojim tlacivkom,listom....
dakujem
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Luna
Mne auditorka poradila robiť poznámky formou listu.Napíšem tam všetko čo tam má byť napr.kedy firma vznikla,aké má ZI upísané, splatené,koľko má zamestmancov,akú činnosť vykonáva.Pre malé firmy je to hrúza kupovať tú hroznú zložku.Mne to auditorka napísala,postupne každý rok doplňam čo sa v priebehu roka zmení. Neviem aký máte vy nato názor?
Pripájam sa k ostatním. Moc by nám to pomohlo. Luna, prosííím...
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ja to sem neviem prilepiť,už som to skúšala.Lebo aj ja som s tým tiež mala problém.V zákone nikde nie je napísané že akú formu maju mať poznámky,iba čo majú poznámky obsahovať.
Napíšte mi ako to mám urobiť.Mám to v PC na obrazovke.
Ináč nie je to vôbec zložité.Ona mi povedala,vlastne mi to napísala čo tam má byť.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Luna
Ja to sem neviem prilepiť,už som to skúšala.Lebo aj ja som s tým tiež mala problém.V zákone nikde nie je napísané že akú formu maju mať poznámky,iba čo majú poznámky obsahovať.
Napíšte mi ako to mám urobiť.Mám to v PC na obrazovke.
Ináč nie je to vôbec zložité.Ona mi povedala,vlastne mi to napísala čo tam má byť.
Skús to takto:

Ak zvolíž možnosť odpovedať tak v dolnej časti príspevku máš Dodatočné možnosti. Tam stlačíš ikonku "Prílohy" zobrazí sa Ti okno, kde stlačíš "Prochádzet" vyhľadáš si v tvojom počitači daný súbor ktorý chceš prilepiť, potom stlačiš ikonku "stiahnuť", zatvoríš okno. Potom už len odošleš príspevok.
Držím palce
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať