Zavrieť

Porady

Kotlíkový guláš

Vie niekto poradiť v akom kotlíku je najlepší guláš ktorý sa varí na otvorenom ohni ?/medený,cínový alebo neviem aký./ môžte poslať aj recept.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Iruška Pozri príspevok
    Vie niekto poradiť v akom kotlíku je najlepší guláš ktorý sa varí na otvorenom ohni ?/medený,cínový alebo neviem aký./ môžte poslať aj recept.
    V každom, ak je varený s trpezlivosťou a odvahou improvizať
    PS: Nehovorím , že najlepší, ale gulášujeme v hliníkovom. Udená slanina rozpáli kotlík a pomer cibule s mäsom je rovnaký a ...

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    No bolo by načase hliníkový kotlík vyhodiť, variť v tom niekoľko hodín je asi nebezpečné.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Opravujem, varíme v liatinovom Peťo,nevieš náhodou, prečo sa mi pletie hliník s liatinou?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Tak liatinový môže byť a pletie sa ti to asi preto že si ešte nikdy neteperila veľké liatinové hovado v porovnaní s ľahkým hliníkom, inak by si to nezabudla

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Tak toto už doživotne sľubujem, že nezabudnem rozdiel medzi hliníkom a liatinou.
    Ináč nesceš liatinové panvice?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Denda Pozri príspevok
    Tak toto už doživotne sľubujem, že nezabudnem rozdiel medzi hliníkom a liatinou.
    Deni, a tak náhodou si nemýliš smaltovaný kotlík s liatinovým ? Ja len preto, že liatinový kotlík som jaksik veľmi nevidel

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    andrej_rv Pozri príspevok
    Deni, a tak náhodou si nemýliš smaltovaný kotlík s liatinovým ? Ja len preto, že liatinový kotlík som jaksik veľmi nevidel
    Smaltovaný veľký kotol máme aj my doma, ale máme aj medený kotlík, no ten má obsah len 5 l, kdežto veľký 50 l. Ale máme na pevno vonku na krbe vymurovanú kotlinu a tam máme niečo úplne iné - kotol vyrobený z pivného súdka z nehrdzavejúcej ocele, odrezaný vrch, odborníci, ktorí u nás guľášujú tvrdia, že je to anticoro...Ale je úžasný, rýchlo varí, keď ho vyberú z kotliny, je dosť ťažký ale veľmi dobre sa čistí.

    No a guľáš, to má každý svoj recept, ja môžem do môjho dať čokoľvek, ale je varený na sporáku, tak labužníkom domácim síce chutí, ale nezabudnú pripomenúť, že to nie je starkého z kotla...A pri tom ja varím denne a starký len ten guľáš a zabíjačku! No nenaštvalo by vás to?

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    Švagor vyrobil kotlík so stojanom z nerezu, gulášik z neho je vynikajúci.Zvykneme dávať viac druhov mäsa , ja mám rada keď je tam aj baranina, veľa cibule a pred dovarením pridávame cesnak - tiež väčšie množstvo, niekedy sušené hríby.Keď sa dusí mäsko pridáme aj zopár zemiakov na zahustenie, niekto pridáva aj sáčkovú polievku pre chuť alebo bujón ale mne sa tieto dochutiny veľmi nerátajú.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    andrej_rv Pozri príspevok
    Deni, a tak náhodou si nemýliš smaltovaný kotlík s liatinovým ? Ja len preto, že liatinový kotlík som jaksik veľmi nevidel
    Andrej tak si predstav, že pravda je niekde uprostred, je to zliatina hliníka

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Denda Pozri príspevok
    Andrej tak si predstav, že pravda je niekde uprostred, je to zliatina hliníka
    No, čo všetko vy v tej BB nepozlievate dokopy . A potom je z toho guláš ..

    Satyr je offline (nepripojený) Satyr

    Satyr
    Ahojko, aj ked varím uz dlhsie, tiez ma tato tema zaujala...vravi sa 100 ludi, 100 chuti...:-))

    posielam Ti link na stranku kde sa varil jeden gulas, vypadal velmi dobre, priam ukazkovo...:-))) ja pridavam do gulasu susene huby da mu to zvlastnu chut, jedlici vravia, ze je mnam...:-)))

    http://baranek.blog.sme.sk/c/93276/V...s-na-okne.html

    ...inac zo skusenosti sa najlepsie vari v medenom kotliku, meď rovnomerne a rychlo rozvádza teplo, hygienicke varenie je v smaltovanom kotliku a aj v nerezovom, ten je vsak podstatne drahsi....vsetky su dostupne, pokial mas bubaciky...:-))

    takze gulasova a opekacia a grilovacia sezona je predo dvermi, takze Ti prajem vela uspechov a malo prihoreneho gulasu...:-))))

    Janurka je offline (nepripojený) Janurka

    Janurka
    Iruška, ja používam smaltovaný kotlík a používam ho veľmi často. Nielen na varenie guľášu, ale aj kapustnice. Guľáš varím najradšej z diviny a dávam do neho okrem iného divinové korenie, tymián, borievky a červené vínko. Niekto pridáva vetvičku ihličňanu.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Iruška Pozri príspevok
    Vie niekto poradiť v akom kotlíku je najlepší guláš ktorý sa varí na otvorenom ohni ?/medený,cínový alebo neviem aký./ môžte poslať aj recept.
    Ja si myslím, že najlepší je guľáš v bruchu, predsa keď je v kotlíku tak nestojí za nič.
    A čo tak fazuľový guľáš: pre tri osoby, fazuľa v plechovke červená 2ks, cibuľa priměřene, olej, tri lyžice kečupu, soľ a korenie podľa chuti svojej, prípadne aj čili,nožička alebo dve dobrej klobásky, cesnak 2 strúčiky, je to hotové "ajn cvaj", postup hádam netreba, je to ľahké. Podávam s chlebíkom. No a potom, hmmm, pivko.
    P.S. môže sa tam nakrájať aj zemiak či dva podľa chuti
    Naposledy upravil Gapo : 13.06.07 at 19:59 Dôvod: doplnenie

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    ondrejvla Pozri príspevok
    Smaltovaný veľký kotol máme aj my doma, ale máme aj medený kotlík, no ten má obsah len 5 l, kdežto veľký 50 l. Ale máme na pevno vonku na krbe vymurovanú kotlinu a tam máme niečo úplne iné - kotol vyrobený z pivného súdka z nehrdzavejúcej ocele, odrezaný vrch, odborníci, ktorí u nás guľášujú tvrdia, že je to anticoro...Ale je úžasný, rýchlo varí, keď ho vyberú z kotliny, je dosť ťažký ale veľmi dobre sa čistí.

    No a guľáš, to má každý svoj recept, ja môžem do môjho dať čokoľvek, ale je varený na sporáku, tak labužníkom domácim síce chutí, ale nezabudnú pripomenúť, že to nie je starkého z kotla...A pri tom ja varím denne a starký len ten guľáš a zabíjačku! No nenaštvalo by vás to?

    Z toho kotlíka to akosi lepšie chutí. Ešte nikdy sa mi na plyne nepodaril taký, ako v kotlíku.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Denda Pozri príspevok
    Opravujem, varíme v liatinovom Peťo,nevieš náhodou, prečo sa mi pletie hliník s liatinou?
    Deni, ale predsa Hliník sa odsťahoval do Humpolce....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.