Zavrieť

Porady

vyúčtovanie pracovnej cesty

Caute,

robím tu vyúčtovaie služobnej cesty a rada by som si potvrdila či:
1) ak som zamestnancovi dala preddavok na sluzobnu cestu v CZK, nič neminul (alebo aj keby minul) vratil mi späť CZK. A nárok na stravné a vreckopvé, ktorý mu vznikol mu môžem vyplatiť aj v SKK?, aký kurz (viem že NBS) len neviem aký deň môžem použiť?
2) zamestnanec tankoval v Cechach vramci služobnej cesty benzín za CZK. Možem mu jeho nárok na preplatenie vrátiť v SKK (ktorý NBS kurz mam použiť) den tankovania, to isté aj s poplatkom za parkovanie?
3) nemate niekto nejaký lepší formulár na vyúčtovanie zahraničnej cesty? zväčša idú zamestnanci služobným autom, čiže pre nás je najpodstatnejšie akurát čas prekročenie hraníc, iné výdavky a pod. Ten základný formulár sa mi zdá zbytočne komplikovaný.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Andrea.S. Pozri príspevok
    Caute,

    robím tu vyúčtovaie služobnej cesty a rada by som si potvrdila či:
    1) ak som zamestnancovi dala preddavok na sluzobnu cestu v CZK, nič neminul (alebo aj keby minul) vratil mi späť CZK. A nárok na stravné a vreckopvé, ktorý mu vznikol mu môžem vyplatiť aj v SKK?, aký kurz (viem že NBS) len neviem aký deň môžem použiť?
    Ak má nárok väčší ako preddavok, nič vracať nemusí, doplatíš len rozdiel v zahra. mene alebo v SKK, ak s tým zamestnanec súhlasí. Ak je preddavok vyšší, než nárok, zamestnanec vráti rozdiel v CZK.

    Ale môžete sa aj tak dohodnúť, že vráti celú zálohu v CZK a ty mu vyplatíš celý nárok náhrady v SKK.

    Treba použiť kurz zo dňa vyúčtovania SC, teda kedy prípad zaúčtuješ. Presné usmernenie na to nie je, ale z diskusií na Porade vyplýva takáto možnosť.

    Andrea.S. Pozri príspevok
    2) zamestnanec tankoval v Cechach vramci služobnej cesty benzín za CZK. Možem mu jeho nárok na preplatenie vrátiť v SKK (ktorý NBS kurz mam použiť) den tankovania, to isté aj s poplatkom za parkovanie?
    Môžeš mu to vplatiť v SKK, ak s tým súhlasí. Kurz ako vyššie, v deň zaúčtovania.

    Andrea.S. Pozri príspevok
    3) nemate niekto nejaký lepší formulár na vyúčtovanie zahraničnej cesty? zväčša idú zamestnanci služobným autom, čiže pre nás je najpodstatnejšie akurát čas prekročenie hraníc, iné výdavky a pod. Ten základný formulár sa mi zdá zbytočne komplikovaný.

    ďakujem
    V časti formuláre nájdeš možno aj 2-3 vzory formulárov na vyúčtovanie SC. Treba si vybrať.

    Evka84 je offline (nepripojený) Evka84

    Evka84
    Prosím Vás o radu:
    prvý krát vypisujem zahraničnú služobnú cestu a potrebujem poradiť. Vypísaný cestovný príkaz pre Slovenskú SC mám, ale neviem či na fomulár vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty mám napísať len prechod cez hranice alebo celú služobnú cestu? Ďakujem za skorú odpoveď

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Evka84 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu:
    prvý krát vypisujem zahraničnú služobnú cestu a potrebujem poradiť. Vypísaný cestovný príkaz pre Slovenskú SC mám, ale neviem či na fomulár vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty mám napísať len prechod cez hranice alebo celú služobnú cestu? Ďakujem za skorú odpoveď
    Nezadávaj rovnakú otázku viac krát, neurýchliš tým odpoveď.

    Odpoveď na otázku si nedostala preto, lebo napr. ani ja som otázke veľmi nerozumel. Neviem, čo presne potrebuješ vedieť.

    Veď keď robíš vyúčtovanie ZSC, tak musíš rozpísať na tlačive celú cestu, t.j. koľko trvala na SK, kedy a o koľkej bol prechod hranicou, koľko času bolo stráveného v zahraničí, v ktorej krajine (presne na hodiny), kedy sa pri návrate znovu prekročili hranice a koľko ešte cestoval zamestnanec na SK.

    Na základe týchto údajov potom môžeš vypočítať náhradu.

    Takže ak to nie je odpoveď na tvoju otázku, tak ju upresni.

    Evka84 je offline (nepripojený) Evka84

    Evka84
    Je tomu rozumiem,ale moja účtovníčka chce aby som jej vypísala aj Cestovný príkaz(slovenský) aj formulár vyúčtovanie zahraničnej služobnej cesty a neviem či to tam mám znovu všetko prepisovať nanovo a nestačí len prechod cez hranice.

    Prepáčte mi všetci ,ale som tu prvý krát a nevedela som, že príspevok sa dala 2 krát

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Evka84 Pozri príspevok
    Je tomu rozumiem,ale moja účtovníčka chce aby som jej vypísala aj Cestovný príkaz(slovenský) aj formulár vyúčtovanie zahraničnej služobnej cesty a neviem či to tam mám znovu všetko prepisovať nanovo a nestačí len prechod cez hranice.

    Prepáčte mi všetci ,ale som tu prvý krát a nevedela som, že príspevok sa dala 2 krát
    Stále neviem, čo presne potrebuješ vedieť. Asi by si si mala najprv niečo prečítať okolo SC, aby sme sa zhodli v pojmoch.

    Cestovný príkaz sa vypisuje pred SC a schvaľuje ho nadriadený zamestnanec. Po skončení SC zamestnanec vypíše vyúčtovanie SC - tlačivo, kde vypíše dátumy a časy a vypočítajú sa na ňom náhrady.

    Takže ktoré tlačivo nevieš vyplniť? Prípadne ho pripni sem, nech vidím, o ktorom tlačive píšeš.

    Ak máte vo firme zaužívané tlačivá, bude rýchlejšie, ak oslovíš niektorého kolegu, nech ti s tým pomôže, keď sa v tej problematike málo vyznáš.
    Naposledy upravil Chobot : 30.10.07 at 12:31

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Evka84 Pozri príspevok
    Je tomu rozumiem,ale moja účtovníčka chce aby som jej vypísala aj Cestovný príkaz(slovenský) aj formulár vyúčtovanie zahraničnej služobnej cesty a neviem či to tam mám znovu všetko prepisovať nanovo a nestačí len prechod cez hranice.

    Prepáčte mi všetci ,ale som tu prvý krát a nevedela som, že príspevok sa dala 2 krát
    Nič ti nebrani, aby si na jeden cesťak uviedla aj tuzemsku aj zahraničnú časť pracovnej cesty. Rozhodujúce je , aby z neho bola jasná hodina prechodu hranice a aby sa z neho dala vyčitať doba zotrvania v prislušnej krajine. Priklad : datum , odchod Košice 5,00 hod. - príchod št.hranica Leľuchov 11,50 hod , odchod št. hranica Leľuchov 12,10 hod - príchod Nový Targ 15,10 ;pri spiatočnej ceste datum , odchod Novy Targ. 17,10, prichod št.hranica Leľuchov 19,00, odchod št.hranica 19,00 hod , príchod Košice 21, oo hod. Pre prehľadnosť môžeš ako prílohu k cesťaku použiť spominane pomocné tlačivo pre zahraničnú časť prac. cesty, tj. medzi prechodami hranice, kde uvedieš ako spomínaš iba hod .prechodov hraníc . Tak by mala byť spokojná aj účtovníčka.
    Pekný deň.

    vyúčtovanie pracovnej cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.