Zavrieť

Porady

Predlženie záruky u auta-účtovanie

Majitelia si zakúpili predlženie štandardnej dvojročnej záruky na ďalšie 2 roky
- teda o tretí a štvrtý rok. Tento produkt je možné zakúpiť len do 12 mesaicov od zakúpenia vozidla, to znamená, že teraz plynie ešte štandardná dvojročná záruka od jún 2006 - jún 2008, a táto záruka sa týmto predlžuje o ďalšie 2 roky, teda od jún 2008 - jún 2010. Problém: ako to zaúčtovať? Uvažujem nad časovým rozlíšením, ale po preštudovaní tohto produktu som zistila, že je tam aj dané maximum na počet najazdených km, teda predlžená záruka + 24 mesiacov, avšak max.120000 Km. Skúste sa niekto k tomu, prosím vyjadriť. Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Súhlasím s názorom v príspevku #3, že do nákladov, prípadne časovo rozlíšiť.
    V našich publikáciach som nenašiel výslovne riešenú túto otázku, ale vo vestníku EUR-Lex 32000R2909-SK (síce z roku 2000) stojí:

    "4. Nasledujúce položky výdavkov sa nezapočítavajú do nákupnej ceny:a) DPH a dane, ktorých vrátenie možno požadovať od vnútroštátnych orgánov podľa Protokolu o výsadách a imunitách Európskych spoločenstiev alebo podobných dohôd (Viedenský dohovor, dohody ústredí;
    b) dopravné náklady vzniknuté po preprave položky na miesto jej prvej inštalácie;
    c) náklady na údržbu a opravy, dane z prevodu vlastníctva, iné odmeny ako odmeny architekta, provízie, súdne poplatky, poplatky za záruky a predĺženie záruk;
    d) úroky z pôžičiek na financovanie nákupu."

    Zdroj: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...0R2909:SK:HTML

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Erika, sledujem túto tému, a čakám tiež na odpoveď????
    Manželia si zakúpili záruku na ďalšie 2 roky. možno je to hlúposť, čo ma napadá nemôže ísť o nehmotný majetok? Ak je cena vyšia ako 50 tis., tak sa odpisuje najdlhšie do roku 2010.
    Ak je cena nižšia ako 5O tis., mohlo by isť o jednorázový náklad. Tiež sa mi moc nehodí ČR.
    Nejde o nejaké oceniteľné práva - 014, ťahá ma to nejako sem ...

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    betka Pozri príspevok
    Erika, sledujem túto tému, a čakám tiež na odpoveď????
    Manželia si zakúpili záruku na ďalšie 2 roky. možno je to hlúposť, čo ma napadá nemôže ísť o nehmotný majetok? Ak je cena vyšia ako 50 tis., tak sa odpisuje najdlhšie do roku 2010.
    Ak je cena nižšia ako 5O tis., mohlo by isť o jednorázový náklad. Tiež sa mi moc nehodí ČR.
    Nejde o nejaké oceniteľné práva - 014, ťahá ma to nejako sem ...
    Betka, keďže sa mi nedostalo tu odpovede, poslala som tento dopyt aj mojej audítorke. Napísala mi, že to mám normálne časovo rozlíšiť a rozpustiť v rokoch, pre ktoré je to určené - teda roky 2008 - 2010.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Orsz Pozri príspevok
    Betka, keďže sa mi nedostalo tu odpovede, poslala som tento dopyt aj mojej audítorke. Napísala mi, že to mám normálne časovo rozlíšiť a rozpustiť v rokoch, pre ktoré je to určené - teda roky 2008 - 2010.
    Ja mám ten istý prípad, teraz v októbri 2007 sme kúpili auto + predĺženie záruky k autu o 12 mesiacov resp. 160.000 km, podľa toho, čo nastane skôr. Takže to mám zaúčtovať na účet 381 a v novembri 2009 začať rozpúšťat na účet 518? Resp. sledovať ubehnuté km a keď prekročíme 160.000 km rozpustiť to vtedy?

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    sta Pozri príspevok
    Ja mám ten istý prípad, teraz v októbri 2007 sme kúpili auto + predĺženie záruky k autu o 12 mesiacov resp. 160.000 km, podľa toho, čo nastane skôr. Takže to mám zaúčtovať na účet 381 a v novembri 2009 začať rozpúšťat na účet 518? Resp. sledovať ubehnuté km a keď prekročíme 160.000 km rozpustiť to vtedy?
    posúvam......

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Po dlhšom pátraní som sa dostala k tejto téme.
    Mám podobný problém. Spoločnosť si zakúpila predĺženie záruky o ďalšie 2 roky na nové motorové vozidlo. Vozidlo bolo obstarané kúpou(nie leasing). Môžem túto záruku pripočítať k obstarávacej cene vozidla a odpisovať 4 roky s vozidlom alebo musím účtovať časové rozlíšenie tejto preĺženej záruky, ale to mi vychádza až na roky 2011 až 2013?
    Ako ste to nakoniec vyriešili Vy?

    Predlženie záruky u auta-účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.