Zavrieť

Porady

Nízky tlak

Mili ludkovia,

nemate zaruceny babsky recept, ako zvysit tlak ? Roky tym trpim - unava, spomalenost, malatnost. Uz som brala aj lieky - o nicom, lekarka ma na to aj upozornovala, ze to sa liekmi nikdy nevyriesi celzivotne, ine finty fň - sodikove mineralky, pitny rezim, pohyb - tiez nezaberaju nejako spolahlivo. (dost dobre kedysi zaberalo sledovanie niektorych politickych relacii, ale uznate, musela som s tym prestat - k infarktu by som to tiez nechcela dotiahnut )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    britta Pozri príspevok
    Mili ludkovia,

    nemate zaruceny babsky recept, ako zvysit tlak ? Roky tym trpim - unava, spomalenost, malatnost. Uz som brala aj lieky - o nicom, lekarka ma na to aj upozornovala, ze to sa liekmi nikdy nevyriesi celzivotne, ine finty fň - sodikove mineralky, pitny rezim, pohyb - tiez nezaberaju nejako spolahlivo. (dost dobre kedysi zaberalo sledovanie niektorych politickych relacii, ale uznate, musela som s tym prestat - k infarktu by som to tiez nechcela dotiahnut )
    Mne osobne vždy pomohla káva. Mávala som tlak dosť nízky 95/65-70. Vekom sa mi trocha zvýšil . Ešte niečo pripájam :

    Prameň : život
    Ak sa vám občas zatočí hlava, ste unavení, máte problém s koncentráciou, pravdepodobne máte nízky krvný tlak. Skúste si ho upraviť bylinnými receptmi a kúrami.
    Kávový med

    Pri nízkom krvnom tlaku si môžeme dopriať takúto dobrotu. Zvýši nám tlak a chutí.
    Potrebujeme: 150 g instantnej kávy, 30 g surovej včelej materskej kašičky, ktorú kúpime od včelára, kilogram (najlepšie) lesného medu.
    Ako na to: Med vo vodnom kúpeli mierne zohrejeme, aby jeho konzistencia bola tekutejšia. Nasypeme doň instantnú kávu a pridáme materskú kašičku. Poriadne rozmiešame, kým sa káva v mede nerozpustí. Užívame jednorazovo pri nízkom tlaku za veľkú čajovú lyžičku. Dlhodobo môžeme užívať 1až 3 čajové lyžičky denne.
    Bylinná zmes

    Tento čaj pijeme jednorazovo pri nízkom tlaku alebo dlhodobo dva--tri razy denne za malú šálku.
    Potrebujeme: 50 g stavikrvu, 20 g rozmarínu, 50 g saturejky, 20 g yzopu a 10 g kukuričných vlasov (ak ich nemáme, vynecháme).
    Ako na to: Dve polievkové lyžice zmesi zalejeme 1/2 l vriacej vody a necháme 15 minút lúhovať. Scedíme a pijeme najlepšie teplý.
    Striedavá sprcha

    Keď sme doma, nízky tlak si môžeme zvýšiť aj striedavou sprchou. Začneme teplou, potom striedame teplú so studenou a končíme studenou vodou. Potom si ešte poriadne dosucha celé telo vymasírujeme froté uterákom.
    Posilňujúci kúpeľ

    Je vhodný na celkové posilnenie organizmu pri únave, vyčerpanosti a tiež pri nízkom krvnom tlaku.
    Potrebujeme: 10 až 15 kvapiek rozmarínového oleja a 250 ml sladkej smotany.
    Ako na to: Rozmarínový olej (silicu) zmiešame so smotanou a vlejeme do vopred pripraveného kúpeľa (voda 38 °C). Vo vani si poležíme 20–30 minút.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Pitie kavy po jej vypiti zvysi momentalny krvny tlak, ale pitie kavy v konecnom dosledku sposobuje nizky tlak, pretoze eliminuje "B"-ve vitaminy. Recept na rychle zvysenie tlaku , ak su problemy, je jednoduchy, cajova lyzicka kuchynskej soli a pohar vody. Odmenou ale za nizky tlak je dlhovekost

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Aby som nezabudol, imelo biele reguluje tlak smerom dole, ale aj hore. Pozor pri uzivani ale.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Mne pomohli aj ranné sprchy. Vtedy sa viac rozprúdi krv.

    daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

    žena, daniela1109@post.sk daniela1109
    Ja mám tiež nízky tlak a nieje to bohviečo, takze s tebou súcitim.
    A to este chodím darovat krv, ked mi zoberú 4,6 dcl tak to so mnou nevyzerá ružovo, ale potom sa cítim celkovo lepšie.
    Žiaľ všetko sa točí iba okolo vysokého.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    kavu rozhodne neodporucam, pomoze na chvilu a potom cloveka stiahne dole. treba obmedzit napriklad jablka, ovocne caj.
    mavala som nizky tlak, pri zmene pocasia ma tahalo k zemi. treba vniest do zivota pohyb, napriklad joga a netreba preto nikam chodit a platit, staci si kupit kazetu alebo dvd a kazde rano alebo vecer si dat 20 minut, alebo kazdy druhy den, vela pit, ale nie mineralky,radsej vodu. mne pomohlo hlavne to cvicenie a nie len na tlak, ale hlavne na migreny

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Pokles krevního tlaku (hypotenze arteriální) může být jev trvalý nebo přechodný. Trvalý není chorobou. Vyskytuji-li se nějaké subjektivní příznaky - slabost, únava, jsou projevem psychoneurózy nebo základního onemocnění, které vyvolalo pokles tlaku druhotně. Doporučuji vyšetření EAV. Hypotenzi psychoneurotického původu léčíme bylinkami:
    50 g benedikt-čubet (Hb.) + 50 g řebříček - myší chvost ob.(Fol.) + 50 g srdečník - srdcovník ob.(Hb.) + 10 g tymián-materina dúška obyč.(Hb.) + 20 g kořen libečku-ligurček lék.(Rad.) + 50 g kokoška-pastierska kapsička obyčajná(Hb.) + 20 g šalvěj-šalvia lekárska(Fol.) + 40 g šípek (Fr.) + 50 g meduňka-medovka lekárska(Fol.) + 50 g kozlík-valeriána lekárska(Rad.).
    Jednu lžičku směsi macerovat v šálku horké vody 2 hodiny, procedit a pít 3x denně půl šálku vždy před jídlem.
    Účinně také likvidují nízký tlak ořechy, nebo večer malý koňak před večeří - pozor ale na jiné zdravotní problémy!!! Petr

    Naposledy upravil Psycholog : 02.06.07 at 13:30

    britta je offline (nepripojený) britta

    britta
    Super ludia,

    nieco si z toho vyberiem. Ta slana voda vyzera nenarocna na pripravu a cas, tie ranne sprchy niekedy realizujem, aj tie bylinky od teba Psycholog su lakave riesenie. A vdaka Najag za povzbudenie o dlhovekosti - hoci - niekedy ma napada - nie je krajsie zit na plne obratky do 60-ky, nez sa malatne dopotacat k 80ke? Niekedy mam pocit, akoby som bola zakliata. Mam plany, napady, ale vzdy to trva celu vecnost, nez sa dokopem k realizaciam, akoby ma nieco stale strhavalo k zemi. No proste akysi nedostatok energie. Viem - aj s tym sa da kadeco robit. Ale ked mne sa teraz asi ani to nechce. Olej do ohna prilieva aj ta potvora hypothyreoza - hoci moj endo.......log hovori, ze mam lieky dobre nastavene, aspon podla poslednych testov a teda ziadne priznaky tohto "darceka osudu" by som nemala pocitovat.

    No ludia, teraz som si to po sebe precitala, ved ja vyzeram pomaly ako na polovicnom invalidnom.

    Zavidim (v dobrom, ak je nieco take mozne )vsetkym, co maju tzv. "vrtulu v zadku". Ja viem, zas maju ine "radosti".

    Takze vlastne je vsetko OK. Nech je aspon zaver pozitivny

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Neviem, ale odporúčať piť slanú vodu, a stále, aby sa zvýšil krvný tlak, sa mi nezdá dobré na obličky - pozor, aby si si ich nepokazila - ak je problém s obličkami, potom aj tlak stúpa. Treba si vybrať - nízky tlak a obličky v norme, alebo obličky poškodené a vyšší tlak.(Keď budeš mať vysoký tlak - ten je nebezpečnejší ako nízky - viď hore - nízky nie je nebezpečná choroba, ale vysoký je nebezpečná choroba)+dlhší život
    Pitný režim treba dodržiavať, nie veľa soliť. Možno máš len nedostatok tekutín. Aj vtedy je človek malátny.
    Ja mám tiež skôr nízky tlak a som s tým spokojná. Lepšie ako brať lieky na vysoký tlak + ďalšie v priebehu rokov, ktoré sa pridružia k tejto diagnóze.

    wayan je offline (nepripojený) wayan

    wayan
    chcem sa opytat psychologa.....sledujem tvoje skvele prispevky...porad aj mne ak som alergická na bylinky, ktore obsahuju akykolvek pel. nemozem med.mavam tlak bezne tak 90 na 60,mota ma ako opitu,akonahle vsak obcas...vazne obcas po strese alebo aktivite vyskoci nad normu,alebo v ramci normy...citim sa ako na infarkt..-.busi mi srdce...srdce tlcie o dusu...inac,obdivujem tvoje vedomosti...som aj na teme panicka porucha.nevies nam pomoct?VDAKA

    Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

    obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac Psycholog
    Jsou-li problémy s pyly při nízkém tlaku, předpokládám, že saunovaní by bylo to poslední, co by bylo vhodné. Přesto radím: Osoba stojí nahá a před sebou má horkou vodu - tak horkou, aby tam vydržela vyždímat namočený froté ručník cca 40x40 cm. (může to být i voda z teplého vodovodu). Po vymačkání ručníku nejprve přiloží ručník na obličej, nechá tam cca 1 minutu, pak opět namočí-vyždímá a potírá z vrchu dolů (1x) jednu ruku, namočí-vyždímá a potírá druhou. Namočí-vyždíma-potírá prsa atd atd až dolů. Takto dosahujeme saunového efektu, protože, ačkoliv si přikládáme na kůži horký ručník, cítíme chlad. Sauna by mohla být při hypotenzi škodlivá, takto se nejen prokrvuje celé tělo, ale dochází i k detoxikaci (laicky z nás odchází špína a nemoci, které by se objevily až za několik dnů. Prokrvení kůže podporuje úpravu tlaku krve. Je to ale dlouhodobější záležitost.
    Byl jsem vyzván i odpovídat na téma panické poruchy - zde nemohu, neznám příčinu vzniku diagnózy. Může to být ledacos - i sociální fobie, porucha s generalizovanou úzkostí, obsesívně-kompulzivní porucha, reakce na těžký stres a adaptační poruchy atd. atd. Bez osobního kontaktu s klientem nesmím zaujmout stanovisko, a už vůbec ne na veřejnosti. To je jen mezi dvěma osobami!!! Howg. Petr
    Naposledy upravil Psycholog : 02.06.07 at 13:35

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.