Zavrieť

Porady

Depilácia

Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

jess Pozri príspevok
tu pozerám , že ho majú akurát v akcii http://www.obchodny-dom.sk/philips-h...-ruzova/46259/

Máš na nohách jemnejšie, či tvrdšie (hrubšie) chlpy ?
Jess, nie mám jemné bledšie chlpy, patrím k tým šťastnejším, čo veľmi nezarastajú, je možné, že i preto to menej bolí?! Ale som naozaj veľmi spokojná, pretože bolestivé zákroky nemusím.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ludmilla Pozri príspevok
Jess, nie mám jemné bledšie chlpy, patrím k tým šťastnejším, čo veľmi nezarastajú, je možné, že i preto to menej bolí?! Ale som naozaj veľmi spokojná, pretože bolestivé zákroky nemusím.
no, asi ...ja som z tých menej šťastných
0 0
Baska23 Baska23

Baska23 je offline (nepripojený) Baska23

som velmi vesela a uprimna baba ...viac
Prosim poradte mi , velmi mi zarastaju chlpky pod kozu
/ mam ich velmi tmave a kvalitne / depilujem si ich uz 5 rokov a peeling si robim ale nepomaha chcem zmenit depil. strojcek dufam ze to pomoze, co poviete na strojceky Braun tie som este nemala a chcem Braun X´elle 5585 Box Purple, lebo je tam nastavec aj na bikiny.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pokiaľ sú tmavé,kvalitné chlpky s tmavými korienkami a zarastajúce,najvhodnejšie riešenie je trvalé odchlpenie IPL alebo laserom.Prv než namietnete,že je to drahé,sadnite si a zrátajte,koľko asi v priemere dáte na tento účel mesačne na kozmetiku,príp-lekára a koľko to bude stáť dlhodobe.IPL alebo laserové lúče idú po farbe,čiže čím tmavšie korienky,tým lepší efekt.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Trošku sa zamiešam do témy, neviete kolko to vychádza laserom, myslím cenovo..aspoň probližne, a kolko sedení traba absolvovať??Ďakujem za odpoveď
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Závisí od lokality ochlpenia a ordinácie,horná pera vychádza 1 sedenie od 1-3 000,-približne a sedení podľa chlpkov,čím tmavšie korienky tým menej sedení,priemer štatistický 4-8 sedení.
0 0
zuziii zuziii

zuziii je offline (nepripojený) zuziii

Ahojte,
pripajam sa aj ja do diskusie. Davam si holit lytka len teplym voskom. Najviac sa mi osvedcil vosk od Fy Depilieve alebo tak nejak. Ak natrafim na novu kozmeticku a nema tento vosk tak ani nejdem. Cena je okolo 200Sk a zalezi asi aj od regionu. Skusala som totizto aj ziletku aj tuhy vosk baleny v plastovej krabicke, ale neosvedcilo sa mi to. Po ziletke na druhy den picham a dost mi to vadi aj partnerovi. Pred par rokmi sme investovali zo sestrou na holiaci strojcek, ale ta bolest!!! Pol hodinu som depilovala 1cm2. Voskom to boli tiez, ale ako to uz niekto predo mnou pisal, ked zanedbam zimu, na jar je to bolestivejsie, ale oproti strojceku je too pre mna ovela prijatelnejsie. Po rokoch depilovania uz mam miesta, kde chlpky nerastu vobec, ani po pol roku. Neviem s istotou povedat, ci je to voskom, ale tesi ma to Co madost mrzi, posledne dva razy, v 2 salonoch, mi robili depilaciu systemom, natrie velku cast nohy, zovretou pastou lahko pritlaci a trha do zblbnutia. Bolest trva dlho, ze sa nemam ani kedy nadychnut a dokonca mam pocit, ze aj ked su chlpky dlhe, vytrhne sa vacsina iba od koze a cibulka ostane vo vnutri. Potom uz za par dni citim drsnu pokozku, ale rozhodne to nie je pocit kao po ziletke. Vyhovoval mi sposob, ked natrela male miesto, poriadne pritlacila platok textilie na kozu a prudko strhla. Co sa tyka neznejsiej casti zenskeho tela, ked som bola mladsia,mala som odvahu si dat holit aj "bikiny", (z rozpravania nejednej kozmeticky viem, ze existuju baby, ktore maju odvahu si dat depilovat cele ohanbie! Brr! Klobuk dolu.) ale po jednej skusenosti v salone, ked som isla do kupelov si uz viac voskom neholim. Ked baba strhala ten pruzok, vysmykol sa jej a mala som asi tyzden hnusnu bordovu az modru podliatinu. Ani to tak nebolelo, ako som sa hanbila za to, ako to vypada. Teraz sa "holim" strojcekom na zastrihavanie vlasov! )) Zostrihnem si chlpky asi na 1-2 mm dlhe, co nie je sice hladke, ale zbavila som sa neprijemneho skrabania a miesta sa mi vobec nezapaluju!
Tolko moja skusenost. Nejako som sa rozpisala, takze idem uz konecne robit nieco uzitocne. Majte sa.
0 0
Baska23 Baska23

Baska23 je offline (nepripojený) Baska23

som velmi vesela a uprimna baba ...viac
Dakujem za odpoved ale, laser mi nepomaha chodim nan uz rok na hornu peru az do PN a nic trosku su jemnesie ale tmava farba zostala a ze sa to uz nezmeni ani aoni mi neodporucaju laser na nohy ze zbytocne a uz som dost do toho investovala, z depilac. strojcek. som bola spokojna len potrebujem novy a chcem poradit lebo ich je vela mam Philips a chcem vyskusat Brawn, co mi poradite? a co na tie zarastajuce chlpky?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ak tomu dobre rozumiem,tak si chodila na laser hornej pery a bez efektu.Tak pár otázok.Si si istá,že na hornej pere,aj ked sú tmavé chlpky,nie sú svetlé korienky?Pretože to býva hodne časté.Dalšia otazka znie-ako si na tom hormonálne?Ak je hormonálna nerovnováha,organizmus vie vytvoriť z lanukinozneho vlasu/jemného/termonálny vlas.Takže aj ked sa jedni chlpky zničia,dalšie vyrastú na tých istých miestach.Posledná otázka-bol to laser alebo intenzívne pulzné svetlo?Pretože laser je výkonnejší,ale s pulzným svetlom sa dá všeličo robiť aj v netypických prípadoch,je variabilnejšie.A netypických prípadov je väčšina,ved každý z nás je originál.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

....lanuginozny,terminálny...pardon za chyby
0 0
Baska23 Baska23

Baska23 je offline (nepripojený) Baska23

som velmi vesela a uprimna baba ...viac
co sa tyka toho laseru chodim na laser Gentle lase specialne urceny len na chlpy, uz som toto osetr.absolvovala 8 krat a bez vyditel.vysledkov kazde dva mesiace choidm na ten laser a mam ich dost tmave aj korienky, a co sa tyka hormono. su v poriadku bola som aj v lubochni ze to moze byt genet.predispoz. ze mam tam jemnne zvysenie muz.hormon.nic vazne ze ak chcem mozem vyskus.antikoncep. mozno pomoze ze mam citil. kozu kt. moze aj na take nebadatel.zvysenie hormon. reagovat zvysen.ochlpenim ale ze skor pochybuju.Ze som po hormon. stranke zdrava, tak som tu antikonc. vyskusala co nepomohlo len mi z toho zacali vypadavat vlasy. takze uz som to priala co uz a na ten laser sama doktor.sa vyjadrila ze ked mi to nezabrala teraz uz nezaberie ze ju to mrzi ze mam take odolne chlpky, ako uz som si zvykla , prosim mohli by ste mi poradit aj na tu zarastanie chlpkov? uz mam z toho dojazve. lytka co mi tak zarastaju a kt. strojcek je dobry? najma kvoli tomu zarastaniu ci pomahaju tie masaz.nastavce na strojcekoch kedze to je novinka , dakujem
0 0
Baska23 Baska23

Baska23 je offline (nepripojený) Baska23

som velmi vesela a uprimna baba ...viac
este na napadlo ze tie korienky na hornej pere je mozne ze niektore aj maju biele korienky ,len to uz neviem kedze uz rok si ich netrham ale chodim na laser, lebo ja som si tie chlpky na hornej pere kedysi pri kutikoch trhala pinzetou ostatne voskom a ta pinzeta to pokazila tym padom su na bokoch ovela tmavsie a hrubsie ako pod nosom a ked si ich nechavam dorast na laser su velmi viditelne hrube a tmave na tych bokoch
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

nedavno som niekde citala ze zarastaju chlpky zenam ,ktore maju kucerave alebo krepovite vlasy,co je bohuzial aj moj pripad.Ked som sa oholila ziletkou tak sa mi stale zapalilo ,a led som si vytrhala tak mi zarastali.Minuly rok som bola na depilacii laserom.V podpazusi som mala robene trikrat a vysledok je asi taky,ze mam o polovicu menej chlpov a ked sa oholim,tak nemam konecne nic zapalene,takze je to vcelku fajn.A dvakrat som bola na odstranenie laserom aj v oblasti bikin.Tam mi prakticky skoro nic uz nerastie len zopar chlpov,ktore bez problemov oholim a nic mi uz nezarasta.Este by som isla aj toho roku,lenze bohuzial je to dost financne narocne a teraz ide moja dcera ktora ma tiez problemy. je to trochu bolestive,ale da sa to vydrat.Ked si date pred zakrokom dve tabletky tak je to ovela lepsie.
0 0
vodnár vodnár

vodnár je offline (nepripojený) vodnár

Ja tiež používam depilátor a moja osvedčená metoda je nerobiť to pár dní pred ženskými dňami, mám dosť suchú pokožku, tak intenzívne aspoň 2 dni pred depiláciou nohy natierať, samotnú depiláciu robiť večer po sprchovaní, keď chĺpky zmäknú a potom natrieť pleťovou vodou. S okolím bikín sa netýram strojčekom, ale oholím, alebo použijem nejaký dep. krém. Je pravda, že čím častejšie depilujete, tým menej bolí. Ja pritom pijem kávičku a pozerám telku. Veľa šťastia...
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

Počula som, že je viac druhov, resp. rôzne kvality laserový depilátorov. Chcem to skúsiť, na čo si dať pozor? Je nejaký dobrý v okolí BB?

Prešla som od holenia cez epiláciu voskom až po epilátory strunové (z doby kamennej) a pinzetové s chladiacim nástavcom (tie sú super).
Môj recept je kombinácia epilácie voskom a strojčekom. Vyberám podľa nálady a akútnosti problému. So strojčekom treba byť na seba pravidelne prísna. Keď to zanedbám, idem na vosk, nech sa so mnou potrápi iný...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

V podstate je rozdiel medzi IPL a laserom,v prípade silných tmavých chlpkov s tmavými korienkami je lepší laser,ale akonáhle sú korienky miešané,prípadne svetlejšie,je oveľa lepšie IPL,dá sa s ním oveľa variabilnejšie pracovať.Cenovo je IPL asi o polovicu lacnejšie sedenie,ale zase treba viac sedení ako laser.V BB na námestí je Estetic studio kde sú lasery aj IPL.
0 0
movin movin

movin je offline (nepripojený) movin

Zdravim, pripajam sa aj ja k tejto teme, a moj problem je v tom ze neviem aky epilator si mam kupit, ktory je dobry, ano vsimla som si jeden co uz tu je spominany a nieco podobne ale trosku lacnejsie by sa nenaslo, neviete poradit? Manzel mi to chce kupit pod stromcek ale take veci si rada vyberam sama takze neviem sa rozhodnut,
dakujem velmi pekne za pomoc
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

BXLmiami Pozri príspevok
V podstate je rozdiel medzi IPL a laserom,v prípade silných tmavých chlpkov s tmavými korienkami je lepší laser,ale akonáhle sú korienky miešané,prípadne svetlejšie,je oveľa lepšie IPL,dá sa s ním oveľa variabilnejšie pracovať.Cenovo je IPL asi o polovicu lacnejšie sedenie,ale zase treba viac sedení ako laser.V BB na námestí je Estetic studio kde sú lasery aj IPL.
Ďakujem, vyskúšam
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
Aj ja som si holila nohy klasicky žiletkou, ale potom som sa stala kozmetičkou a odvtedy si nohy depilujem teplým voskom. Po prvý krát to bolelo to nepopieram ale čím ďalej tým je to lepšie. Hlavne mi chĺpky narastú až o 3 týždne a je ich oveľa menej a sú jemnejšie. takže jednoznačne doporučujem to raz za tri týždne vydržať a nechať si chĺpky vydepilovať v kozmetickom salóne. Pre krásu sa predsa vždy prinášajú nejaké tie obete.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

urcite to vydrzi tri tyzdne? ja som skusala zatial okrem ziletky aj strojcek a je to sice lepsie, tych chlpkov je coraz menej a rastu pomalsie ale vydrzi mi to asi tyzden maximalne...potom zacnu vyrastat. skusala som aj studeny vosk, ale to ma bolelo asi viacej ako ten strojcek. kolko ta depilacia teplym voskom priblizne stoji a kolko to asi trva?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať