Zavrieť

Porady

Depilácia

Aké máte skúsenosti s depiláciou nôh? Je lepšie /trvalejšie/ navštíviť kozmetické štúdio alebo postačí aj "domáce" ošetrenie? Koľko vydržia prípravky dostupné v drogérii /Veet, .../.
Usporiadat
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
Cena záleží od toho či si chceš kúpiť depilátor a vosky domov alebo chodiť kozmetičke. Ak doma tak depilátor-ohrievač vosku stojí do 1000,- a vosky sú dva druhy na nohy je s veľkou hlavicou a ten sa pohybuje akolo 100,-/ks ale vydrží dosť dlho. Ale potrebuješ ešte tonizačnú vodu na dezinfekciu pred depiláciou a olej po depilácii a je dôležité sledovať smer rastu chĺpkou takže aby si bola spokojná doporučujem navštíviť kozmetický salón. Niekde už robia aj depiláciu cukrovou pastou čo je oveľa menej bolestivé a cenovo približne rovnaké.Ceny v kozmetických salónoch sú rôzne záleží od každého kde je v akom meste. Ja som v Zlatých Moravciach a za depiláciu predkolenia beriem 100,- za obidve nohy. Ale viem aj o takých čo berú viac. A či to vydrží 3 týždne závisí aj od zdravotného stavu, pretože keď máš stres a máš v sebe viac mužského hormónu androgénu chĺpky budú rásť rýchlejšie. Ale za normálnych okolností to tie 2 týždne vydrží a potom začínajú rásť ale kým sa dajú znovu vydepilovať musia mať mm 3-4mm zato po troch týždňoch môžeš depilovať znovu.
0 0
Denisa Višňáková Denisa Višňáková
Mamička na materskej
K tejto téme môžem dodať ešte toto. Keď sa budete depilovať vždy postrhnutí depilačného papiera si pritlačte na depilované miesto ruku, ale poriadne silno. Stlmí to sekundárnu bolesť. Vyskúšajte to uvidíte.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Podla vsetkeho by mali od depilacii rast chlpky po case pomalsie a redsie, inde sa vsak uvadza, ze za kazdu depilaciu par chlpkov naviac.Nemate s tym skusenosti?
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

K tejto teme len ze zeny si masochistky

a ked se nahodou zavita aj nejaky dalsi chlap tak mozno aj nejaky suhlas dostanem

PS: oplati sa aj kupit osobny laser depilator
a boze nepouzivajte peny ani ine hovadiny na chemickej baze keby ste vedeli ake su to svinstva sa radsej ani tej plechovice v ktorej je to zabalene nedotknete
0 0
spring spring

spring je offline (nepripojený) spring

to je super že sa k tomu vyjadril aj chlap, škoda že len jeden sa pripojil....................určite by sa našlo zopár chlapov , ktorím by sa pekne hladučké telo na žene páčilo ......................hmmmmmmmm, alebo žeby nie????????
0 0
continuity continuity

continuity je offline (nepripojený) continuity

menej boli, ked sa depiluje strojcekom, ked mesiac cuva (ide od splnu k novu), zdalo sa mi to ako riadna blbost, ked som to pocula prvy krat, ale funguje to.

a ked to zanedbam, tak to najprv oholim a potom za par dni osklbem, kratke chlpy to tolko nekvace a tiez to boli menej.
0 0
pata31 pata31

pata31 je offline (nepripojený) pata31

Ahojte! Chcem sa spýtať na holenie pod pozuchou...používam žiletku...ale ten efekt je ozaj krátkodobý a nie je to dokonalé. No a chystám sa vydať a chcela by som to podpazušie na svadbe mať pekné hladučké...prosím poraďte mi, ako to dosiahnuť najlepšie doma...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
pata31 Pozri príspevok
Ahojte! Chcem sa spýtať na holenie pod pozuchou...používam žiletku...ale ten efekt je ozaj krátkodobý a nie je to dokonalé. No a chystám sa vydať a chcela by som to podpazušie na svadbe mať pekné hladučké...prosím poraďte mi, ako to dosiahnuť najlepšie doma...
oholiť sa ráno kvalitnou žiletkou
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

...ja si pod pazuchou zásadne holím žiletkou, mám za sebou množstvo depilácií - voskom, depilačným strojčekom.., ale tým strojčekom a voskom to nenormálne bolí pod pazuchou. S nohami som chodila najskôr kozmetičke na depiláciu voskom, ale zostala som na MD, tak som nemohla stále behať do mesta. Kúpila som si depilačný strojček, som s ním spokojná, min. 2 týždne mi vydržia nohy bez chĺpkov, akurát som nervozna, keď vyrastajú pretože vtedy ma strašne svrbia nohy na miestach kde tieto chĺpky dorastajú.Neviem čo si mám na to davať, poradí niekto?
0 0
pata31 pata31

pata31 je offline (nepripojený) pata31

jess Pozri príspevok
oholiť sa ráno kvalitnou žiletkou
takže ostatné alternatívy sú veľmi bolestivé...tak mi asi nič iné neostáva, ako tá žiletka...
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5


O odstraňování chloupků.

Můj večer začal jako každý jiný večer - přijít domů, připravitvečeři, pohrát si s dětmi...pak mě napadla myšlenka, kterou jsem si - hořkou - vypila v příštích pár hodinách až do dna...
"Možná bych si dneska mohla voskem odstranit chloupky" a tak jsem se odebrala ke koupelně. Vytáhla jsem inkriminovaný vosk - byl to jeden z těch vosků používajících se za studena, žádný horký vosk, jen umístíte pruhy vosku mezi své dlaně, nahřejete je a oddělíte od sebe. Po té si je přiložíte na nohu (nebo kamkoli jinam) a rychle je strhnete.
Takže žádný štráchy, přece to nemůže být tak těžké! Já tedy sice nejsem žádný génius, ale přece tohle hravě zvládnu. (Hmmm, HA HA) Takže s nadšením vytahuji první proužek, dokonce se projevuji jako genius a místo zdlouhavého nahřívání dlaněmi, použiji fén. Ten jej nahřeje na 100 stupňů a já jsem připravena přikládat.
Přiložím proužek přes stehno a rychle strhnu. Funguje to!
OK, nebyl to právě nejkrásnější pocit, ale dalo se to vydržet.
Tak tohle zvládnu. Odstraňování chloupků voskem mě už neděsí.Připadám si jako královna vosků, bojovnice proti nechtěným chloupkům a tvořitelka krásné hladké pleti. Příštím proužkem se budu soustředit na poněkud severnější oblasti mého těla...
Než se do toho s vervou vrhnu, jdu zkontrolovat již spící děti. A zpátky do koupelny do dalšího kola mého boje proti chloupkům.
Sundám si kalhotky a s jednou nohou na kraji toaletní mísy zaujímám pozici. Stejným způsobem si přiložím proužek nahřátého vosku podél "bikinové linie", přikrývající část mé "krasotinky" až k vnitřní části mé hýždě (ano, hýždě, ten proužek je děsně dlouhý), zhluboka se nadechnu a ...TRH!!!!!! JSEM SLEPÁ!!!! Oslepla jsem bolestí!!! Do pr....!!! S navracejícím se zrakem si povšimnu, že se mi podařilo strhnout pouze půlku proužku. Do háje. Další hluboký nádech a TRH!!
Všechno se točí a vidím malé tečky. Myslím, že se složím...nesmím omdlít, nesmím omdlít! Zdálky se ozývají bubny. Dýchej, dýchej....OK vracím se zpět k normálu.
Podívám se toužebně na svou trofej - povoskovaný proužek, který mi způsobil tolik bolesti, s mými chloupky pevně přilepenými. Chci si své vítězství vychutnat a tak pozvednu svou trofej a...nevidím žádné chlupy! Kde jsou ty chloupky? A vosk? KDE JE VOSK???
Pomalu se podívám na inkriminovanou oblast, s jednou nohou stále na porcelánové míse. Vidím chloupky, které měly být na proužku s voskem.
Nejsou! Dotknu se a cítím VOSK! Moje nejcitlivější místo těla je pokryto voskem tvořícím z mých chloupků lepivou hmotu. Pak udělám další ohromnou chybu...vzpomínáte, že má noha je stále na záchodové míse? Já v tomto momentě pokládám nohu na zem.
Slepil se!
Můj zadek je slepený!
Zalepil se! Batolím se po koupelně jako tučňák a přemýšlím jak rozpustit ten vosk. Doufám, že nezačnu potřebovat kakat, to by pravděpodobně explodovalo hlavou.
Horká voda! Horká voda přece rozpouští vosk. Napustím si horkou vodu, kterou budu schopna snést, do vany, ponořím voskem pokryté části, vosk se rozpustí a já jej mohu lehce setřít, že? OMYL!!! Vlezu do vany - voda je o trochu víc horká než teplota vody, kterou používají na mučení válečných zajatců, nebo sterilizaci skalpelů - a posadím se.
Velmi záhy zjistím, že ještě horší než slepené dolní regiony jsou slepené dolní regiony přilepené ke dni vany ve vroucí vodě, která NEROZPOUŠTÍ vosk.
Takže nyní pevně přicementována ke dni vany v duchu děkuju svému manželovi, který nechal instalovat před měsícem do koupelny telefon a rozhodnu se zavolat kamarádce. Ta jistě zažila podobnou věc a ví nějaké triky, které mne dostanou z této lapálie. Musím přiznat, že začít telefonát větou:
"Takže moje .... a zadek jsou slepený a přilepený ke dni vany" je poněkud netradiční...
Nedozvídám se od ní žádné triky nebo rady, ale slyším na druhém konci drátu špatně přidušovaný záchvat smíchu. Pak ji napadne, abych zavolala zákaznické centrum, jehož číslo je na straně krabičky s navoskovanými pruhy.
No jistě! Ještě budu pro srandu operátorům.
Zatímco spolu vymýšlíme různé varianty řešení, začínám seškrabovat své slepené chlupy žiletkou. Neexistuje lepší pocit než sedět ve vroucí vodě slepená až na záda a nasucho si holit citlivé chloupky.
Teď s již nefungujícím mozkem a silně porušenou hrdostí začínám nabývat jistoty, že budu potřebovat psychiatrickou pomoc kvůli posttraumatickému stresu.
Má přítelkyně se mnou stále mluví po telefonu, když můj zrak padne na mou záchranu.Krém, který se používá na odstranění zbylých chloupků...co tím můžu ztratit? Namažu se s ním a do prčic to bolí!!!!
Můj zvířecí řev dozajista probudil děti a způsobil u mé kamarádky dočasnou hluchotu, ale je mi to jedno, protože to jde dolů!! Funguje to, jsem zachráněná!!!!! Kamarádka mi hlučně gratuluje k vítězství a zavěsí.
Úspěšně odstraním zbytek vosku a ve svém bezbřehém zoufalství zjistím, že VŠECHNY chloupky jsou na svém místě. Žádný nechybí!
Neopatrně to všechno oholím, no a co, stejně jsou všechny mé kožní buňky umrtvené a nic necítím. Klidně bych si sama mohla úspěšně amputovat celou nohu a necítit bolest.
Příští týden se chystám na barvení vlasů
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No toto nemá chybu .

Mne raz odstraňovala kozmetička voskom chĺpky nad hornou perou a ziapala som statočne...odvtedy vosk nechcem ani vidieť ani keby bol zadarmo.
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Tak toto bolo úžasné. Smiala som sa tak, až mi slzy tiekli. Vďaka, život mám predĺžený aspoň o 100 rokov. ĎAKUJEM!!!
0 0
Brawisha Brawisha

Brawisha je offline (nepripojený) Brawisha

Ahoojte ....
Mam 15 rokov a už ma nebavi žiletka vždy mam po nej podraždenu pokožku a dlho to nevydrži..... rozmyšlala som nad depilačnym strojčekom len neviem aky by bol najvhodnejši či by ste mi nevedeli s tymto pomôcť.... značku nejakeho alebo.... celkovo nejaky model... dobry a primerane cenovo ďakujem
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
jarosenka Pozri príspevok
Tak toto bolo úžasné. Smiala som sa tak, až mi slzy tiekli. Vďaka, život mám predĺžený aspoň o 100 rokov. ĎAKUJEM!!!
Na mňa kolegovci kukli spôsobom : "Potrebuješ psychiatra???"
Musela som to čítať na dvakrát, lebo som vybuchovala smiechom.
Už viem, že mám zostať verná žiletke
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
No a to som sa chcela spýtať na cukrovú pastu, ktorou sa dá robiť depilácia. Nikdy som to nepočula, chcela som info.
Ale teraz, keď ešte stále plačem smiechom....
0 0
funny221 funny221

funny221 je offline (nepripojený) funny221

ja som bola pred dovolenkou na depilacii nôh a bolo to sice troska viac bolestive, vydrazlo to len asi 2 tyzdne ale nelutujem lebo teraz su chlpky jemnejsie a nieje ich az tak velmi vidno.predtym som si robila depilaciu sama, studenym voskom ale nikdy som to nedokoncila lebo u kozmeticky som uz musela ostat a nie ist po ziletku ale kamoska kozmeticka mi poradila aby som si kupila vosk v specializovanej predajni a ze ona mi depilaciu urobi..cize usetrim par stoviek korun
0 0
tetenka tetenka

tetenka je offline (nepripojený) tetenka

Cukrova pasta, alebo halawa (teda aspon po nemecky) je hmota uvarena z:

50 dkg cukru
250 ml citronovej stavy
stipky soli
a lyzice slnecnicoveho oleja

Vari sa na slabom ohni za staleho miesania, treba dat pozor aby nepenila a aby sa nepripalila. Trva to dost dlho, aj tristvrte hodinu az hodinu, ale stoji to za to. Kedze sa pouziva ako studeny alebo teply vosk, v zavislosti od konzistencie, treba sa naucit uvarit ju tak, aby vam vyhovovala. Preto odporucam najskor varit v mensom mnozstve a nenechat sa odradit, ak to nevyjde na prvy- alebo druhykrat.

Depilovane miesto ma byt suche, preto sa odporuca aj detsky puder, nanesie sa hmota, prilozi sa latkovy pasik (stara plachta alebo detska plienka nastrihane na pruzky dobre posluzia). Dobre sa popritlaca, tak aby sa chytili vsetky chlpky a potom sa strhne v protismere rastu. Ucinok je super, len sa to treba naucit. Kolko to vydrzi, to zavisi samozrejme od typu, ale u mna chlpky zredli, zjemneli, nepichaju (juhuu) a pokozka nie je znicena, skor je jemnejsia.

Po depilacii treba depilovane miesta kazdy den "vydrhnut" masaznou hubkou "lufa" (to je taka rastlina, pouziva sa to namocene, cize napr. pri sprchovani a dostat to v kazdom dm medzi masaznymi potrebami). To pomaha, aby chlpky nezarastali a oslabuje to chlpkove korienky. A tiez je vhodny gel z aloe vera - upokoji podrazdenu pokozku.

Okrem ineho, cukor je vraj prirodny konzervacny prostriedok a mal by zabranit premnozeniu sa bakterii. A citronova stava tiez oslabuje vlasove korienky.

Pred 5 mesiacmi cca som vyhodila ziletku a ziadnu som uz nepouzila. Je to prirodne, ekologicke, ekonomicky nenarocne, ucinne, nesvrbi to...co viac by som mohla chciet? Jasne, ze je to za cenu bolesti, ale clovek si moze zvyknut. Mne to stoji za to.

Na Slovensku o tom nie je moc chyru, ale kto viete nemecky, tak odporucam zadat do googlu "beauty" "enthaarung" a vyhodi vam to link na stranku, z ktorej to mam aj ja.

Tak vela stastia a pevne nervy pri vareni a strhavani pasikov!
0 0
tetenka tetenka

tetenka je offline (nepripojený) tetenka

Hm a zabudla som na par detailov. Voda tuto hmotu rozposta - preto sa vam nestane to, co sa stalo tej pani v prispevku (co bolo dost kvalitne). Keby ste si to po naneseni halawy alebo po strhnuti polovice pasika rozmysleli, este vzdy ju mozete zmyt Jedine, na co treba dat pozor, je, aby sa vam nedostala voda do nadoby, v ktorej hmotu mate uskladnenu, aby nestratila tu svoju charakteristicku lepkavost.

Tiez to funguje tak, ze mozete jeden uz pouzity pasik opat pouzit, podobne ako pri voskovych pruzkoch, staci prelozit a opat rozlepit - na to ale musite mat relativne riedku tu hmotu, ona teplom redne, takze je mozne ju aj zohriat. Ale tak, aby ste sa nepopalili.

Zabudla som tiez napisat, ze to boli menej ako vosk. Mna to bolelo podstatne menej, kto je teda zvyknuty na vosk, toto zvladne lavou zadnou. Nehovoriac o "pomalej smrti" depilacnym strojcekom, ten sice mam, ale uz ho pouzivam len obcas, lebo vytrhavat chlpky po jednom je zbytocne bolestive.

A pre odvazne zienky - ktore to mienite pouzivat "dole", treba dat pozor, aby sa vam to nedostalo na sliznicu - lebo je to cukor a narusil by prirodzene kysle pH. Upozornujem vsak, ze toto uz bolestive fakt je
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tetenka, ďakujem aj za ostatné trpiteľky.

Niečo podobné som našla aj na jednej českej stránke, teda v diskusii k tejto forme depilácie. Tam ale nebol ten olej pridaný v tom recepte, možno kvôli tomu je to vláčnejšie.
Uvidíme, čo to spraví, vyskúšam to. Aj keby sa mi to na prvýkrát nepodarilo, vyskúšam znova, lebo jedna depilácia napr. podpazušia stojí 160,-Sk/ ks - teda 320,- obidve...
Dik!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať