Zavrieť

Porady

borelioza

Minulý rok v septembri som mala kliešťa a dostala som boreliózu. Užívala som asi 6 týždňov antibiotiká a teraz, keď mi lekárka robila kontrolné krvné testy, tak vlastne som sa dozvedela, že boreliózu stále mám. Je pravda, že borelióza sa nedá vyliečiť? Momentálne nič neberiem, ale o pol roka idem zasa na odber krvi a budú porovnávať, či sa to lepší alebo nie. Odpovie niekto, kto má skúsenosti s boreliózou?
Usporiadat
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

Dobrý deň,
ja osobne nemám tieto skúsenosti, ale viem že na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva (hygieny) oddelenie epidemiológie Vám to
vysvetlia. Skúste si najbližšie niekde zavolať. Viem, že existuje aj prezentácia o kliešťoch a tie sú tiež tam.
kačka
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

To je normalne, oni meraju uroven protilatok, ktore by mali postupne pomaly klesat. My mame skusenosti s boreliozou bohate, vratane psa. Jedine naozaj velke riziko boreliozy spociva v tom, ze sa nezachyti prve stadium a liecba sa nezacne vcas. To sa Teba uz ale nastastie netyka.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ivetasp Pozri príspevok
Minulý rok v septembri som mala kliešťa a dostala som boreliózu. Užívala som asi 6 týždňov antibiotiká a teraz, keď mi lekárka robila kontrolné krvné testy, tak vlastne som sa dozvedela, že boreliózu stále mám. Je pravda, že borelióza sa nedá vyliečiť? Momentálne nič neberiem, ale o pol roka idem zasa na odber krvi a budú porovnávať, či sa to lepší alebo nie. Odpovie niekto, kto má skúsenosti s boreliózou?
Moji svokrovci majú obidvaja boreliózu. U svokra sa objavila skôr. Chodí tiež pravidelne na kontrolné vyšetrenia a keď sa mu to zhorší, nasadia mu antibiotiká. Parkrát mal aj horšie výsledky a vtedy bol na preliečení v nemocnici.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

Takze. tuto je par stranok na boreliozu - funguju, som si ich pozeral.

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=78
a
http://www.casopiszdravie.sk/index.c...ArticleID=4053

ja uz k teme nemam co povedat. jedine zeby ste chcely nejake informacie o metodach vysetrenii //tzn. ako sa robi to vysetrenie// Elisa a western Blod.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Ja som boreliózu liečila našťastie hneď na začiatku, pri prvom kontrolnom vyšetrení výsledky ešte neboli najlepšie, ale pri druhom už boli v poriadku. Takže držím palce, aby to bolo dobré.
0 0
Nesi Nesi

Nesi je offline (nepripojený) Nesi

Ja som bola nedávno hospitalizovaná v nemocnici /s úplne inou diagnózou/, dodatočne mi prišla domov poštou prepúšťacia správa, v ktorej bolo uvedené, že v mojej krvi boli zachytené protilátky proti borélii /to znamená, že mám boreliózu?/. Nechápem, ako je to možné, nikdy v živote som nemala kliešťa. Máme však niekoľko psov a tým kliešte vyťahujem bežne /samozrejme pinzetou, nie rukou/. Je možné, že som k borelióze mohla prísť akýmto spôsobom?
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

no. a si si 100% ista ze si nebola nikdy postipana kliestom?
ale tie protiladky nevadia. oni pisu do prepustacej spravy vela informacii. zachit protilatok moze znamenat aj male mnozstvo protilatok.

my v labaku napriklad mame jeden prikaz.

pri widalovej reakcii
// test na skumanie protilatok proti salmonele vsetkych druhou, clovek by neveril kolko ich je :-D //
robime tam viacero antigenou, aby sme zistily o aku salmonelu sa jedna...bla...bla...bla... a robime to v 4 skumavkach. zriedime serum geometrickim radom.bla...bla...bla... na druhy den odcitavame. pokial sa najde aglutinacia co i len v prvej skumavke, je pacient vyhodnoteny ako pozitivny, sice realne nieje. pacient je //realne// pozitivny ak ma titer protilatok vise 4. skumaviek. to uz je salmoneloza. ja tiez neviem preco sa nepise ze "nalez" protilatok, ale neva.


ja si myslim ze ak by si mala boreliu, uz by ta liecily.
ak mas obavy, daj si urobit kontrolne odbery.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nesi Pozri príspevok
Ja som bola nedávno hospitalizovaná v nemocnici /s úplne inou diagnózou/, dodatočne mi prišla domov poštou prepúšťacia správa, v ktorej bolo uvedené, že v mojej krvi boli zachytené protilátky proti borélii /to znamená, že mám boreliózu?/. Nechápem, ako je to možné, nikdy v živote som nemala kliešťa. Máme však niekoľko psov a tým kliešte vyťahujem bežne /samozrejme pinzetou, nie rukou/. Je možné, že som k borelióze mohla prísť akýmto spôsobom?
Nam na infekcnom lekarka povedala, ze boreliozu uz prenasaju aj ine druhy hmyzu, vraj aj komare.
0 0
nikuska01 nikuska01

nikuska01 je offline (nepripojený) nikuska01

Mne ked infektologicka povedala, ze mam boreliozu na zaklade nejakej velkej skvrny na nohe, teploty a tak, skoro som ju vysmiala. Nasadila antibiotika, liecila 3 tyzdne a po kontrolnych testoch povedala, ze je vsetko ok. Bola by som dala ruku do ohna za to, ze som nikdy v zivote kliesta nemala a ze ten malinky tmavy fliacik na kozi je zapalene znamienko, peha, podkozny tuk... cokolvek. Kym mi odtial pri kontrole nevytiahla odtrhnutu hlavicku.....
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Moja 7 ročná dcéra mala minulý rok boleriozu a to sme zistili až keď mala druhé štádium /nemala žiadneho kliešťa ale už to naozaj prenášajú komáre a muchy/, keď jej ochrnula polovica tváre.Chodili sme mesiac na rehabilitáciu a brali antibiotika chvala bohu sa to upravilo a vyzdravela. Minulý mesiac sme boli na kontrole a výsledky s krvy mala všetky v poriadku. Teraz ideme na konci roka a keď budú krvné testy v poriadku, tak ju už nebudú sledovať. Že vraj to je vyliečené.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Uplne najdolezitejsie je nepodcenit modro - sivo - bordovy flak na tele. Je to uplne bezbolestne a vela ludi tomu nepripisuje pozornost. Po cca tyzdni - dvoch to zmizne. Ten flak je ale prve stadium, ktore je este velmi lahko a zarucene bez nasledkov liecitelne Penicilinom. Ked sa to ale nezachyti, tak potom sa nejaku dobu nedeje nic a nasledne sa objavia priznaky, ktore mozu byt rozne (napada to zvycajne nervovy system) a preto potom niekedy aj lekarom dlho trva, kym ich napadne spravit test na boreliozu. (Priznaky sa mozu podobat na mnohe ine ochorenia). Potom uz zvycajne ide do tuheho. Preto radsej bezte s podozrivymi flakmi k lekarovi. Maju taku zvlastnu - mrtvolnu farbu, ale zasa ma druhej strane nie su nejako vyrazne sfarbene a nebolia ani nesvrbia.

My sme mali v rodine problemy s boreliozou dvaja. Mne ju zistili nahodou az v stadiu, kedy som ju sam prekonal (to sa ale nestava casto, je to skor vynimka) a protilatky mali uz klesajucu uroven). Ked sme si kupili Labradora, veterinar nam povedal, ze by sme ho mali dat ockovat priti Borelioze. Ja som sa vtedy smial a myslel som, ze z nas chce tahat peniaze. O pol roka uz nevladal stat na zadnych nohach, tak sme potom dalsieho pol roka don tlacili antibiotika.
0 0
simona28 simona28

simona28 je offline (nepripojený) simona28

Dobrý deň, ja som mala boreliózu pred 13 rokmi, keď som si našla kliešťa asi až po 3 dňoch. Po týždni som mala problém s dýchaním, pichaním pri srdci , tep vyšše 100 (tachykardia) bolesti kĺbov najmä kolien. Doktorka povedala, že je to vyčerpanosť a predpísala mi tabletky na ukudnenie. Nemala som pocit a tabletky som si nedala, veď na čo sa oblbovať. Asi po 2týždňoch sa na ruke vytvoril fľak, ktorý rástol a kým som prišla na kontrolu bol už v strede biely a po okrajoch rúžový a bol už na celej ruke. Poslali ma do nemocnice hneď mi nasadili dvojitú dávku vtedy najsilnejších antibiotík a chceli vykonať odber z miechy s čím moji rodičia nesúhlasili, po týždni som išla domov s tým, že som mala zlé pečeňové testy a konečne mi zobrali vzorku krvi na boreliózu. Po dvoch dňoch som dostala 40 horúčky a povedali vraj je to v poriadku. Po mesiaci prišli výsledky, ktoré boli zlé, ale to vraj bude klesať po antibiotikách. Výsledky sa stratili, takže sa nedalo ničím porovnať. Teraz ma lekárka šokovala či som si dala preveriť krv či je všetko v poriadku? Čo na to poviete?
0 0
fabio28 fabio28

fabio28 je offline (nepripojený) fabio28

aj mne zistili boreliózu z kliesta, nasadili mi antibiotika, po douzivani zobrali krv a potom dalsie antibiotika, ktore ked douzivam, mam ist znovu na odber ((
bolieva ma hlava takmer kazdy den, moze to byt z toho?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

fabio28 Pozri príspevok
aj mne zistili boreliózu z kliesta, nasadili mi antibiotika, po douzivani zobrali krv a potom dalsie antibiotika, ktore ked douzivam, mam ist znovu na odber ((
bolieva ma hlava takmer kazdy den, moze to byt z toho?
Áno, svokor má rovnaké problémy, keď sa mu zhorší stav, sťažuje sa na bolesti hlavy, ale aj klbov na rukách a nohách. Po preliečení sa mu vždy polepší, ale časom sa mu to opäť vracia. Takže treba stále chodiť na kontroly a dodržiavať rady lekára.
0 0
sixtinka sixtinka

sixtinka je offline (nepripojený) sixtinka

Dobry den,
aj mama ma borieliozu, zial uz 2. stadium. Na zaciatku prekonala vysoke horucky, styridsiatky, lezala na infekcnom odd. Kramare. Testy na boreliozu jej neurobili. Cerveny flak nemala. Liecit ju zacali na boreliozu az po cca 5 rokoch, ked si konecne vyprosila otestovanie ELISA. Teraz je velmi unavena, bolia ku velmi klby, nohy, ma opuchy, tazkosti s chodzou. Bola preliecena antibiotikami 2x, prvy krat minuly rok v auguste. nasledujuca liecka bude zase koncom leta, na jesen. Pocas liecby sa jej ulavi.
Ale zase sa jej to zhorsuje.

Je nejaky sposob, ako tym klbom, noham pomoct? Caje, byliny, ocistovacie kury, kupele, aj mineralne? Aby sa to dalo preckat do dalsej liecby antibiotikami. Ake antibiotika ste brali vy?

Je nejaky spolahlivy lekar, oddelenie, kde liecia a sleduju chorych s boreliozou? Ale spolahlivy, pretoze doterajsie skusenosti su skor negativne

Napiste, budem vdacna za kazdu odpoved.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Môžem ti povedať svoju skúsenosť s boreliózou, už som ju tu kdesi opisovala v súvislosti s niečím iným. Možno v súvislosti s mojou nedôverou voči lekárom a ich postupom. Mojim sťažnostiam na chronickú únavu a iné problémy neprikladali žiadny význam. Medzitým sa zintenzívnili bolesti nôh, kĺbov, problémy súvisiace s pečeňou (svrbiaca pokožka, ekzémy, seboroická dermatitída vo vlasovej časti a vypadávanie vlasov) a obvodná lekárka ma poslala na reumatologickú ambulanciu. Tam som začala chodiť v septembri 05 a posledná kontrola a vyšetrenie bola v máji 06 s tým, že už viac chodiť nemusím, lebo výsledky mám v poriadku. Až vtedy som povedala lekárke, že som neužívala predpísané chemické lieky, ale som použila *******izovanú modrozelenú riasu, ktorá mi zároveň dávala do poriadku okrem pohybového aparátu celé telo. Vtedy som ešte netušila, že všetky moje problémy vyplývali z boreliózy a šťastie bolo, že som užívala miesto liekov tú riasu, lebo ked mi až teraz v januári zistili boreliózu aj infekčnú mononukleózu, tak už som bola takmer vyliečená aj z toho.
Poznám tie bolesti kĺbov, jeden čas som sa cítila aj chodila vyložene ako starenka, mala som pocit, že sa mi celé telo rozchádza. Po stanovení diagnózy som sa zase zariadila inak a antibiotiká neužívam. POznám veľa ľudí, ktorí užívali antibiotiká a často opakovane, ale vírusu borelie sa nezbavili a ešte si aj výrazne antibiotikami znečistili telo. Takže som si miesto toho dala radšej *******izovanú Spirulinu + *******izovaný organ specific proti vírusom a z lekárne jediné čo som si vzala boli tabletky podporujúce imunitný systém (po dôkladnom preštudovaní letáčika). Tieto prostriedky urobia tú istú službu ako antibiotiká a navyše ešte veľa prospešného. V týchto týždňoch pôjdem na kontrolu, tak uvidíme pokroky. Ale pre istotu ešte zájdem na vyšetrenie prístrojom monitorujúcim telo iným spôsobom ako je odber krvi, pretože do krvi sa nepremietne všetko, čo je v tele v neporiadku (aj skúsenosti známych), tak sa až na tie vyšetrenia veľmi nespolieham.
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Moj muz asi pred mesiacom dostal boreliozu, dostal antibiotika, teraz si kupil bylinu Uncaria tomentosa - vilcacora, robi si caj na posilnenie imunity. Existuje aj tinktura Samento. Kontakt na predajcu by bola asi reklama, takze poslem mailom, ak by niekto chcel.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Týmto ochoreniam sa venujú na infekčnom oddelení.
Ja zas zastávam názor , že naozaj je dôležité, aby všetky tieto ochorenia boli dobre preliečené ATB, nakoľko vedia ako neliečené napáchať veľa škody.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Včera drahému zistili, že má boreliozu. Na nohe mal takú vyrážku, vyzerala škaredo, sme si mysleli, že to má z monteriek... Ale vo štvrtok som mu zbadala okolo toho červený fľak. Hneď som ho naložila do auta a šli sme na pohotovosť - dostal ATB. Včera bol u kožnej a tá potvrdila 1.štádium boreliozy s dobou liečenia cca mesiac. Uvidíme po krvných testoch.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Bionda Pozri príspevok
Týmto ochoreniam sa venujú na infekčnom oddelení.
Ja zas zastávam názor , že naozaj je dôležité, aby všetky tieto ochorenia boli dobre preliečené ATB, nakoľko vedia ako neliečené napáchať veľa škody.
Liečenie boreliózy je naozaj dôležité. Len teda keby bolo z krvných testov lepšie znateľné, či je naozaj vyliečená alebo nie. Pretože pár ľudí poznám, ktorým povedal lekár, že sú už v poriadku (lekár za to nemôže, používa prostriedky, ktoré má k dispozícii). Ale problémy s tým súvisiace pretrvávali, ťahali sa aj niekoľko rokov a nedávali sa pritom to súvisu s boreliozou (však podľa testov vyliečená). Až nakoniec sa inými metódami, mimo lekárskych ambulancií, sa zistilo, že tie problémy naozaj súvisia s boreliozou. To je to, čo znepokojuje. Týka sa to bohužiaľ nielen boreliozy, ale aj veľa iných chorôb a diagnoz.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať