Zavrieť

Porady

ROEP- pozemky

Dobry den,



po mojom starom otcovi este v r. 1989 zdedila moja matka pozemky v k.ú. Rozložná. Cast pozemkov bola vedená v registri E, ako vyplýva z vyjadrenia prísl. správy katastra nebola evidovaná v KN. V roku 2002 bol v príslusnom k.ú. vykonaný ROEP, na základe schválenia a následnej registrácie ROEP som zistil, ze výmery ako aj oznacenie niektorých parciel sa nezhodujú s povodným stavom, teda povodným zápisom v príslušenej pozemkovoknižnej vložke ako aj zápisom vyplývajúcim z notárskej zápisnice- osvedčenia o dedičstve. Po vykonaní ROEP výmera pozemkov nezodpovedá, je menšia, ako to vyplýva z pôvodných už uvedených podkladov. Som si vedomý, že v rámci ROEP bolo možné podať námietky- zaujímavé však je,že ani výpis z návrhu ROEP zo dňa 9.4.2002, ktorý bol mojej matke ako vlastníkovi a účastníkovi v apríli 2002 doručený a proti, ktorému bolo možné podať námietky sa nezhoduje, najmä čo sa týka výmery s konečným výpisom pre vlastníka z operátu registra zo dňa 19.06.2002. Na príslušnej správe katastra som následne podľa § 59 ods. 1 písm a),c) kat. zákona v mene mojej matky podal návrh na opravu chýb v kat. operáte, ku ktorému som priložil všetky vyššie špecifikované podklady- t.j. rozhodnutie býv. štátneho notárstva , z ktorého vyplýva pôvodná výmera pozemkov ako aj výpisy z pozemkovokniž. vložiek. Po zápise ROEP je výmera pozemkov menšia. Príslušná správa katastra vo svojom vyjadrení zo dňa 8.3.2004 , čo sa týka námietky ohľadne výmery uviedla, že pozemková kniha za výmery uvádzané v pozemkovoknižných vložkách neručí. Ako mám ďalej postupovať? Je možné výmery pozemkov opraviť, dať do pôvodného stavu, tak ako vyplýva z pôvodných podkladov? Za prípadné reakcie vopred dakujem.
Naposledy upravil Milos : 02.02.05 at 11:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    valientova je offline (nepripojený) valientova

    valientova
    Nemôže mi niekto poslať prílohou zoznam nezistených vlastníkov pôdy.Nemôžem ho nikde nájsť,vraj je len za úplatu.Ďakujem

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Nie je to pravda.

    Je to na www.geoportal.sk

    Tak môžeš hľadať, aj ja sa chystám ešte vybavovať pôdu po predkoch. Ahoj.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    pyton Pozri príspevok
    Nie je to pravda.

    Je to na www.geoportal.sk

    Tak môžeš hľadať, aj ja sa chystám ešte vybavovať pôdu po predkoch. Ahoj.
    Ahoj, nenašla som na www.geoportal.sk nezistených vlastníkov.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - ked v katastralnom uzemi nebol vyhotoveny ROEP, zoznam nie je k dispozicii
    - ked v katastralnom uzemi bol vyhotoveny ROEP a je zapisany do katastra nehnutelnosti, tak sa tito vlastnici daju vyhladat na adrese :
    https://www.katasterportal.sk/kapor/...nikFormInit.do

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Dobry den, mozem sa opytat, ci ste si uz vyriesili tento pozemkovy problem? Ako to skoncilo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.