Zavrieť

Porady

Pocet pracovnych dni

Podla hospodarskeho pracovneho kalendara na rok 2007 ma mesiac maj 21 pracovnych dni plus dva sviatky. Pracujeme v nepretrzitej prevadzke. Zamestnavatel nas nuti odpracovat 23 pracovnych zmien, udajne preto ze sme nepretrzita prevadzka a sviatky sa na nas nevztahuju.
Prosim poradte kto ma pravdu. My tvrdime, ze mame odpracovat iba 21 pracovnych zmien. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juliska2 je offline (nepripojený) Juliska2

    Juliska2
    franta 1 Pozri príspevok
    Podla hospodarskeho pracovneho kalendara na rok 2007 ma mesiac maj 21 pracovnych dni plus dva sviatky. Pracujeme v nepretrzitej prevadzke. Zamestnavatel nas nuti odpracovat 23 pracovnych zmien, udajne preto ze sme nepretrzita prevadzka a sviatky sa na nas nevztahuju.
    Prosim poradte kto ma pravdu. My tvrdime, ze mame odpracovat iba 21 pracovnych zmien. Dakujem za odpoved.
    ak pracujes v nepretrzitej prevádzke, t.zn. že u teba je pracovný den vtedy, ked na teba pripadne smena podľa rozvrhu práce, teda aj v sobotu,nedelu, sviatok, prípadne noc./dobre tomu rozumiem?/ potom je tvoj fond za mesiac maj 23 x 7.1,t.zn. 163,3 hodín, pretože sviatky pripadajú na pracovné dni a tie su pre teba pracovnými dnami. podľa mňa je to tak. opravte ma ak sa mýlim.
    pa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.