Zavrieť

Porady

Zmluva o používaní súkromného motorového vozidla na pracovných cestách

1. Spolupracujeme s človekom, ktorý má u nás podpísanu Dohodu o vykonaní práce a Zmluvu o používaní súkromného motorového vozidla. Je povinný zaplatiť aj on za svoje auto daň z motorových vozidiel? On prakticky nepodniká (podľa zákona podlieha dani iba auto, ktoré sa používa na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním), takže tipujem, že platiť daň nemusí.

2. Môžeme ako spoločnosť na základe Zmluvy o používaní súkromného vozidla využívať vozidlo s českou ŠPZ ? Majiteľ (u nás dohodár) má trvalý pobyt na území SR. Ak áno, vyplývajú z toho pre ás nejké špeciálne povinnosti ?

Ďakujem za rady vám všetkým, ktorí sa do toho pustia )

Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    K bodu 1: Osoba pracujuca na DoVP je vasim zamestnancom, dan z motorovych vozidiel nemusi platit, ale je potrebne do zmluvy zakotvit sposob preplacania cestovnych nahrad pri pracovnych cestach.
    K bodu 2: Myslim, ze nie je rozdiel, ci je vozidlo so slovenskou alebo ceskou SPZ kou.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Pocul som nazor že AK JE TO ZAMESTNANEC A ZAROVEN SPOLOčNíK A AK BUDE vykonavat služ.cestu s vlastným autom , nezahrnutým do podnikania a sro mu bude preplacat pausal + phm , tak musi mat zaplatenu dan z motorových vozidiel. ...vid obchodný zákonník paragraf 2

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Evanka
    K bodu 1: Osoba pracujuca na DoVP je vasim zamestnancom,
    Tak toto mi nejde do hlavy. Vazne? Ja som na siahodlhych diskusiach nejako vyrozumel, ze DoVP je prave pre to, aby zamestnanecky pomer NEVZNIKOL.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Z pohladu cestovnych nahrad je zamestnancom. Musi byt vsak v dohode taxativne urcene, ze sa budu nahrady pri pracovnych cestach preplacat. Podla zakona o cestovnych nahradach moze byt vyplacana nahrada pri pracovnych cestach aj citujem "fyzickym osobam cinnym na zaklade dohod o pracach vykonavanych na zaklade dohod mimo pracovneho pomeru, ak je to dohodnute. (§1 ods. 1 c).
    Naposledy upravil Evanka : 05.02.05 at 11:41

    roxanda je offline (nepripojený) roxanda

    roxanda
    Prosím Vás poslali by ste mi vzor Zmluvy o používaní súkromného motorového vozidla na pracovných cestách.

    Ďakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Priložený súbor nie je môj, je stiahnutý z porady, ospravedlňujem sa za neuvedenie autora, neviem, kto ním je.
    Pozri aj v dokumentoch
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=983
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=719
    http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=718

    Zmluva o používaní súkromného motorového vozidla na pracovných cestách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.