Zavrieť

Porady

nájom a splatkovy kalendar

Dobrý den prajem, takze mam klienta, ktory prenajima na zivnost priestory. Kazdy mesiac vystavujeme faktury na mesacne najomne. Pravda je taka ze mne to pride zbytocne a chcem sa spytat ci k danej zmluve o najme nestaci na zaciatku roka splatkovy kalendar. Ja si myslim ze ano.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Zavisi to od toho, co mate v zmluve. Ak je tam odvolavka na fakturaciu, tak fakturu vystavuje. Moze byt aj splatkovy kalendar, potom sa nevystavuje fa, ale berie sa do uvahy ten splat.kalendar.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Nemusí sa nutne faktúrovať. Uveďte tiež do zmluvy, že zmluva je zároveň účtovným dokladom podľa Zákona o účto-podľa zmluvy sa dá účtovať tiež..

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Platíme nájom na základe Dohody o splátkach. Vyzerá ako faktúra, je to dodatok k zmluve. Má viac riadkov, napr.
    1.el.en.na prenaj.priest.
    2.el.en.na spoloč.priest.
    3.vodné-stočné
    4.komun.odpad

    Každý riadok ešte obsahuje cenu bez DPH, sadzbu dane, DPH a sumu celkom

    Na konci dohody je text: Dohoda o splátkach je spracovaná v zmysle zákona o DPH č.222/2004 Z.z.,v platnom znení a je neoddeliteľnou prílohou zmluvy za obdobie od 1.1.2005 do 31.12.2005
    Objem daň.povinnosti je v horeuvedenej sume rovnaký za každý mesiac.
    Dátum daň.povinnosti je vždy k 5.dňu v mesiaci t.j. 5.1.,5.2.,.....

    Takúto Dohodu dostávame každý rok.

    (A som sa veru sekla, lebo prvý raz sa stalo, že za 12/04 bolo platené až v 1/05. DPH som mala asi uplatniť 5.12.04, aj keď zaplatené nebolo.)

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    ricij
    Nemusí sa nutne faktúrovať. Uveďte tiež do zmluvy, že zmluva je zároveň účtovným dokladom podľa Zákona o účto-podľa zmluvy sa dá účtovať tiež..
    Ja by som sa chcela opýtať nasledovné: Moja firma poskystuje služby - /internet/, má s klientom uzavretú zmluvu, k nej splátkový kalendár. Splátkový kalendár mám naúčtovať na 311- odberatelia pod VS-č. zmluvy?
    Ďakujem,

    Laura

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Idealne je davat VS-cislo zmluvy. Predpokladam, ze poskytujete sluzby viacerym klientom, lahsie sa v tom budete orientovat.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    monici
    Idealne je davat VS-cislo zmluvy. Predpokladam, ze poskytujete sluzby viacerym klientom, lahsie sa v tom budete orientovat.
    nepítala som sa dosť jasne:
    Mám naúčtovať splátkový kalendár/predpis/ na 311, potom úhradu, každý mesiac každú jednu položku s VS, potom úhradu v banke tiež na 311? Splátkový kalendár /predpis/ účtovať cez ID, alebo ako FV?

    Alebo len pre seba evidovať podľa VS. Úhradu priamo do tržieb?- a na 311 len koncom roka rozdiely podľa VS, aby som nasledujúci rok vedela, kam naúčtovať úhrady?

    Ďakujem, Lalura

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Ja to uctujem kazdy mesiac zvlast ako 311/602 (prip.343). Uhradu priamo do trzieb dat nemozes, v banke nemozes uctovat priamo naklady a vynosy. Takze 221/602 by bolo nespravne, musi to byt 221/311.

    nájom a splatkovy kalendar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.