Zavrieť

Porady

rýchle recepty

Pekný deň. Chcela by som vás poprosiť o nejaké recepty , ktoré zvládnem aj niekde na dvojplatničke. (napríklad na dovolenke , kde su obmedzené možnosti na varenie )
Chystáme sa k moru a pravdepodobne si budeme musieť variť sami aby nás to nevyšlo draho.
Nemáte niekto nejaké osvedčené recepty? Ktoré nie sú náročne? Lebo špagety by mi asi po dvoch dňoch začali isť krkom.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzilka je offline (nepripojený) zuzilka

    zuzilka
    Možno TI píšem už neskoro a je po dovolenke.Ja si zavarim bravčové alebo kuracie mäso do pohárov.Potom už len zohrejem alebo dorobím omáčku/paradajkovú,sýrovú.../a môžeš kombinovať s ryžou.zemiakmi...
    Neviem kam idete a či si tam môžeš dovoliť kupovať suroviny.

    zuzankaN je offline (nepripojený) zuzankaN

    zuzankaN
    Zuzilka má pravdu, mäso v pohároch je najpraktickejšie. Ja si zvyknem takto "predpripraviť" i ohnivé mäso, alebo mexický či maďarský gulášik, prírodné rezne, či akékoľvek iné mäsko, zasterilizované v pohároch to vydrží celú dovolenku (tých 12 - 15 dní). Ja v tom nevidím problém. Cestovinky, sáčkové polievky, ryža vo varných sáčkoch, zemiaková kaša v prášku, tie to ako príloha istia, no niekedy je dobré spestriť to i zeleninkou, ovocím, ktoré kúpiš priamo a mieste. Neviem, kam sa chystáte, ja si do Chorvátska beriem vždy takéto niečo, no napríklad každý rok chodím s priateľom aj do Grécka, kde by som si miestnu kuchyňu za žiadnych okolností nenechala ujsť (taká musaka alebo pastitsio, to je niečo , hm mňam... až sa mi zbiehajú slinky). Neviem, aké sú u Vás finančné možností, no v Grécku je cena stravy v reštikách primeraná k našim, v Chorvátsku a Taliansku je to trochu drahšie, v severnej Afrike (Egypt, Tunisko, Maroko) si aj tak nič nezoberieš so sebou, no nie?

    zuzilka je offline (nepripojený) zuzilka

    zuzilka
    Bola som v Egypte a Turecku, polopenzia.Akurát sladkosti a kávu som zobrala z domu.V Bulharsku sme každý deň jedli v reštauráciách.Raňajky sme kupovali a 2 x som musela spraviť lečo,lebo sme už mali na to chuť.V Grécku som varila
    horeuvedeným spôsobom.

    berry, ozvi sa,kam vlastne ideš alebo si akurát na dovolenke?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Pre menej múdrych, ale zato učenia chtivých...
    ako sa pripravuje to mäso v pohároch.
    Ďakujem.

    zuzilka je offline (nepripojený) zuzilka

    zuzilka
    Na rezance nakrájam kuracie alebo brav.mäso,osolím.Na rozpálenom oleji dusím.Brav. aj trošku podlejem vodou a nechám vypariť.Do jednej dávky pridám čierne korenie,do daľšej kečup.Dám do pohárov a sterilizujem 25 minút.Mám to vyskúšané.Nekazí sa a je to dobré.

    zuzilka je offline (nepripojený) zuzilka

    zuzilka
    V pohári to vyzerá tak na sucho ,lebo tam nie je nálev/voda iba olej na spodku.Keď otvorím pohár na dovolenke olej vylejem do hrnca a použijem na praženie napr.cibuľe.Nemusím zvlášť nosiť olej.

    zuzankaN je offline (nepripojený) zuzankaN

    zuzankaN
    Ako sa robí mäsko v pohároch? No urobíš si cibulkovo-paprikový základ, potom pridáš mäsko tak ako vždy, taktiež ostatné ingrediencie, uvaríš v podstate takmer hotové jedlo (buď ohnivé mäso, mexický gulášik a pod. vlastne všetky druhy jedál tohto typu "a la guláš"), a potom hotové jedlo naplníš do pohárov najlepšie 7 dcl, ja to už mám odskúšané, ten 7 dcl pohár stačí pre tri osoby v pohode, sú to tak tri taniere pre troch hladošov, pevne uzavrieš a zasterilizuješ. To znamená, že tie poháre varíš vo vode (asi tak do polovice alebo trištvrte pohárov vody) vo veľkom hrnci cca 30 minút, normálne ako keď varíš lekvár alebo zaváraninu. Mám to už odskúšané, vydrží to na tých 10 - 15 dní, dokonca takéto sterilizované mäsko nemusí byť ani v chladničke, i keď je to pochopiteľne lepšie, ale nemusí byť. Mám dokonca odskúšanú i plnenú papriku či plnenú kapustu zavarenú týmto spôsobom, alebo aj klobásku (neúdenú, domácu) , vydrží to celú dovolenku, na mieste už len dokúpim k tomu nejakú prílohu zväčša zeleninku, prípadne ryža vo varných sáčkoch sa dá vždy odniesť, tá nezaberie veľa miesta. Ak môžem ešte niečo poradiť, tak pokiaľ je možnosť, to mäsko nedovarím úplne do mäkka, ale dovarím ho priamo na mieste, prípadne na mieste pridám niektoré ingrediencie (napr. hrášok, mrkvičku, vajíčka, strúhaný syr a pod.). Tak to má aspoň tú ilúziu, že je to čerstvé jedlo.

    zuzilka je offline (nepripojený) zuzilka

    zuzilka
    zuzankaN Pozri príspevok
    Ako sa robí mäsko v pohároch? No urobíš si cibulkovo-paprikový základ, potom pridáš mäsko tak ako vždy, taktiež ostatné ingrediencie, uvaríš v podstate takmer hotové jedlo (buď ohnivé mäso, mexický gulášik a pod. vlastne všetky druhy jedál tohto typu "a la guláš"), a potom hotové jedlo naplníš do pohárov najlepšie 7 dcl, ja to už mám odskúšané, ten 7 dcl pohár stačí pre tri osoby v pohode, sú to tak tri taniere pre troch hladošov, pevne uzavrieš a zasterilizuješ. To znamená, že tie poháre varíš vo vode (asi tak do polovice alebo trištvrte pohárov vody) vo veľkom hrnci cca 30 minút, normálne ako keď varíš lekvár alebo zaváraninu. Mám to už odskúšané, vydrží to na tých 10 - 15 dní, dokonca takéto sterilizované mäsko nemusí byť ani v chladničke, i keď je to pochopiteľne lepšie, ale nemusí byť. Mám dokonca odskúšanú i plnenú papriku či plnenú kapustu zavarenú týmto spôsobom, alebo aj klobásku (neúdenú, domácu) , vydrží to celú dovolenku, na mieste už len dokúpim k tomu nejakú prílohu zväčša zeleninku, prípadne ryža vo varných sáčkoch sa dá vždy odniesť, tá nezaberie veľa miesta. Ak môžem ešte niečo poradiť, tak pokiaľ je možnosť, to mäsko nedovarím úplne do mäkka, ale dovarím ho priamo na mieste, prípadne na mieste pridám niektoré ingrediencie (napr. hrášok, mrkvičku, vajíčka, strúhaný syr a pod.). Tak to má aspoň tú ilúziu, že je to čerstvé jedlo.

    Nerobím žiadny cibulkový základ.Presne ako som to napísala:mäso nakrájať,ososliť,upražiť na oleji ,pridať korenie,dať do pohárov,zavrieť,sterilizovať.Čím menej vecí do toho dáš tým je menej pravdepodobné ,že sa Ti to pokazí.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    zuzilka Pozri príspevok
    Nerobím žiadny cibulkový základ.Presne ako som to napísala:mäso nakrájať,ososliť,upražiť na oleji ,pridať korenie,dať do pohárov,zavrieť,sterilizovať.Čím menej vecí do toho dáš tým je menej pravdepodobné ,že sa Ti to pokazí.
    Keď máš v pohároch jedlo dobre zasterilizované, tak sa ti to určite cez tú dovolenku nepokazí. Mám to odskúšané. Takto si sterilizujem na dovolenku aj segedínsku kapustu (teda bez šľahačky), guľáš, lečo s klobásou ..... Doma si to pred dovolenkou "odtrpím" a na dovolenke mám s tým menej roboty. Ešte sa mi nikdy nič nepokazilo.

    zuzilka je offline (nepripojený) zuzilka

    zuzilka
    ZEvina Pozri príspevok
    Keď máš v pohároch jedlo dobre zasterilizované, tak sa ti to určite cez tú dovolenku nepokazí. Mám to odskúšané. Takto si sterilizujem na dovolenku aj segedínsku kapustu (teda bez šľahačky), guľáš, lečo s klobásou ..... Doma si to pred dovolenkou "odtrpím" a na dovolenke mám s tým menej roboty. Ešte sa mi nikdy nič nepokazilo.
    Kapustnicu bežne zavarím,keď ostane ale ma nenapadlo zobrať aj na dovolenku.Dobrý nápad

    Väčšinou pred dovolenkou je frmol a som rada,že beriem, čo beriem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.