Zavrieť

Porady

Prepis nehnuteľnosti

Chcem poprosiť o radu, rodičia chcú na mňa prepísať pozemok neviem či je výhodnejšie ho kúpiť alebo darovať a ako postupovať pri prepise Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Čítame viacerí a odpoveď s linkami sa mi veľmi páči, hlavne na zorientovanie sa medzi jednotlivými typmi zmlúv. Jednoznačná odpoveď na kúpnu zmluvu ma však nepresvedčila. Čo v prípade, že daruje niekto majetok do obchodnej spoločnosti. Tu už nikto nič a nikomu negarantuje pri darovaní?
    Monika Kováčová
    Denda Pozri príspevok
    Čítame viacerí a odpoveď s linkami sa mi veľmi páči, hlavne na zorientovanie sa medzi jednotlivými typmi zmlúv. Jednoznačná odpoveď na kúpnu zmluvu ma však nepresvedčila. Čo v prípade, že daruje niekto majetok do obchodnej spoločnosti. Tu už nikto nič a nikomu negarantuje pri darovaní?
    O darovaní do obchodnej spoločnosti by mala byť iná téma, zadávateľka jasne definovala kupujúceho aj predávajúceho.

    V prospech KZ hrá i skutočnosť, je Kúpna zmluva je hodnoverným dokladom preukazujúcim napr. účelové použitie fin. prostriedkov napr. zo stavebného sporenia, alebo v prípade úhrady kúpnej ceny v nejakej časovej lehote po zápise do katastra nehnuteľnosti existuje možnosť získania iného úveru v súvislosti s kúpou nehnuteľnosti a pod.
    Toto pri darovacej zmluve odpadá, nehovoriac o iných napadnutiach daru napr. súrodencami a pod. (čítaj linky uvedené v predchádzajúcom príspevku).

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Súhlasím, že by som to riešila radšej kúpnou zmluvou.
    Čo ak sa v budúcnosti rozhodnete pozemok predať? (do 5 rokov, príjem nie je oslobodený).
    Ak mám kúpnu zmluvu, môžem si odpočítať ako výdavok kúpnu cenu, daň z pozemkov.
    Ak mám darovaný pozemok, zdaním celý príjem, odpočítam si asi len daň z pozemkov, čo je minim. hodnota.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    tak myslíte že lepšie je kúpiť aby po smrti rodičov nemohli to odomňa súrodenci pýtať späť aj ked je to na mna napísané a koľko sa platí u právnika niečo od ceny pozemku Ďakujem

    Prepis nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.