Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

Prikladam tabulku o ex.zrážkach upravenú od 1.1.2009 na EUR.

Uvítam, ak ma niekto zkotroluje,až nepomýlim iných.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

V októbri 2008 prišla zamestnancovi exekúcia zo SP, tak mu zrážam 2/3 a odvádzam exekútorovi na účet. Teraz mi prišla ďalšia exekúcia zo SP, ale od iného exekútora. Mám tam zaslať ešte tú 1/3 čo ostala, alebo mám najprv dokončiť prvú exekúciu a potom začať vykonávať tú druhú?

Ďakujem
0 0
ROBOTKA ROBOTKA

ROBOTKA je offline (nepripojený) ROBOTKA

AHOJTE!
JA MAM ZAMESTNANCA KTORY MA EXEKUCIU. HRUBU MZDU MA 354,60EUR PLATI: DDP 33,19 EUR, VYZIVNE NA DETI 165,96EUR. KOLKO MU MAM TEDA STRHNUT NA EXEKUCIU?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ROBOTKA Pozri príspevok
AHOJTE!
JA MAM ZAMESTNANCA KTORY MA EXEKUCIU. HRUBU MZDU MA 354,60EUR PLATI: DDP 33,19 EUR, VYZIVNE NA DETI 165,96EUR. KOLKO MU MAM TEDA STRHNUT NA EXEKUCIU?
Keď si údaje dáš do priloženej tabulky, tak dostaneš výsledok.
0 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Chcela by som sa poradiť. Máme zamestnanca, ktorému vykonávame exekučné zrážky. Teraz mu chcem vrátiť preplatok na dani z ročného zúčtovania za rok 2008. Počíta sa tento preplatok k príjmu zamestnanca? Počíta sa aj z tejto sumy exekučná zrážka? Podľa mňa nie, veď keby si dal sám DP, aj tak by sa z toho nedala urobiť zrážka, ale poprosím niekoho skúsenejšieho o radu. Ďakujem pekne. R
0 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Nie je tu nikto, čo vie poradiť?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Treba pripočítať k príjmu.
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Reny Pozri príspevok
Chcela by som sa poradiť. Máme zamestnanca, ktorému vykonávame exekučné zrážky. Teraz mu chcem vrátiť preplatok na dani z ročného zúčtovania za rok 2008. Počíta sa tento preplatok k príjmu zamestnanca? Počíta sa aj z tejto sumy exekučná zrážka? Podľa mňa nie, veď keby si dal sám DP, aj tak by sa z toho nedala urobiť zrážka, ale poprosím niekoho skúsenejšieho o radu. Ďakujem pekne. R
Počíta sa, nakoľko exekúcie zrážaš z čistej mzdy zamestnanca
1 0
Reny Reny

Reny je offline (nepripojený) Reny

Potom mi z toho vychádza, že je pre zamestnanca výhodnejšie, aby sám podal DP, potom sa mu to do príjmu zo zamestnania nezapočíta? Čo vy na to? Ďakujem.R
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Reny Pozri príspevok
Potom mi z toho vychádza, že je pre zamestnanca výhodnejšie, aby sám podal DP, potom sa mu to do príjmu zo zamestnania nezapočíta? Čo vy na to? Ďakujem.R
každý príjem by mal ohlásiť exekútorovi
0 0
tttt tttt

tttt je offline (nepripojený) tttt

Mam podobnu situaciu, 1.exekuciu zo ZP (na prikaze je uvedene z jednej tretiny ), tu uz 1/2 roka zrazam, prisla 2. exekucia z DU. Okrem toho ma zamestnanec dalsie 3 neprednostne exekucie. Ako postupovat?
Naposledy upravil tttt : 05.03.09 at 14:41
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Exekúcia z DÚ je zrejme prednostná, t.j. treba ju zrážať z druhej tretiny, zároveň sa ďalej z prvej tretiny bude pokračovat v zražaní 1. exekúcie.
0 0
renkulka renkulka

renkulka je offline (nepripojený) renkulka

Kde zaúčtujem v JU zrazenú exekúciu zamestnancovi odvedenú exekútorovi?Niekde som sa dočítala že do miezd, je to správne? Ďakujem.
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

renkulka Pozri príspevok
Kde zaúčtujem v JU zrazenú exekúciu zamestnancovi odvedenú exekútorovi?Niekde som sa dočítala že do miezd, je to správne? Ďakujem.
do miezd
0 0
hemka hemka

hemka je offline (nepripojený) hemka

moze mi prosim niekto pomoct. Mam tiez problem s exekuciou:
nas zamestnanec neplatil a my sme dostali
1/ ex.prikaz z 1/3 čistej mzdy na 128,95 EUR
2/ prikaz na začatie ex. na 2/3 na sumu 262,73 EUR - zdr.poist. - to viem, ze mam dat do depozitu ale nie som si ista celkovo s prepoctom.

Cista mzda: 969,76 EUR

60% z ZM zo 178,92 - t.j. 107,35 EUR
na man. a dieta ma 1 rok 25%x2 zo ZM - t.j. 89,46 EUR

Takze: 969,76 - 107,35 -89,46 = 772,95

772,95-268,38= 504,57 - to znamena, ze to mozem cele zrazit obidve exekucie?

150% zo ZM je 268,38/3
0 0
hemka hemka

hemka je offline (nepripojený) hemka

moze mi prosim niekto pomoct. Mam tiez problem s exekuciou:
nas zamestnanec neplatil a my sme dostali
1/ ex.prikaz z 1/3 čistej mzdy na 128,95 EUR
2/ prikaz na začatie ex. na 2/3 na sumu 262,73 EUR - zdr.poist. - to viem, ze mam dat do depozitu ale nie som si ista celkovo s prepoctom.

Cista mzda: 969,76 EUR

60% z ZM zo 178,92 - t.j. 107,35 EUR
na man. a dieta ma 1 rok 25%x2 zo ZM - t.j. 89,46 EUR

Takze: 969,76 - 107,35 -89,46 = 772,95

772,95-268,38= 504,57 - to znamena, ze to mozem cele zrazit obidve exekucie?

150% zo ZM je 268,38/3
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
[quote=Ludula;816718]V príspevku č. 7 som sa pýtala ako mám na základe exek. príkazu zrážať jednotlivé tretiny, ktorým som nerozumela. V nasledujúcich príspevkoch mi to bolo vysvetlené a ja aj naďalej v exek. zrážkach pokračujem.
Išlo o exek. príkaz na zrážanie nedopl. zdrav. poistenia a to:
- z dvoch tretín do sumy 27051 Sk
- z jednej tretiny do sumy 126663 Sk
Teraz mi nastal problém nakoľko mi DÚ poslal oznámenie a ozhodnutie o začatí daňového exek. konania na vymoženie daň. nedoplatku vo výške 24024Sk.
Nie su tam uvedené tretiny len je napísané, že daň. exek. sa vykoná zrážkami zo mzdy.
Zrážky na základe exek.príkazu z dvoch tretín do sumy 27051 Sk som dozrážala a ostáva mi teraz vykonávať zrážky len z jednej tretiny do sumy 126 66sSk. Mám tera z oznámiť DÚ, že im začnem zrážať pohľadávku a budem ju zrážať z dvoch tretín?
Naposledy upravil Ludula : 11.03.09 at 05:59
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je to pohľadávka daní, to je prednostná pohľadávka, bude sa teda zrážať z dvoch tretín. Keďže z prvej tretiny sa zrážky zrážajú v poradí v akom prišli, z prvej tretiny budeš zrážať pohľadávku 126663 Sk a druhú tretinu zrazíš pre DÚ. Zrážať začneš až keď príde príkaz na začatie exekúcie. Neviem, čo je to oznámenie o zacatí exekučného konania - samotné oznámenie nie je dôvodom na začatie zrážania exekúcie, ale možno súčasťou toho oznámenia je príkaz na začatie exekúcie. DÚ netreba oznamovať nič, pokiaľ sa zrážka zráža.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

hemka Pozri príspevok
moze mi prosim niekto pomoct. Mam tiez problem s exekuciou:
nas zamestnanec neplatil a my sme dostali
1/ ex.prikaz z 1/3 čistej mzdy na 128,95 EUR
2/ prikaz na začatie ex. na 2/3 na sumu 262,73 EUR - zdr.poist. - to viem, ze mam dat do depozitu ale nie som si ista celkovo s prepoctom.

Cista mzda: 969,76 EUR

60% z ZM zo 178,92 - t.j. 107,35 EUR
na man. a dieta ma 1 rok 25%x2 zo ZM - t.j. 89,46 EUR

Takze: 969,76 - 107,35 -89,46 = 772,95

772,95-268,38= 504,57 - to znamena, ze to mozem cele zrazit obidve exekucie?

150% zo ZM je 268,38/3
Zrazíš cele obe exekúcie.
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Chcem sa aj ja spýtať, máme zamestnanca, ktorému prišiel príkaz na exekúciu zrážky z 1/3, keďže má čistú mzdu 258,50 EUR a 3 vyživované osoby zrážka z 1/3 mu činí 20,56 EUR. Teraz mu prišla ďalšia exekúcia, mám mu začať zrážať aj druhú tretinu alebo začať robiť zrážky až po vyriešení prvej exekúcie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať