Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

witch Pozri príspevok
Problém sa tu už riešil:
Velmi pekne dakujem, potesila si ma
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň, prajem ...
viem ,že sa postup pri výpočte zrážok rozoberal viackrát, ale chcela by som si len overiť správnosť môjho výpočtu ( zrážku zo mzdy z titulu exekúcie sťahujem prvý krát).
Zamestnanec u nás pracuje na dohodu o pracovnej činnosti - mesačný čistý príjem má 117,62 Eur. Prišiel nám príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy, predpokladám,že z titulu nezaplateného zdravotného poistenia.. ZP Union.. správne predpokladám, že ide o prednostnú pohľadávku? ak áno, tak zamestnancovi zrazím zo mzdy nasledovnú zrážku :

117,62 - 113,89 = 3,73 = 3,72 (zaokrúhlenie) / 3 = 1,24 * 2 tretiny = 2,48 Eur

ďakujem
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Môžem si s vami odsúhlasiť postup a výpočet exek. zrážky u z-nca: slobodný, čistá mzda bez cest. náhrad - 290,56 - 113,89 nepost.suma = 176,67 :3= 58,89 (1/3)
- zrážka 1. exek. - neprednostná - 58,89
- " 2. daňový exek. príkaz - prednostná - 58,89. Neviem či postupujem správne . Pre DÚ - zrážam iba 58,89 ? Prosím o radu. Ďakujem.
0 0
tattoo2 tattoo2

tattoo2 je offline (nepripojený) tattoo2

dobry den,chcem sa opytat na jednu vec.mam pracu na dobu neurcitu.zacal som splacat svoje pohladavky voci exekutorom,no po zaplateny splatky mi prisiel domov list,ze aj napriek tomu,mi oznamuje,ze mi dava zrazky so mzdy.ma na to pravo aj napriek tomu,ze mam snahu mu to splacat aj sam?so svojim financnym poradcom som mu poslal aj list,na ktorom ho ziadam o splatkovy kalendar,no zatial nereaguje.doterajsi splatkovy kalendar bol dohodnuty len cez telefon,co bola asi chyba.chcem sa opytat,ma ten dotycny pravo siahat mi na mzdu aj napriek tomu,ze som mu zacal platit? dakujem
0 0
tattoo2 tattoo2

tattoo2 je offline (nepripojený) tattoo2

ak uz dojde na tie zrazky,moze mi exekutor strhnut viac ako tretinu platu pri mzde cca 600 eur v cistom?
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

milka1619 Pozri príspevok
Môžem si s vami odsúhlasiť postup a výpočet exek. zrážky u z-nca: slobodný, čistá mzda bez cest. náhrad - 290,56 - 113,89 nepost.suma = 176,67 :3= 58,89 (1/3)
- zrážka 1. exek. - neprednostná - 58,89
- " 2. daňový exek. príkaz - prednostná - 58,89. Neviem či postupujem správne . Pre DÚ - zrážam iba 58,89 ? Prosím o radu. Ďakujem.
Nevie nikto poradiť ?
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Ja by som zrazila dve tretiny. Podľa zákona č. 233/1995 §71 ods 2
sú prednostnými pohľadávkami pohľadávky daní, poplatkov a ciel.... a to isté hovorí aj zákon č. 99/1963 § 279 ods.2 písmeno e prednostnými pohľadávkami sú pohľadávky daní a poplatkov.Takže 2 x 58,89.
0 0
slimko5875 slimko5875

slimko5875 je offline (nepripojený) slimko5875

Dobrý deň.
Vie mi niekto poradiť?
Dcéra dostala oznámenie oexekúcii za nesplácanie pôžičky.
Kolko jej budú asi strhávať z platu cca 500 Eur čistého? Má 12-ročnú dcéru, žije s ňou sama, manžela nemá.
A ak jej príde ďalšia exekúcia, kým táto nebude splatená /napr. Dopravný podnik/, koľko jej budú strhávať potom?

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

milka1619 Pozri príspevok
Môžem si s vami odsúhlasiť postup a výpočet exek. zrážky u z-nca: slobodný, čistá mzda bez cest. náhrad - 290,56 - 113,89 nepost.suma = 176,67 :3= 58,89 (1/3)
- zrážka 1. exek. - neprednostná - 58,89
- " 2. daňový exek. príkaz - prednostná - 58,89. Neviem či postupujem správne . Pre DÚ - zrážam iba 58,89 ? Prosím o radu. Ďakujem.
Zrážky uspokojuješ podľa poradia. Takže najprv z 1/3 tú, ktorá prišla skôr.
Z druhej tretiny uspokojuješ prednostnú. Takže tvoj postup ako si napísala je správny.
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Erislava Pozri príspevok
Ja by som zrazila dve tretiny. Podľa zákona č. 233/1995 §71 ods 2
sú prednostnými pohľadávkami pohľadávky daní, poplatkov a ciel.... a to isté hovorí aj zákon č. 99/1963 § 279 ods.2 písmeno e prednostnými pohľadávkami sú pohľadávky daní a poplatkov.Takže 2 x 58,89.
Ospravedlňujem sa, zle som si prečítala zadanie, nevšimla som si, že je tam ešte jedna exekúcia.Takže tá prvá exekúcia sa zráža z I.tretiny a daňový úrad z II.tretiny.Spolu dve tretiny.Ak by sa medzitým splatila tá prvá exekúcia, tak potom sa budú na daňový úrad poukazovať dve tretiny.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
macula Pozri príspevok
Ahojte,
prosim Vás o kontrolu výpočtu exekučných zrážok pri zamestnancovi, ktorý má manželku a 2 deti a jeho čistý príjem je 322,91 €a exekučné príkazy mi chodili v tomto poradí:
1.exekučný príkaz - neprednostná pohľadávka , zrážam 1/3 , t.j. 24,22 €
2. exekučný príkaz - prednostná pohľadávka , zrážam 2/3, t.j. 48,45
3. exekučný príkaz - prednostná pohľadávka, v poradí ????????
Výška zrážok zo mzdy zodpovedá zamestnancovi, ktorý má manželku a 3 deti, pričom v zadaní sú uvedené 2 deti.
0 0
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

Chcem sa spýtat podľa akého paragrafu je vytvorený ten excelovský výpočet. Lebo podla paragrafu 71 to nesedi. Dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

A čo nesedí?
0 0
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

No kde v zákone sa hovori že všetko nad 150% zo ŽM može exekutor zobrať.

71
(1) Z čistej mzdy, ktorá zostáva po odpočítaní základnej sumy a ktorá sa zaokrúhli smerom nadol na sumu deliteľnú troma a vyjadrenú v celých korunách, možno zraziť na vymoženie pohľadávky oprávneného len jednu tretinu. Na prednostné pohľadávky uvedené v odseku 2 sa zrážajú dve tretiny. Prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z druhej tretiny, a až vtedy, ak táto tretina na ich úhradu nestačí, uspokojujú sa spolu s ostatnými pohľadávkami z prvej tretiny.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

§71 má aj odsek 3.
0 0
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

odsek(3) Vláda Slovenskej republiky ustanoví nariadením sumu, nad ktorú sa zrazí zvyšok čistej mzdy vypočítanej podľa odseku 1 prvej vety bez obmedzenia.


Kedy ustanoví? Kde sa tam spomina 150%? Možete mi to prosím vysvetliť?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Prikladám Ti nariadenie vlády 268/2006 , tam máš uvedené v § 3.
1 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Dobrý deň,
prosím o radu :
Prišli mi v jeden deň dve exekúcie na jedného zamestnanca, každá na 2/3 zo mzdy povinného. V zmysle § 72 ods. 3 ich rozdelím pomerne podľa výšky pohľadávky. Na exekučných príkazoch mám však uvedené :
1) pripísať na účet č. ......... pohľadávku v určenej výške
2) poukázať na účet č. ........ trovy exekúcie v určenej výške
... pričom čísla účtu sú rozdielne, s čím som sa doteraz nestretla.
Neviem či mám aj pomernou časťou pripísať na jednotlivé účty zrážku t.j. vykonala by som 4 zrážky (2x pohľadávka, 2xrovy exekúcie, alebo najskôr pošlem zrážky len uspokojenie pohľadávky podľa bodu 1).
Ďakujem.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
prosím Vás ako mám zrážať zamestnancovi( slobodný, bezdetný) s čistou mzdou 324,23 EUR zrážky, ak mi prišli v tomto poradí:
1. Dohoda o zrážkach zo mzdy s nemenovanou spoločnosťou, ktorá požičiava hotovosť vo výške 55,- eur ( táto dohoda prišla ako prvá a už vyše roka posielam 55,-EUR- táto suma bola uvedená v tej dohode)
2. Teraz mi prišiel Exekučný príkaz (Krajské riaditeľstvo policajného zboru)
Mám naďalej posielať tých 55,- eur a na ten exekučný príkaz koľko mám poslať?Aký je prosím Vás postup?
Naposledy upravil macula : 11.10.11 at 10:55
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

macula Pozri príspevok
Ahojte,
prosím Vás ako mám zrážať zamestnancovi( slobodný, bezdetný) s čistou mzdou 324,23 EUR zrážky, ak mi prišli v tomto poradí:
1. Dohoda o zrážkach zo mzdy s nemenovanou spoločnosťou, ktorá požičiava hotovosť vo výške 55,- eur ( táto dohoda prišla ako prvá a už vyše roka posielam 55,-EUR- táto suma bola uvedená v tej dohode)
2. Teraz mi prišiel Exekučný príkaz (Krajské riaditeľstvo policajného zboru)
Mám naďalej posielať tých 55,- eur a na ten exekučný príkaz koľko mám poslať?Aký je prosím Vás postup?
posúvam............
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať