Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nešlo to od jedného exekútora? Ak áno, v tomto prípade je možné celú zráźku poslať exekútorovi a on to rozdelí.
Inak druhá tretina sa rozdelí v pomere podľa výšky pohľadávky na všetky prednostné zrážky.
Prvá tretina sa rozdelí v pomere podľa výšky pohľadávky na všetky zrážky (prednostné aj neprednostné).
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Došlo to od jedného exekútora , lenže musím zasielať pohľ. na účet SP a poplatky na účet. exekútora. Volala som dne ex. a asistentka mi povedala, že žiadny pomer splátok ale zrážať podľa poradia, najprv prednostné. Volala som aj firme , ktorej program na mzdy používame a pani mi povedala , že program zrazí čiastku ale koľko komu mám zaslať si mám niekde zistiť. ( Program ten pomer nejak vyrátal, ale že vraj je nesprávny) Poradíte mi s tým pomerom ?
I- 302,09 pohľ.predn. + 158,34 poplatky
II - 66,31 pohľ.predn. +113,98 popl.
III- 765,47 pohľ nepredn.+ trovy

Pred koncom pracovnej zmeny mi boli doručené pre toho istého zamestnanca ďalšie 2 exekúcie - VšZP - prednostné - iný exekútor.
Naposledy upravil milka1619 : 08.11.11 at 14:12
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

milka1619 Pozri príspevok
Došlo to od jedného exekútora , lenže musím zasielať pohľ. na účet SP a poplatky na účet. exekútora. Volala som dne ex. a asistentka mi povedala, že žiadny pomer splátok ale zrážať podľa poradia, najprv prednostné. Volala som aj firme , ktorej program na mzdy používame a pani mi povedala , že program zrazí čiastku ale koľko komu mám zaslať si mám niekde zistiť. ( Program ten pomer nejak vyrátal, ale že vraj je nesprávny) Poradíte mi s tým pomerom ?
I- 302,09 pohľ.predn. + 158,34 poplatky
II - 66,31 pohľ.predn. +113,98 popl.
III- 765,47 pohľ nepredn.+ trovy

Pred koncom pracovnej zmeny mi boli doručené pre toho istého zamestnanca ďalšie 2 exekúcie - VšZP - prednostné - iný exekútor.
Prosím radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nemám čas to prepočítavať, odchádzam, ale takto :
Spočítajte všetky pohľadávky prednostné aj neprednostné spolu (došli v jeden deň) - výsledok A
Spočítajte všetky prednostné spolu - výsledok B
Prvú tretinu rozdelíte takto :
Na 302,09 pôjde 302,29 x 55,54/A
Na 158,34 pôjde 158,34 x 55,54/A
atď.

Druhú tretinu rozdelíte takto :
Na 302,09 pôjde 302,29 x 55,54/B
Na 66,31 pôjde 66,31 x 55,54/B

Ja by som ale použila §81 ods.1 druhá veta Exekučného poriadku - možnosť zaslať celú sumu exekútorovi, aby ju on rozdelil medzi oprávnených.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Jana Motyčková Pozri príspevok
Nemám čas to prepočítavať, odchádzam, ale takto :
Spočítajte všetky pohľadávky prednostné aj neprednostné spolu (došli v jeden deň) - výsledok A
Spočítajte všetky prednostné spolu - výsledok B
Prvú tretinu rozdelíte takto :
Na 302,09 pôjde 302,29 x 55,54/A
Na 158,34 pôjde 158,34 x 55,54/A
atď.

Druhú tretinu rozdelíte takto :
Na 302,09 pôjde 302,29 x 55,54/B
Na 66,31 pôjde 66,31 x 55,54/B

Ja by som ale použila §81 ods.1 druhá veta Exekučného poriadku - možnosť zaslať celú sumu exekútorovi, aby ju on rozdelil medzi oprávnených.
Ďakujem pekne. Veľmi mi to pomohlo.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Mám ešte dotazy -
1. v III. exek. je uvedená veta: denný úrok 0,05 % z omeškania od 21.05.2011 do zaplatenia z istiny 444,67 do zaplatenia....
Ten rátam až po splatení alebo teraz k nejakému dátumu?
2. Dodatočne došlé 2 exek. prednostné zrážam až po splatení tých, čo došli v jeden deň?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Úroky nám zvyčajne oznámi exekútor po splatení istiny.
Všetko, čo došlo v jeden deň sa počíta naraz. Prednostné zrážky, ktoré došli v ďalších dňoch sa začnú zrážať až po splatení skôr došlých prednostných zrážok. (Výnimkou je len výživné a dlžné výživné.)
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

prosím Vás dohody o zrážkach so spoločnosťami typu .....credit, uspokojujete ako neprednostnú exekúciu? Alebo ak má zam-c exekúciu (Normálnu) a tá spol. mu pošle takúto dohodu strhávam mu to zo zostaku? Alebo nestrhávam? a čakám kým to dajú na exkúciu....

Ďakujem
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

prosím
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Postúpená dohoda sa zrážka ako neprednostná pohľadávka (najviac vo výške jednej tretiny). Ak mu predtým prišla iná exekúcia, tá ktorá prišla skôr má prednosť. Pri postúpených dohodách je ešte možnosť využiť, že na ne sa vzťahuje Občiansky súdny poriadok a podľa tohoto sa pri výpočte čistej mzdy odpočítava iba daň (nie je tu uedené poistné). Čiže vyjde vyššia čistá mzda a je možné aspoň čosi poslať na dohodu.
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Ďakujem.
ja počítam tú prvú exekúciu podľa tej tabulky uverejnej tu na porade (to je taká super vec), no ale tato dohoda teda "druhá neprednostná" sa tam nedá zadať.
Skôr to asi neviem.... poradíš mi prosím Ťa
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pravdupovediac neviem, čo sa ti tam nedá zadať.
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Jana Motyčková Pozri príspevok
Pravdupovediac neviem, čo sa ti tam nedá zadať.
no že jedna splátka a druhá splátka.
Ja tam viem zadať len či je to jednotretinová alebo 2/3 alebo 3. Ale neviem zadať, že jedna splátka je taká= toľko € a druhá je toľko...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Najprv vypočítaj exekúciu, ktorá prišla prvá.
Vypočítaj podľa Exek.poriadku (tak som pochopila Tvoju otázku, že táto prišla prvá) a vytlač z počítača.
Potom vypočítaš samostatne podľa OSP . A zober si kalkulačku a počítaj.

Vlastne na tú dohodu pošleš ten rozdiel. Od vypočítanej zrážky podľa OSP(tú prvú tretinu) odpočítaj zrážku podľa Exek.poriadku (tiež tú prvú tretinu.) A ten rozdiel pošleš na tú dohodu.
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

snažila som sa vložiť sem ten súbor, ale nejde mi to . Tak to prilepím.
Môžem Ťa poprosiť, kde to zmením?

čistá mzda v danom mesiaci: 401,63
na povinného 113,898 113,890
na vyživované osoby (manželka a deti) 1 47,458 47,45
po odpočítaní 240,29
1/3 na zrážku 80,097 80,09
počet tretín na zrážku: 1
zraziť v mesiaci: 80,10
Povinnému zostane: 321,53
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Tá tabuľka nikdy nevypočíta súčasne zrážky´podľa EP a OSP. Však som ti napísala, že samostatne rátaj.
Čistá mzda podľa OSP musí byť vyššia ako podľa EP. Tak ak napr. vypočítaš, že podľa OSP jedna tretina je 120 Eur a
podľa EP 100 Eur, tak na tú dohodu môžeš poslať iba 20 Eur. Rozumieš ?
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

čiže môžem poslať na dohodu druhú tretinu? (alebo časť z 2/3)
Nepostihnuteľná je len čiastka na povinného a vyživovanú osobu?
Tak?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ale prečo chceš poslať druhú tretinu ?
Však ho nechaj žiť !! Postupuj tak, ako som Ti napísala v prísp. 777.
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

Andyke Pozri príspevok
Tá tabuľka nikdy nevypočíta súčasne zrážky´podľa EP a OSP. Však som ti napísala, že samostatne rátaj.
Čistá mzda podľa OSP musí byť vyššia ako podľa EP. Tak ak napr. vypočítaš, že podľa OSP jedna tretina je 120 Eur a
podľa EP 100 Eur, tak na tú dohodu môžeš poslať iba 20 Eur. Rozumieš ?
takže vlastne sa stále jedná iba o tú 1/3. Len vypočítam tú tretinu dva krát a rozdiel tých súm odvediem.?

Ešte som mimo? alebo piatok večer
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

nechcem jej odviesť ani cent navyše, je sama s dieťaťom, chlap jej neplatí - neospravedlňujem pôžičky, len chápem že je v sračke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať