Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Maximum u nej tá jedna tretina je výška vypočítaná podľa OSP. Ale keďže došla už prvá exek. skôr , tak za to posielaš iba rozdiel.
Lebo to odpočítame. Takže 80,09 € na prvú a na tú druhú pošli rozdiel.
0 0
7lienka 7lienka

7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

ďakujem - za rady
a ďakujem - aj za trpezlivosť v piatok večer

a pekný zbytok večera
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, vo firme sme mali už pár exekučných príkazov , ale toto je niečo nové. Prišiel mi ex. príkaz na zamesnanca, príkaz má obligátne náležitosti ohľadom zrážania mzdy z dvoch tretín. V závere je však vyslovene uvedené, že exekútor a zamestnanec sa doholi, že mesačne bude menovaný splácať sumu 95 € ( čo je suma nižšia ako by bola zrážka z 2/3). Obrátila som sa na daného exekútora a ten mi povedal, že je to tak, že vyšli nášmu zamestnancovi v ústrety, lebo jeho situácia je skutočne viac ako zlá. Keďže však ide o zrážku zá výživné na dieťa, bojím sa , ak sa ozve matka, či nebudem mať nakoniec predsa len nejaký problém. prosím viete mi poradiť? Môžem skutočne zrážať len 95 € ? ( veď čo je psáno je dáno?) Ďakujem!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak sa povinný s oprávneným dohodnú na nižšej splátke, oznámia to exekútorovi a exekútor vyzve zamestnávateľa, že má zrážať nižšie čiastky - čo sa teraz stalo. V takom prípade zrážate 95€, a len kontrolujete, či tých 95 € nepresiahne 2/3.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Dobrý deň. Dostali sme Exekučný príkaz zrážkami zo mzdy. Jedná sa o nášho pracovníka, ktorý bol ručiteľom pri kúpe auta. Ten, ktorému ručil nespláca, súd vydal rozhodnutie, že má náš zamestnanec zaplatiť oprávnenému Credit Clearing Center, a.s. sumu 5.173,74. Podľa Občianskeho súdneho poriadku sa nejedná o prednostnú pohľadávku (podľa mňa). Exekútor však uviedol na konci exekučného príkazu vetu: "Ide o prednostnú pohľadávku". Prosím o radu - je to prednostná pohľadávka alebo nie? Ďakujem.
Naposledy upravil Stašek : 16.11.11 at 19:07
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Nikto nepomôže?
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Stašek Pozri príspevok
Dobrý deň. Dostali sme Exekučný príkaz zrážkami zo mzdy. Jedná sa o nášho pracovníka, ktorý bol ručiteľom pri kúpe auta. Ten, ktorému ručil nespláca, súd vydal rozhodnutie, že má náš zamestnanec zaplatiť oprávnenému Credit Clearing Center, a.s. sumu 5.173,74. Podľa Občianskeho súdneho poriadku sa nejedná o prednostnú pohľadávku (podľa mňa). Exekútor však uviedol na konci exekučného príkazu vetu: "Ide o prednostnú pohľadávku". Prosím o radu - je to prednostná pohľadávka alebo nie? Ďakujem.
rešpektovala by som asi exekučný príkaz, ale ak máte pochybnosti, pokúste sa kontaktovať príslušný Exekútorský úrad s príslušnou argumetnáciou
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Občiansky súdny poriadok § 279, ods. 2 a Exekučný zákon § 71, ods. 2 taxatívne vymenúvajú prednostné pohľadávky. Táto sa tam nenachádza. Ja len chcem vedieť, či má exekútor právo sám určiť aj iný druh pohľadávky ako prednostnú, a ktorý zákon alebo predpis mu to dovoľuje. Zamestnanec odmieta platiť dvojnásobok. Ak mu zrazím dve tretiny, môžem mať opletačky z jeho strany. Ak má pravdu exekútor a nezrazím, môžem mať opletačky s exekútorom. Prosím odborníkov o pomoc. Dosť do súri. Za radu vopred ďakujem.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Odporúčam zavolať exekútorovi, aby uviedol, na základe akého § žiada zrážku ako prednostnú.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom exekúcie. Prišiel nám príkaz na začatie exekúcie nášho zamestnanca. Ide o dlh sociálnej poisťovne. Trošku ma zarazilo, že exekútor žiada dve tretiny zvyšku čistej mzdy na pohľadávku SP a jednu tretinu zvyšku čistej mzdy na predbežné trovy exekúcie. A keďže zamestnanec má čistú mzdu po odpočítaní nepostihnuteľnej čiastky vyššiu než 284,74, zrazím mu vlastne celú túto sumu 284,74 a ďalšie tri tretiny? T.z. zamestnancovi ostane len tá nepostihnuteľná čiastka 113,89€? Čistá mzda zamestnanca je 580€ a je slobodný a bezdetný.Ďakujem.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

milagros208 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom exekúcie. Prišiel nám príkaz na začatie exekúcie nášho zamestnanca. Ide o dlh sociálnej poisťovne. Trošku ma zarazilo, že exekútor žiada dve tretiny zvyšku čistej mzdy na pohľadávku SP a jednu tretinu zvyšku čistej mzdy na predbežné trovy exekúcie. A keďže zamestnanec má čistú mzdu po odpočítaní nepostihnuteľnej čiastky vyššiu než 284,74, zrazím mu vlastne celú túto sumu 284,74 a ďalšie tri tretiny? T.z. zamestnancovi ostane len tá nepostihnuteľná čiastka 113,89€? Čistá mzda zamestnanca je 580€ a je slobodný a bezdetný.Ďakujem.
Pozri príspevky 752,753,754 mal som ten istý prípad a tam je to pekne vysvetlené. Zrážam podľa toho.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

milagros208 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom exekúcie. Prišiel nám príkaz na začatie exekúcie nášho zamestnanca. Ide o dlh sociálnej poisťovne. Trošku ma zarazilo, že exekútor žiada dve tretiny zvyšku čistej mzdy na pohľadávku SP a jednu tretinu zvyšku čistej mzdy na predbežné trovy exekúcie. A keďže zamestnanec má čistú mzdu po odpočítaní nepostihnuteľnej čiastky vyššiu než 284,74, zrazím mu vlastne celú túto sumu 284,74 a ďalšie tri tretiny? T.z. zamestnancovi ostane len tá nepostihnuteľná čiastka 113,89€? Čistá mzda zamestnanca je 500€ a je slobodný a bezdetný.Ďakujem.
Ďakujem za odpoveď. Ale odpoveď, ktorú uvádzaš "Prednostnú t.j. SP z druhej tretiny, a z prvej tretiny pomerne uspokojíš SP a exekútora" mi veľmi nepomohla. Asi tomu nie veľmi rozumiem, preto by som rada poprosila akým spôsobom a koľko mám tomuto zamestnancovi zrážať, ak beriem do úvahy aj sumu 284,74€, pri ktorej sa zráža suma bez obmedzenia. Pozn. čistú mzdu som opravila na 500€. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je 500 čistá mzda, zvyšok čistej mzdy je 386,11. Nad 284,74 je 101,37. Jedna tretina z 284,74 je 94,91
prvá tretina je 101,37+94,91 = 196,28
druhá tretina je 94,91
Ďalej ako napísal Stašek. Druhú tretinu do SP a prvú tretinu prepočítaš podľa výšky pohľadávky na SP a exekútora.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak je 500 čistá mzda, zvyšok čistej mzdy je 386,11. Nad 284,74 je 101,37. Jedna tretina z 284,74 je 94,91
prvá tretina je 101,37+94,91 = 196,28
druhá tretina je 94,91
Ďalej ako napísal Stašek. Druhú tretinu do SP a prvú tretinu prepočítaš podľa výšky pohľadávky na SP a exekútora.
Ďakujem pekne za odpoveď. Už tomu konečne rozumiem.
0 0
danculka danculka

danculka je offline (nepripojený) danculka

chcem sa spytat, preco sa na dohodu (v prispevku 777) nemoze poslat ciastka 100 €, ale len rozdiel. Riesim exekucie prvykrat..., a hned kombinacie viac exekucii, prednostne, neprednostne, vyzivne, viaceri exekutori...

Dakujem.
Naposledy upravil danculka : 25.11.11 at 12:57
0 0
danculka danculka

danculka je offline (nepripojený) danculka

Dobry den,

velmi pekne prosim skusenejsich nazor. Poziadala som p. exektura, v zmysle §78 EP o vypocet zrazok zo mzdy. Dostala som takuto odpoved:
na základe Vašej žiadosti Vám oznamujem, že v exekučnom konaní EX 111/11 povinný Jozef XXXYY, bytom ....povinnému z mesačného čistého príjmu za mesiac november 2011 vo výške 159,07 Eur nevychádzajú zrážky.
Životné minimum od 1. 7. 2011

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny s účinnosťou od 1.7.2011 opatrením zvýšilo sumy životného minima. Výška životného minima jednej plnoletej osoby tak predstavuje sumu 189,83 Eur.
Životné minimum je spoločensky uznaná minimálna hranica príjmov fyzickej osoby, pod ktorou nastáva stav jej hmotnej núdze.
Výšky životného minima od 1.7.2011
Jedna plnoletá fyzická osoba 189,83 €
Ďalšia spoločne posudzovaná plnoletá fyzická osoba 132,42 €
Zaopatrené neplnoleté dieťa a nezaopatrené dieťa 86,65 €

Pri citani prispevkov k tejto teme som sa nestretla s tym, ze by sa povinnemu malo prihliadat, ci jeho mzda dosahuje vysku ziv.minima, alebo nie. Alebo je to tak, ako tvrdi exekutor? Zamestnanec pracuje na 1/2 uvazok. exekucia je pre zameskane a bezne vyzivne..
Dakujem za odpoved.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Najlepšie je, že exekútori netušia o tom koľko možno zraziť.
Pri výživnom na maloleté dieťa nemožno zraziť 79,72 € a na vyživované osoby 33,22 na osobu. Zo zvyšku treba dve tretiny poslať na dlžné výživné .
0 0
danculka danculka

danculka je offline (nepripojený) danculka

Dakujem Janka,

potvrdili ste mi moj vypocet.Chcela som si ho overit u pana exekutora, a zostala som zmatena jeho stanoviskom.
A taketo mi poslal aj na dalsieho zamestnanca!!
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Skúste poslať sťažnosť na komoru exekútorov, prípadne aspoň žiadosť aby svojich členov informovali o zákonnom spôsobe výpočtu zrážok.
0 0
jesenka jesenka

jesenka je offline (nepripojený) jesenka

Dobry den,
mam zamestnanca, ktory pracuje v Rakusku. Ma cistu mzdu 245 eur + diety priemerne 800 eur. Dostala som exekucny prikaz prednostny na vysoku sumu, zije sam, plati vyzivne na dieta 80 eur. Chcem si len overit, ci nemusim strhavat exekucie aj z diet? Z akej sumy teda strham dve tretiny?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať