Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

Dobrý deň, potrebujem poradiť. 1.1.2012 sme prijali zamestnanca a 2 týždne na to prišli naňho tri exekúcie (2 prednostné a 1 neprednostná). Čistú mzdu mal 373,02 € z toho mi vyšlo 172,75 zrážky (vyrátané v excelovej tabulke čo som tu našla). Ten zamestnanec mi včera telefonicky oznámil, že má súdom prikázané platiť výživné vo výške 200,-€. Čo mám v tomto prípade robiť? Vzhľadom k tomu, že výživné je prednostné tak ho musím brať do úvahy a tým pádom nezrážať na exekúcie? Povedala som mu nech mi pošle to súdne rozhodnutie.
Ďakujem za rady. Monika
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Prednostné pohľadávky - týkajú sa výživného ?
V akom poradí ste obdržali exekúcie?
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

Neprednostná prišla prvá a na ďalší deň v jednej obálke od toho istého exekútora 2 prednostné (dlží sociálnej poisťovni).
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Výška plateného výživného neznižuje výšku zrážok pri nútenom výkone rozhodnutia.</SPAN>
Predsa tie deti už zohľadňuješ pri výpočte zrážok ako nepostihnuteľnú časť ( napr. má 2 deti tak 2x47,45) voči osobám ktorým poskytuje výživné.

Ten výpočet nemáš dobrý. Koľko má detí?</SPAN>
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

Ten výpočet som robila skôr ako som sa dozvedela o tom výživnom. To, že má dieťa som nevedela, lebo to neuviedol nikde v dotazníkoch. Podľa toho rozsudku čo mi poslal má 1 dieťa, na ktoré posiela výživné vo výške 200 Eur.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Takže exek.zrážky : na neprednostnú pošleš 70,56 (lebo prišla prvá) a
na tie 2 prednostné 70,56 spolu (rozpočítaj pomerne na obidve exekúcie, lebo prišli naraz.)
0 0
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

ďakujem...
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Dobrý deň, prosím aké sumy sú platné od 01.01.2012 na povinného vyživované osoby ? Ja mám ešte 113,89 euro a 47,45 euro, ale neviem či platia aj v tomto roku ? ĎAKUJEM
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Platia do konca júna.
Nepostihnuteľné sumy sa menia vždy pri zmene životného minima a to sa mení pravidelne k 1.7..
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím pekne o radu niekoho skúsenejšieho , ja som sa s takým prípadom ešte nestretla. Máme zamestnanca ktorému vykonávam zrážky zo mzdy na základe exekúcie. V januari 2012 som mu napr.zrážku vykonala nasledovne : ČM 310,36 EUR - na povinného 113,89 EUR , na 2 vyživované osoby 94,90 EUR = 101,57 / 3 = 33,86 EUR zrážka. Ale teraz mi prišla z istej advokátskej kancelárie výzva na vykonávanie zrážok na základe dohody o zrážkach ktorú zamestnanec podpísal. Môžem mu ešte nejaké zrážky vôbec vykonávať ? Ďakujem za každú dobrú radu. Kacena
0 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Prosím o radu, zamestnala som nového zamestnanca a hneď mi prišla exekúcia na jeho plat. Robí na 5 hodín, jeho ČM za január je 134,43. Je slobodný, deti nemá. Sumu na exekúciu vyrátam takto? 134,43 - 113,89 = 20,54 a toto pošlem mesačne exekútorovi? či? Má úväzok na 5 hodín - nemám mu teda nejako znížiť tú sumu 113,89 ?
0 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Ešte som zabudla - zaestnaný bol od 9,1, - teda nie celý mesiac.
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

rozimova Pozri príspevok
Prosím o radu, zamestnala som nového zamestnanca a hneď mi prišla exekúcia na jeho plat. Robí na 5 hodín, jeho ČM za január je 134,43. Je slobodný, deti nemá. Sumu na exekúciu vyrátam takto? 134,43 - 113,89 = 20,54 a toto pošlem mesačne exekútorovi? či? Má úväzok na 5 hodín - nemám mu teda nejako znížiť tú sumu 113,89 ?
ak ide o neprednostnu pohladavku, tak este /3; t. z. 134,43-113.89/3=6.84 EUR, to plati samozrejme, ak neexistuju ziadne vyzivovane osoby
0 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Ďakujem za rýchlu odpoveď. No ja práve neviem aká je prednostná pohľadávka. Oprávnený je mesto Detva.
Asi to nebude prednostná. či?
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

rozimova Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď. No ja práve neviem aká je prednostná pohľadávka. Oprávnený je mesto Detva.
Asi to nebude prednostná. či?

(2) Prednostnými pohľadávkami sú
a) pohľadávky výživného,
b) pohľadávky náhrady škody spôsobenej poškodenému
ublížením na zdraví,
c) pohľadávky náhrady škody spôsobenej úmyselnými
trestnými činmi,
d) súdne pohľadávky,
e) pohľadávky daní a poplatkov, pohľadávky na poistnom
voči osobám, ktoré sú povinné platiť poistné na
nemocenské poistenie a dôchodkové zabezpečenie
podľa osobitného predpisu, pohľadávky náhrady
preplatkov na dávkach nemocenského poistenia,
dôchodkového zabezpečenia a zdravotného poistenia,
pohľadávky náhrady za príspevok na výživu dieťaťa
a príspevok na úhradu potrieb dieťaťa zvereného
do pestúnskej starostlivosti a pohľadávky úhrady
za sociálne služby poskytované štátnymi orgánmi
sociálnej pomoci a obcami a pohľadávky úhrady za
sociálne služby poskytované právnickými osobami
a fyzickými osobami podľa osobitného predpisu, pohľadávky
na príspevku na poistenie v nezamestnanosti
voči osobám, ktoré sú povinné platiť príspevok
na poistenie v nezamestnanosti podľa osobitného
predpisu, a pohľadávky náhrady preplatkov na podpore
v nezamestnanosti.
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

K prísp. 850 ďakujem .
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Dobrý deň. Máme pracovníka, ktorému zrážame na základe ex. príkazu od 9/2011. Teraz prišiel od iného exekútora ďalší ex. príkaz. Obidve sú neprednostné. Mám tomuto novému exekútorovi napísať, že je v "poradí" a že mu budeme zrážať po splatení prvej pohľadávky? Alebo mám zrážku rozdeliť a posielať obom?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás,
pokuta nezaplatená na mieste nie je prednostná pohladavka?
Ďakujem
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Prosím o radu, zamestnancovi mám vykonávať exekučné zrážky, lebo neplatil splátky. Je rozvedený a má vyživovaciu povinnosť? Ako to ovplyvní exekučné zrážky? Toto výživné sa mu zo mzdy nezráža, ale viem o tom, že ho platí.
Ďakujem
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Maxinka Pozri príspevok
Prosím Vás,
pokuta nezaplatená na mieste nie je prednostná pohladavka?
Ďakujem
Nie je!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať