Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mzdárky s dlhoročnou praxou - môžete mi prezradiť tajomstvo, ktorý exot vymyslel ten fantastický postup pri výpočte zrážok zo mzdy povinného ak sa exekúcia vykonáva zrážkami zo mzdy?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jój, to už platí od socializmu, len výška nepostihnuteľných súm bola menená. Kto to vymyslel, to sa dnes ťažko dopátrame.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Jana Motyčková Pozri príspevok
Jój, to už platí od socializmu, len výška nepostihnuteľných súm bola menená. Kto to vymyslel, to sa dnes ťažko dopátrame.
musel to byť génius
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Takých géniov máme aj teraz neúrekom.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Jana Motyčková Pozri príspevok
Takých géniov máme aj teraz neúrekom.
už sa len opýtam - je ešte niečo v mzdovej oblasti exotickejšie? (čo sa týka výpočtu)
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Prosím poradiť súrne !!! s postupom výpočtu ex.zrážky - mám z-nca - prišiel ex.príkaz, ale ten pracuje v ČR - tam zrážajú im dane( tie si potom česi odrátajú z fa.) My im na slonensku len vyplácame mzdu a CN. Môj mzdový program im už nezráža daň. Odvedieme len odvody do poisťovní. Ako správne vyčísliť čistú mzdu zamestnanca? M.program vyčíslil ČM= HM-poistné. (a čo daň v česku?) Ďakujem za odpovede.

Ešte doplním : v ČR im daň rátajú zo superhrubej mzdy (mzda + 35 % poistné z-teľ x 15% - 2070 odp.pol.)
Naposledy upravil milka1619 : 29.11.12 at 09:20
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

Príjmený deň, prosím o radu
Končíme so ZC PP k 30.11.2012 stým, že má nárok na 3-mesačné odstupné, ktoré mu vyplatíme v mesiacoch Január, Február a Marec 2013. Má však exekúciu a preto sa chcem opýtať, či ukončim zrážanie zo mzdy k 30.11.2012, alebo budem vykonávať zrážky ešte aj z odstupného-t.j v 1,2,3/2013? Mám totiž oznamovaciu povinnosť hlásiť exekútorovi ukončenie PP, ibaže neviem kedy ukončím zrážanie. Veľmi pekne ďakujem za odpovede
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

milka1619 Pozri príspevok
Prosím poradiť súrne !!! s postupom výpočtu ex.zrážky - mám z-nca - prišiel ex.príkaz, ale ten pracuje v ČR - tam zrážajú im dane( tie si potom česi odrátajú z fa.) My im na slonensku len vyplácame mzdu a CN. Môj mzdový program im už nezráža daň. Odvedieme len odvody do poisťovní. Ako správne vyčísliť čistú mzdu zamestnanca? M.program vyčíslil ČM= HM-poistné. (a čo daň v česku?) Ďakujem za odpovede.

Ešte doplním : v ČR im daň rátajú zo superhrubej mzdy (mzda + 35 % poistné z-teľ x 15% - 2070 odp.pol.)
Nevie nikto poradiť?
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

milka1619 Pozri príspevok
Nevie nikto poradiť?
Prosím poradiť, je to súrne. Nestretol sa nikto s takýmto prípadom?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

srska Pozri príspevok
už sa len opýtam - je ešte niečo v mzdovej oblasti exotickejšie? (čo sa týka výpočtu)
Oj -jój - toho je a aj exotické novinky máme.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

milka1619 Pozri príspevok
Prosím poradiť súrne !!! s postupom výpočtu ex.zrážky - mám z-nca - prišiel ex.príkaz, ale ten pracuje v ČR - tam zrážajú im dane( tie si potom česi odrátajú z fa.) My im na slonensku len vyplácame mzdu a CN. Môj mzdový program im už nezráža daň. Odvedieme len odvody do poisťovní. Ako správne vyčísliť čistú mzdu zamestnanca? M.program vyčíslil ČM= HM-poistné. (a čo daň v česku?) Ďakujem za odpovede.

Ešte doplním : v ČR im daň rátajú zo superhrubej mzdy (mzda + 35 % poistné z-teľ x 15% - 2070 odp.pol.)
Neviem, na základe čoho vy vyplácate mzdu a odvádzate odovdy v SR, keď pracujú v ČR, ale možno sú vyslaní. Ak daň vy nezrážate, tak ju ani neodpočítajte. Aj keď vôbec neviem, ako to riešite s tými faktúrami, a prečo to zo mzdy nezrážate.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ide o dočasné pridelenie z-nca. Máme povolenie na činnosť agentúry doč. zam. V ČR im daň zrážajú a odvedú DÚ v ČR a vystavia v 1/13 potvrdenie o príjme. Písala som aj na DR SR a odpoveď bola, že ide o medzinárodný prenájom prac. sily a na Sl. sa daň nevyberie. Naša firma už nemá zrážať daň a zamestnanec je povinný si urobiť daň. priznanie z celosvetových príjmov. Máme E101 a spadáme pod legislatívu SR (soc.poistenie)


Ešte doplním: ak pracoval z-nec na Slovensku, alebo mu platím čerpanie dovolenky, tak to zdaňujem. Sú to veľmi špecifické prípady, preto si neviem niekedy rady a preto sa obraciam na stránku porady a sprosbou o radu. K mnohým mojim dotazom nikto neodpovedal.
Naposledy upravil milka1619 : 01.12.12 at 12:06
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jedna vec mi nie je jasná, ako to v praxi funguje, keď daň zrážajú v ČR a poistné v SR. Bolo by mi to jasné, keby ste vy zrazili daň aj poistné a daň poslali do ČR a poistné do SR. Ale ak daň sa zráža v ČR, tam vyplácajú časť mzdy a vy vyplácate časť mzdy? Alebo je to tak, že vy zrazíte daň, pošlete to do českej firmy a tá to odvedie do ČR? (To prefakturovanie?)
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

V ČR odvedú daň, ktorú rátajú napr. : 100,00 Kč/hod x počet odpr. hod. x 60%=HM z-nca + 34 % odv.poistn. z-teľ = superhr.mzda x 15% daň - 2070 odp.pol.= daň - odvedú, mzdu česká firma nevypláca.
My vyplácame vyrátanú 60 % HM - odvody poistného.
Ak zamestnanec v danom mesiaci má napr. čerp. dovolenky, alebo vykonáva prácu v SR - zdaňujeme v SR.
Po ukončení roka môže z-nec podať DP v ČR a daň mu vrátia. O zrazenú daň zamestnancov poníži česká firma preplatenie faktúry za práce v danom mesiaci. Je to veľmi zložité a nikto mi nevie poradiť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Stále tomu nerozumiem - čiže česká firma odvedie daň, ale nikomu ju nezrazí, vy tiež tú daň nezrážate. To sa mi zdá byť nezmysel.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Účtovníctvo nám robí firma a to neviem ako nám to účtujú.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V princípe by ste pre exekúciu mali príjem ponížiť o poistné aj daň, ale keď žiadnu daň nezrážate ... tak by ste ju ani nemali odpočítavať.
Ale to nezrážanie dane sa mi zdá divné, navyše ak si to potom zahŕňa do DP.
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

nickush3 Pozri príspevok
Príjmený deň, prosím o radu
Končíme so ZC PP k 30.11.2012 stým, že má nárok na 3-mesačné odstupné, ktoré mu vyplatíme v mesiacoch Január, Február a Marec 2013. Má však exekúciu a preto sa chcem opýtať, či ukončim zrážanie zo mzdy k 30.11.2012, alebo budem vykonávať zrážky ešte aj z odstupného-t.j v 1,2,3/2013? Mám totiž oznamovaciu povinnosť hlásiť exekútorovi ukončenie PP, ibaže neviem kedy ukončím zrážanie. Veľmi pekne ďakujem za odpovede
Neviete mi prosím niekto poradiť???
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Jana Motyčková Pozri príspevok
V princípe by ste pre exekúciu mali príjem ponížiť o poistné aj daň, ale keď žiadnu daň nezrážate ... tak by ste ju ani nemali odpočítavať.
Ale to nezrážanie dane sa mi zdá divné, navyše ak si to potom zahŕňa do DP.
Česká firma vystaví potvrdenie o príjme a na Slovensku sa to zahrnie do príjmu a zároveň sú to vyňaté príjmy.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Kočky fi ma v má odloženú v depozite hotovosť na exekúcii pre zamestnancov ide o sumy z r.2006. Fi. sa chce zbaviť týchto peniažkov. Neviete dokedy musí fi držať tieto peniaze? Ďakujééém za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať