Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Kým exekútor nezastaví exekúciu, alebo kým nebude exekúcia právoplatná.
0 0
fabka fabka

fabka je offline (nepripojený) fabka

Dobrý deň.
Prosím Vás o radu.
Pracovníčka má tri exekúcie, prvú počítam podľa tabuľky, zadám čistú mzdu a vyplatím čo mi vyjde na zaplatenie 1/3. Druhá a tretia sa exekúcia sa riešila dohodou. Zasielam dohodnuté čiastky exekútorom. Teraz mi prišla štvrtá exekúcia. Mám ju nechať čakať, že je v poradí alebo sa dá ešte z tých 2/3 vypočítať časť na zaplatenie tejto exekúcie?
Ďakujem za radu Zuzka
0 0
25252 25252

25252 je offline (nepripojený) 25252

dobrý deň,
môže exekútor žalovať firmu, že mu neprišla úhrada - zrážka zo mzdy za zamestnanca?
aká je lehota splatnosti takejto úhrady? dá sa ešte nejako dohodnúť s exekútorom /trebárs, že sa mu pošle na budúci mesiac úhrada + úhrada za minulý mesiac/?
Po telef. rozhovore s jedným z týchto právnikoch / v spoločnosti sú 3/ sme sa dohodli, že by sme im uhradili v násl. mesiaci 2 úhrady. Povedal, že bude o tom informovať /zrejme kolegu/, lebo ten má v úmysle našu firmu zažalovať.
Naposledy upravil 25252 : 27.12.12 at 08:48
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
25252 Pozri príspevok
dobrý deň,
môže exekútor žalovať firmu, že mu neprišla úhrada - zrážka zo mzdy za zamestnanca?
aká je lehota splatnosti takejto úhrady? dá sa ešte nejako dohodnúť s exekútorom /trebárs, že sa mu pošle na budúci mesiac úhrada + úhrada za minulý mesiac/?
Po telef. rozhovore s jedným z týchto právnikoch / v spoločnosti sú 3/ sme sa dohodli, že by sme im uhradili v násl. mesiaci 2 úhrady. Povedal, že bude o tom informovať /zrejme kolegu/, lebo ten má v úmysle našu firmu zažalovať.
Áno exekútor podľa § 82 Exekučného poriadku "Ak platiteľ mzdy nevykoná zo mzdy povinného zrážky riadne a včas, ak ich vykoná v menšom rozsahu, ako je určený, alebo ak nevyplatí zrážky oprávnenému bezodkladne po tom, keď sa mu doručil exekučný príkaz alebo keď sa stali splatnými ďalšie mesačné sumy mzdy, môže oprávnený uplatniť proti platiteľovi mzdy na súde právo na vyplatenie súm, ktoré sa mali zo mzdy povinného zrážať."!!
Preto je vhodné urýchlene dohodnúť sa s exekútorským úradom, na dodatočnom splnení povinnosti a termíne. Áno, predmetom dohody môže byť to, že budúci mesiac zaplatíte viac, ale zároveň vás upozorňujem, aby ste neporušili zákon a nezrazili viac povinnému, ako je prípustné! Aby ste si riešením jedného problému nevyrobili iný problém.
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
fabka Pozri príspevok
Dobrý deň.
Prosím Vás o radu.
Pracovníčka má tri exekúcie, prvú počítam podľa tabuľky, zadám čistú mzdu a vyplatím čo mi vyjde na zaplatenie 1/3. Druhá a tretia sa exekúcia sa riešila dohodou. Zasielam dohodnuté čiastky exekútorom. Teraz mi prišla štvrtá exekúcia. Mám ju nechať čakať, že je v poradí alebo sa dá ešte z tých 2/3 vypočítať časť na zaplatenie tejto exekúcie?
Ďakujem za radu Zuzka
Nie je zrejmé, akú povahu má pohľadávka, ktorá vám došla ako štvrtá. Ak má povahu prednostnej pohľadávky, tak len vtedy môžte použiť 1/3 (prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z druhej tretiny, a až vtedy, ak táto tretina na ich úhradu nestačí, uspokojujú sa spolu s ostatnými pohľadávkami z prvej tretiny) zo mzdy na jej úhradu. Ak sa zrážky zo mzdy vykonávajú na vymoženie niekoľkých pohľadávok, jednotlivé pohľadávky sa uspokoja z prvej tretiny zvyšku čistej mzdy podľa svojho poradia bez ohľadu na to, či ide o prednostné pohľadávky alebo o ostatné pohľadávky.
Poradie pohľadávok sa spravuje dňom, keď sa platiteľovi mzdy doručil príkaz na začatie exekúcie.
0 0
25252 25252

25252 je offline (nepripojený) 25252

Peter S. Pozri príspevok
Áno exekútor podľa § 82 Exekučného poriadku "Ak platiteľ mzdy nevykoná zo mzdy povinného zrážky riadne a včas, ak ich vykoná v menšom rozsahu, ako je určený, alebo ak nevyplatí zrážky oprávnenému bezodkladne po tom, keď sa mu doručil exekučný príkaz alebo keď sa stali splatnými ďalšie mesačné sumy mzdy, môže oprávnený uplatniť proti platiteľovi mzdy na súde právo na vyplatenie súm, ktoré sa mali zo mzdy povinného zrážať."!!
Preto je vhodné urýchlene dohodnúť sa s exekútorským úradom, na dodatočnom splnení povinnosti a termíne. Áno, predmetom dohody môže byť to, že budúci mesiac zaplatíte viac, ale zároveň vás upozorňujem, aby ste neporušili zákon a nezrazili viac povinnému, ako je prípustné! Aby ste si riešením jedného problému nevyrobili iný problém.
chcem sa spýtať, akú čiastku môže prípadne exekútor žiadať od firmy ako náhradu škody, ak mu odpošlem 2 zrážky na budúci mesiac Sú na to nejaké tabuľky alebo iba ten "fiktívny úrok z omeškanej platby."
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
Nie sú na to tabuľky, môže ísť len o prípadný úrok z omeškania, ale horší prípad, je podanie trestné oznámenia za trestný čin marenie exekučného konania.
0 0
25252 25252

25252 je offline (nepripojený) 25252

Peter S. Pozri príspevok
Nie sú na to tabuľky, môže ísť len o prípadný úrok z omeškania, ale horší prípad, je podanie trestné oznámenia za trestný čin marenie exekučného konania.

a to čo pre nás znamená?
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
ako som už vyššie uviedol, treba sa rýchlo dohodnúť s exekútorom, aby nemal dôvod pýtať od vás úroky ani zvažovať prípadné trestné stíhanie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Peter S. Pozri príspevok
Áno exekútor podľa § 82 Exekučného poriadku "Ak platiteľ mzdy nevykoná zo mzdy povinného zrážky riadne a včas, ak ich vykoná v menšom rozsahu, ako je určený, alebo ak nevyplatí zrážky oprávnenému bezodkladne po tom, keď sa mu doručil exekučný príkaz alebo keď sa stali splatnými ďalšie mesačné sumy mzdy, môže oprávnený uplatniť proti platiteľovi mzdy na súde právo na vyplatenie súm, ktoré sa mali zo mzdy povinného zrážať."!!
Preto je vhodné urýchlene dohodnúť sa s exekútorským úradom, na dodatočnom splnení povinnosti a termíne. Áno, predmetom dohody môže byť to, že budúci mesiac zaplatíte viac, ale zároveň vás upozorňujem, aby ste neporušili zákon a nezrazili viac povinnému, ako je prípustné! Aby ste si riešením jedného problému nevyrobili iný problém.
čo robiť, ak má zamestnanec dohody na splátkach pre rôzne pôžičkové firmy(ako zamestnávateľ mu tieto sumy zrážam od r.2010-2017, preto že s tým súhlasil je to viac (ostáva mu menej ako je povolené)) od tej doby som dostal niekoľko exekučných príkazov, oznámil som im o čakaní na poradie, jeden je nespokojný a trvá na zrážkach podľa zákona. ako postupovať?
0 0
Peter S. Peter S.

Peter S. je offline (nepripojený) Peter S.

Večný študent práva :), tvorca komentárov k zákonom a školiteľ. ...viac
Jednoducho, ak nejde o prednostné pohľadávky, tak mu oznámte, že musíte postupovať v súlade so zákonom a rešpektovať ustanovenia zákona určujúce spôsob vykonávania zrážok a ich poradie.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Peter S. Pozri príspevok
Jednoducho, ak nejde o prednostné pohľadávky, tak mu oznámte, že musíte postupovať v súlade so zákonom a rešpektovať ustanovenia zákona určujúce spôsob vykonávania zrážok a ich poradie.
ako som teraz vygúglil tak exekučný príkaz na úhradu splátok pre nebankovky nie prednostnou pohľadávkou(podľa zoznamu) pred už do súčasnosti dohodnutými splátkami pre nebankovky. Takže správne som odpovedal nech čaká. a nejaké bubu si všímať nemusím. Ďakujem
1 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu. Zamestnanec pracoval u nás 10 dní v mesiaci december a ukončili sme s ním pracovnú zmluvu v skúšobnej dobe. Vzápätí prišiel exekučn príkaz na zrážku zo mzdy. Neviem, ako mám postupovať, keďže v mesiaci odpracoval len 10 dní. Nezdaniteľnú čiastku mám podleiť počtom odpracovaných dní? Ak by som uplatnila celú, tak vyjde nula - čistá mzda za odpracované dni je 300 €.

Prosím Vás o radu.
Otázku som dnes už zadala v podobnej téme, ale žiaľ, niktor neporadil, preto prosím znova.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Vykašli sa na to. Exekútor zistil že u Vás pracuje z údajov Sociálnej poisťovni. Už si ho odhlásila, tak len exekútorovi napíš stručne, že povinný už u Vás nepracuje, pracovný pomer skončil v skúšobnej dobe, takže zrážky nebudete realizovať. Nepíš mu koľko odpracoval a pod.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Ďakuje, Stašek.
Zuzka
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Dobré ránko,

zamestnancovi prišli 2 exekúcie - prvá z VŠZP a druhá zo SPP. Exe z VŠZP je označená ako prednostná pohľadávka. Zamestnanec pravdepodobne nebude musieť tieto exe uhradiť, avšak ešte nemám k tomu rozhodnutie a musím mu tieto exe zrážať zo mzdy. Neviem však ako postupovať. Mám zrážať najprv exekúciu, ktorá prišla ako prvá a je zároveň o prednostnú pohľ. a po jej zrazení mám zrážať druhú? Takýto prípad som ešte nemala .

Ďakujem
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

lubka0907 Pozri príspevok
Dobré ránko,

zamestnancovi prišli 2 exekúcie - prvá z VŠZP a druhá zo SPP. Exe z VŠZP je označená ako prednostná pohľadávka. Zamestnanec pravdepodobne nebude musieť tieto exe uhradiť, avšak ešte nemám k tomu rozhodnutie a musím mu tieto exe zrážať zo mzdy. Neviem však ako postupovať. Mám zrážať najprv exekúciu, ktorá prišla ako prvá a je zároveň o prednostnú pohľ. a po jej zrazení mám zrážať druhú? Takýto prípad som ešte nemala .

Ďakujem
ÁNO.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Poraďáci prosím o pomoc pri výpočte exekúcie: zamestnanec je sám a ČM má 121,24, použila som na výpočet zrážky tu prilepenú tabuľku a vyšla mi zrážka 13,17. Keď si pozerám postup výpočtu aj na drakovi, tam je nepostihnuteľná suma 116,74. Mám to zle, či dobre? Ďakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nepostihn. suma je 116,74.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

ZuzanaP Pozri príspevok
Poraďáci prosím o pomoc pri výpočte exekúcie: zamestnanec je sám a ČM má 121,24, použila som na výpočet zrážky tu prilepenú tabuľku a vyšla mi zrážka 13,17. Keď si pozerám postup výpočtu aj na drakovi, tam je nepostihnuteľná suma 116,74. Mám to zle, či dobre? Ďakujem
V tej "prilepenej tabuľke" si zmeň nepostihnuteľnú sumu na 116,74 - platné od. r. 2012. Vypočíta Ti to potom správne. Aj v budúcnosti si opravuj nepostihnuteľnú sumu podľa práve platnej legislatívy.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať