Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Daniela12345 Pozri príspevok
Je to strašné. Každý deň sa valia nové a nové exekúcie pre zamestnancov. Dnes som dostala jeden list z daňového úradu ohľadom vymáhania dlhu na dani. Už pomaly študujem postup, len sa chcem spýtať či je zhodný s exekúciou - postup výpočtu čistej mzdy. Zamestnanec má aj cestovné náhrady.
Ďakujem za odpovede.
Pri daňovej exekúcii je postup viac - menej rovnaký.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

milka1619 Pozri príspevok
Zrážka podľa § 551 Obč.zákonníka - výpočet čistej mzdy je : hm - daň = čistá mzda
Tu sa neodrátava poistné ?
Došiel mi dnes list od spoločnosti, ktorá poskytuje pôžičky a zamestnanec nespláca.
Ďakujem za odpoveď.
Podľa toho, či chcete zákon vykladať podľa presného znenia alebo podľa zmyslu zákona. V prvom príapde poistné neodpočítavate, v druhom áno. Ja uprednostňujem druhú možnosť.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Jana Motyčková Pozri príspevok
Podľa toho, či chcete zákon vykladať podľa presného znenia alebo podľa zmyslu zákona. V prvom príapde poistné neodpočítavate, v druhom áno. Ja uprednostňujem druhú možnosť.
Ďakujem Vám za odpoveď.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ešte mám jeden dotaz: zamestnankyňa - zobrala preddavok na mzdu za 3/2013 -200 Eur . Jej výplata za 3/2013 je 560 . Doplatok 360,- Je postup správny? Mzdový program jej odrátal zálohu 200.
Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Asi celkom nerozumiem otázke, ak má čistú mzdu 560 a vyplatená záloha bola 200, tak k výplate bude 360. Len neviem, či tá otázka má nejaký súvis s exekúciami.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Jana Motyčková Pozri príspevok
Asi celkom nerozumiem otázke, ak má čistú mzdu 560 a vyplatená záloha bola 200, tak k výplate bude 360. Len neviem, či tá otázka má nejaký súvis s exekúciami.
Nie, nemá to súvis s exekúciou. Je to bežná záloha na mzdu. len či sa záloha mohla zraziť naraz vo výške 200.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milka1619 Pozri príspevok
Ešte mám jeden dotaz: zamestnankyňa - zobrala preddavok na mzdu za 3/2013 -200 Eur . Jej výplata za 3/2013 je 560 . Doplatok 360,- Je postup správny? Mzdový program jej odrátal zálohu 200.
Ďakujem.
Áno, je. Vrátenie, resp. odrátanie zálohy na mzdu nemá nič spoločné so zrážkou zo mzdy-exekúciou.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Tweety Pozri príspevok
Áno, je. Vrátenie, resp. odrátanie zálohy na mzdu nemá nič spoločné so zrážkou zo mzdy-exekúciou.
Ani s § 131 ods.2 ZP Zrážky zo mzdy podľan ZP)- ja mám zálohy na mzdu a vo vyúčtovaní ešte mzdu doplatím zamestnancovi.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, dnes mi prišla od spoločnosti ktorá poskytuje pôžičky žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy ( podľa § 551 Občianskeho zákonníka) spolu s dohodou podpísanou zamestnancom že sa mu bude zrážať zo mzdy čiastka 81 e mesačne. Môžem túto čiastku zrraziť alebo musím postupovať podobne ako pri exekúcii? Ďakujem za odpoveď.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, dnes mi volal zamestnávateľ, že jednému jeho zamestnancovi prišiel exekučný príkaz a máme mu zo mzdy zrážať 1/3 z príjmu. Ide o dohodára. Prosím Vás, ako správne podľa zákona mu mám zrážať zo mzdy a v akej výške? Je tá 1/3 zo mzdy OK? A je možné to zrážať aj dohodárovi? Pekne Vás prosím o pomoc, nakoľko nemám ani šajnu, z akého príjmu mám zrážať a akú čiastku môžem a vlastne aký je celkový postup. Ďakujem pekne.

... aspoň ak by bolo možné nejaký dobrý link. Čítam túto tému, ale neviem skade východ a skade príchod, čo sa exekúcie týka. Ďakujem Vám.
Naposledy upravil mondes : 25.04.13 at 13:09
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

ZuzanaP Pozri príspevok
Poraďáci prosím o pomoc pri výpočte exekúcie: zamestnanec je sám a ČM má 121,24, použila som na výpočet zrážky tu prilepenú tabuľku a vyšla mi zrážka 13,17. Keď si pozerám postup výpočtu aj na drakovi, tam je nepostihnuteľná suma 116,74. Mám to zle, či dobre? Ďakujem
Kde by som našla tú prilepenú tabuľku? A tá nepostihnuteľná suma, to znamená, že z toho sa mu nemôže zrážať, však?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

https://www.pp.sk/1547/Danova-exekuc...dy-_47171.aspx

Môžem sa riadiť podľa toho? Čo všetko musím dodržať? Prosím Vás, nasmerujte ma.
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Dobrý deň, dnes mi prišla od spoločnosti ktorá poskytuje pôžičky žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy ( podľa § 551 Občianskeho zákonníka) spolu s dohodou podpísanou zamestnancom že sa mu bude zrážať zo mzdy čiastka 81 e mesačne. Môžem túto čiastku zrraziť alebo musím postupovať podobne ako pri exekúcii? Ďakujem za odpoveď.

Nevie nikto poradiť?
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes mi prišla od spoločnosti ktorá poskytuje pôžičky žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy ( podľa § 551 Občianskeho zákonníka) spolu s dohodou podpísanou zamestnancom že sa mu bude zrážať zo mzdy čiastka 81 e mesačne. Môžem túto čiastku zrraziť alebo musím postupovať podobne ako pri exekúcii? Ďakujem za odpoveď.

Nevie nikto poradiť?
§ 551 Obč.Z - výška zrážky je určená v Obč.súdnom poriadku. Ja sa pridržiavam ex.poriadku. Skús vypočítať výšku zrážky a porovnaj s čiastkou 81 e.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Mám príkaz na začatie exekúcie -......... na vymoženie : -pohľadávky 318,00 Eur
- príslušenstva pohľadávky a to : trovy konania a predbežné trovy konania 300 Eur.
- oprávnený : VŠZP.

Ako mám postupovať pri zrážke : trov konania a predbežných trov tých 300 Eur? V príkaze nie je určená výška zrážky( počet tretín).

Pohľadávku pre VŠZP zrážam z 2/3. (318,00 Eur)

Ďakujem za odpovede.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Ivana 1511 Pozri príspevok
Dobrý deň, dnes mi prišla od spoločnosti ktorá poskytuje pôžičky žiadosť o vykonávanie zrážok zo mzdy ( podľa § 551 Občianskeho zákonníka) spolu s dohodou podpísanou zamestnancom že sa mu bude zrážať zo mzdy čiastka 81 e mesačne. Môžem túto čiastku zrraziť alebo musím postupovať podobne ako pri exekúcii? Ďakujem za odpoveď.

Nevie nikto poradiť?
postupujete ako pri jednotretinovej exekúcii
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Daniela12345 Pozri príspevok
Mám príkaz na začatie exekúcie -......... na vymoženie : -pohľadávky 318,00 Eur
- príslušenstva pohľadávky a to : trovy konania a predbežné trovy konania 300 Eur.
- oprávnený : VŠZP.

Ako mám postupovať pri zrážke : trov konania a predbežných trov tých 300 Eur? V príkaze nie je určená výška zrážky( počet tretín).

Pohľadávku pre VŠZP zrážam z 2/3. (318,00 Eur)

Ďakujem za odpovede.
celých 618 eur je dvojtretinová exekúcia
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, skúsim ešte raz. Mám pred sebou príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy. Ide o vymoženie - pohľadávky 202,00 Eur
- trov súdneho konania 16,50 Eur
- poplatku za vydanie overenia 16,50 Eur

Je to príkaz platiteľovi mzdy, zamestnávateľovi, aby odo dňa doručenia tohto príkazu na začatie exekúcie vykonával zrážky z 1/3 mzdy povinného XY (zamestnanca).

Čítam tu Vaše príspevky, ale vôbec tomu nechápem, ako mu to mám správne zraziť zo mzdy. Ide o dohodára s nepr. príjmom, u nás pracoval len 2 dni v apríli po 8 hodín za deň. Minimálna mzda 1,941 x16 hod. = 31,06 Eur. Z toho zrejme ani nič nemôžme zraziť, alebo? Pekne Vás prosím o nejaký názorný príklad, ako správne mám urobiť mzdu takémuto dohodárovi. Ďakujem pekne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mondes Pozri príspevok
Ahojte, skúsim ešte raz. Mám pred sebou príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy. Ide o vymoženie - pohľadávky 202,00 Eur
- trov súdneho konania 16,50 Eur
- poplatku za vydanie overenia 16,50 Eur

Je to príkaz platiteľovi mzdy, zamestnávateľovi, aby odo dňa doručenia tohto príkazu na začatie exekúcie vykonával zrážky z 1/3 mzdy povinného XY (zamestnanca).

Čítam tu Vaše príspevky, ale vôbec tomu nechápem, ako mu to mám správne zraziť zo mzdy. Ide o dohodára s nepr. príjmom, u nás pracoval len 2 dni v apríli po 8 hodín za deň. Minimálna mzda 1,941 x16 hod. = 31,06 Eur. Z toho zrejme ani nič nemôžme zraziť, alebo? Pekne Vás prosím o nejaký názorný príklad, ako správne mám urobiť mzdu takémuto dohodárovi. Ďakujem pekne.
tu máš komplet pokec aj s názornými príkladmi treba len zmeniť pri výpočtoch výšku živ. minima na platnú v 2013
1 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ach jaj, ďakujem veľmi pekne. Tak z toho, čo som si prečítala, tak podľa príjmu dohodára mu nebudeme môcť nič zraziť. Čo v takomto prípade?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať