Zavrieť

Porady

zrážky zo mzdy - exekúcia

Prišiel mi príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Chcem sa spýtať, ako vypočítam sumu, z ktorej môžem vykonať zamestnancovi zrážku.
Ďakujem za každú radu!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mondes
Ach jaj, ďakujem veľmi pekne. Tak z toho, čo som si prečítala, tak podľa príjmu dohodára mu nebudeme môcť nič zraziť. Čo v takomto prípade?
ja odosielam po tel. dohode s exekútorom mailom textový pokec a mzdový list ako prílohu do mailu - zatiaľ stačilo.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

... vďaka, skúsim zavolať aj ja, ale v prípade, ak by to chcel písomne, nemáte náhodou niekto vzor oznámenia o tom, že ex. zrážka sa nemôže vykonať z dôvodu nízkej mzdy, alebo niečo také?
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Ešte prosím vysvetliť - mám z toho zmätok:
- mám exekučné príkazy - prednostné pohľadávky a neviem ako postupovať pri zrážke trov konania a poplatkov pre exekútora , ktoré sú vyčíslené na príkazoch.


1/ EP - prednostná pohľadávka - 2/3 - je určená zrážka exekútorom
poplatky a trovy konania - 1/3 - je určená exekútorom

- toto je mi jasné

2/ EP- pohľadávka prednostná - 2/3 - (pre zdr.poisťovňu alebo ublíženie na zdraví,....)
- poplatky a trovy konania , popl. pre exekútora - ????????

Ako mám správne postupovať pri zrážkach v 2 prípade? Čítala som v príspevkoch rozdielne názory.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

či sa jedná o zrážku z 2/3 tretín alebo len 1/3 by malo byť uvedené v exekučnom príkaze, ak to nie je príkazu zrejmé, treba si to overiť u exekútora:

podľ § 78 EP:
Ak o to požiada platiteľ mzdy, oprávnený alebo povinný, exekútor určí, aká suma sa má v príslušnom výplatnom období zo mzdy povinného zrážať, a ak je viac oprávnených, koľko z nej pripadne na každého z nich.
0 0
jirib jirib

jirib je offline (nepripojený) jirib

Dobrý deň.
Prelúskal som už cez 40 stránok tejto debaty, ale odpoveď som nenašiel a trocha mi to súri, čiže opýtam možno ešte raz .(Hádam ma neukameňujete, že toto tu už bolo a mam lepšie čítať ). Zamestnancovi sa majú robiť zrážky zo mzdy. V jeho spoločnej domácnosti žijú 4 osoby - on, jeho manželka, ich spoločné dieťa + neplnoleté dieťa manželky z prvého manželstva. Manželka na dieťa z prvého manželstva dostáva od bývalého partnera súdom stanovené výživné. Môžem/nemôžem, resp. musím zahrnúť do počtu vyživovaných osôb (okrem manželky + spoločného dieťaťa) aj neplnoleté dieťa manželky, na ktoré ona poberá výživné?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Dieťa manželky z prvého manželstva nezapočítaš medzi vyživované osoby .
(on nemá voči tomuto dieťaťu vyživovaciu povinnosť)
0 0
jirib jirib

jirib je offline (nepripojený) jirib

Andyke, vdaka.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Došiel mi príkaz na začatie exekúcie:
oprávnený - VŠZP - vyčíslená - pohľadávka 318,00 Eur
- trovy konania 20,00 Eur
- predb. trovy exekúcie 200,00 Eur
V súlade s ustanovením §§ 64,66 EP na vymoženie pohľadávky vo výške: 318,00 E a jej príslušenstva : trovy konania 20,00 E, predb. trovy 200,00E prikazujem platiteľovi mzdy .............., aby odo dňa doručenia tohto príkazu na zač. ex. vykonával z 2/3 mzdy povinného zrážky a zrazené sumy nevyplácal povinnému.
Dotaz : pohľadávku zrážam - 2/3
trovy konania a trovy exekúcie - ???????
Alebo celý EP je zrážka z 2/3 ? Nerozumiem tomu. Prosím poradiť.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Z 2.tretiny sa zrážajú prednostné pohľadávky (v Tvojom prípade zdrav.poistenie).
Ak druhá tretina nestačí na zrážku prednostnej pohľadávky, zvyšok pohľadávky sa zráža v poradí podľa doručenia spolu so všetkými ostatnými pohľadávkami z prvej tretiny. (takže v Tvojom prípade zdrav.poistenie a trovy exekútora
p o m e r n e podľa výšky pohľadávky) . Rovnako pomerne by som vypočítala aj sumu nad 150 % ŽM (pokiaľ má vysoký plat).
Predpokladám, že všetko budeš posielať na účet exekútorovi, tak pošleš dve tretiny. (príp.plus sumu nad 150 % ŽM). Takto budeš postupovať kým nesplatíš zdrav.poistné (pre seba to niekde zapisuj)
Naposledy upravil Andyke : 27.05.13 at 21:11
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Zostatok 2/3 pohľ. mám už len 23,00 E. Teraznasledujú trovy konania - tiež 2/3 - chápem tomu správne ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Zostatok zdravotného poistenia máš už len 23 Eur? Tak zrazíš iba 23 z 2.tretiny a z 1.tretiny sumu čo vychádza (tie trovy). A na budúci mesiac iba 1/3.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ďakujem za pomoc.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Ešte prosím poradiť: práve mi doručili ďalší EP pre zamestnanca . Po zadaní do výplaty pri mzd.program zmenil poradie zrážok .
Mesačná výška zrážky: 153,54 (2/3 zo mzdy )

1. EP - zrážka 25,83 z 2/3 - pohľ. vyrovnaná
" 00,00 z 1/3 - pohľ. 185,60

2. EP - zrážka 92,63 z 2/3 - pohľ. 94,41
" 35,08 z 1/3 - pohľ. 79,43

Je tonto postup správny ? MP mi vynechal 1/3 zrážku z 1. EP a začal zrážať 2 EP.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

milka1619
Ešte prosím poradiť: práve mi doručili ďalší EP pre zamestnanca . Po zadaní do výplaty pri mzd.program zmenil poradie zrážok .
Mesačná výška zrážky: 153,54 (2/3 zo mzdy )

1. EP - zrážka 25,83 z 2/3 - pohľ. vyrovnaná
" 00,00 z 1/3 - pohľ. 185,60

2. EP - zrážka 92,63 z 2/3 - pohľ. 94,41
" 35,08 z 1/3 - pohľ. 79,43

Je tonto postup správny ? MP mi vynechal 1/3 zrážku z 1. EP a začal zrážať 2 EP.
Neporadí mi niekto? Je to súrne - zamestnanec končí prac.pomer 31.5.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V zmysle zákona pokračuješ v zrážaní 1. exekúcie. (lebo došla prvá podľa § 72 ods.1 a 3.
Prvý ex.príkaz : z 2. tretiny 25,03 25,83 zrazíš a z 1. tretiny tie trovy.
Druhý EP - je tiež prednostná pohľadávka? Ak áno, tak z 2.tretiny zrazíš už iba ten rozdiel .
Pozerám tie čísla, neviem koľko činí jedna tretina na zrážku...
Naposledy upravil Andyke : 29.05.13 at 11:55
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň, poprosím o radu .. započítava sa do čistej mzdy aj daňový bonus? v zmysle exek.poriadku sa do čistej mzdy nezapočítavajú len prídavky na dieťa , ale daňový bonus sa nespomína..
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Prečítaj tu : http://www.porada.sk/t194985-p6-exek...y-zo-mzdy.html
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

ďakujem za rýchlu odpoveď,,, keď som pozerala na internete ohľadom daňového bonusu a čistej mzdy pri výpočte exe.zrážky , stretla som sa s viacerými názormi : varianta s DB a varianta bez DB... ďakujem
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Andyke
V zmysle zákona pokračuješ v zrážaní 1. exekúcie. (lebo došla prvá podľa § 72 ods.1 a 3.
Prvý ex.príkaz : z 2. tretiny 25,03 zrazíš a z 1. tretiny tie trovy.
Druhý EP - je tiež prednostná pohľadávka? Ak áno, tak z 2.tretiny zrazíš už iba ten rozdiel .
Pozerám tie čísla, neviem koľko činí jedna tretina na zrážku...
1/3 činí - 76,77 Eur za mesiac 5/2013.

Druhý EP je prednostná pohľ. - istina po čiast.úhradách - 94,41 Eur
trovy exekúcie - 79,43 Eur
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Z 1.tretiny 76,77 na 1.exekúciu
Z 2.tretiny 25,83 na 1.exekúciu
Z 2.tretiny 50,94 na 2.exekúciu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať