Zavrieť

Porady

Alergia na slnko

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ahojte, mám dosť zlú alergiu na slnko. Celé ruky, nohy a dekolt mám vyhádzaný svrbivými pupákmi, ako keby som bola celá doštípaná od komárov. Užívala som ZODAC, ale nepomáha mi. Ani Eucerin nezaberá, už dva týždne sa trápim a je to čím ďalej horšie. Stačí pár minút na slnku a vyzerám ako keby ma práve niekto vytiahol zo žihlavy. Neviete mi niečo poradiť???
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Nezdržiavaj sa na slnku ak nemusíš. Choď s tým k alergológovi a na kožné. Netreba to podceniť. Koža je dosť citlivá.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mám také isté problémy, preto musím v lete nosiť blúzky s dlhým rukávom, nohavice a dlhé šaty - čo najmenej slnečných lúčov priamo na pokožku. Našťastie ZODAC mi ešte zaberá, ale tiež zvyšujem dávkovanie.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

rada by som nechodila na slnko, ale stačí aby som prešla z domu na zastávku a mám to :-(
ďakujem, v pondelok už idem k lekárovi. K alergológovi ma asi musí poslať obvodný, že ?
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Muška Pozri príspevok
Mám také isté problémy, preto musím v lete nosiť blúzky s dlhým rukávom, nohavice a dlhé šaty - čo najmenej slnečných lúčov priamo na pokožku. Našťastie ZODAC mi ešte zaberá, ale tiež zvyšujem dávkovanie.
ja som brala 2x denne a nezabralo, koľko berieš ty ?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Dievčence a nezabudnite papať aj Betakarotén.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Daj vedieť ako si dopadla.
Lebo výsledok mojich vyšetrení je "Alergia na slnečné lúče" a teda sa mu mám vyhýbať
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A alergia na mesačné lúče neexistuje?
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Muška Pozri príspevok
Daj vedieť ako si dopadla.
Lebo výsledok mojich vyšetrení je "Alergia na slnečné lúče" a teda sa mu mám vyhýbať

a nedal ti ani nejaké lieky na zmiernenie ?????
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Dada Pozri príspevok
A alergia na mesačné lúče neexistuje?

dúfam, že nie, lebo keby hej, určite by som chytila aj tú a potom už neviem kedy by som vychádzala von
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

M&G Pozri príspevok
a nedal ti ani nejaké lieky na zmiernenie ?????
Najskôr som začala tým Claritin /neviem ako sa to píše/, no a potom som vyfasovala ZODAC.....a moje prvé príznaky sú, že sa začnem tak nenápadne škrabkať vo výstrihu ..., tak okamžite si prasknem ZODAC a po 4 h ďalší a potom to už sledujem, čo a ako. Ale stane sa mi že si dám ZODAC aj 4 x za deň. /ale to je svojvoľné, poraď sa s lekárom/.

No a natieram sa Fenistilom /zasa neviem sa to píše/, alebo tou zelenou Alpou ale stane sa mi, že v noci musím vstať a ísť do sprchy, lebo sa to fakt niekedy nedá vydržať.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Muška moc ďakujem za rady. Uvidím čo mi povie lekár a potom ti napíšem ako som dopadla. V najhoršom budem aj ja nosiť dlhé rukávy, čiapku a nohavice .-)
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

ĎAKUJEM ZA RADY !!!
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Práve včera som pre moju mamu s obdobnými problémami na odporučenie lekára - alergológa kupovala :
ZODAC - 1 tbl./deň
Betakarotén - 1tbl./deň
DAYLONG - mliečko na natieranie 16 - natrieť telo pol hod. pred tým ako výjde von - účinok by mal vydržať 24 hodín.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

rada Pozri príspevok
Práve včera som pre moju mamu s obdobnými problémami na odporučenie lekára - alergológa kupovala :
ZODAC - 1 tbl./deň
Betakarotén - 1tbl./deň
DAYLONG - mliečko na natieranie 16 - natrieť telo pol hod. pred tým ako výjde von - účinok by mal vydržať 24 hodín.

Betakaroten beriem, aj zodac a nepomáhajú .. ten DAYLONG nepoznám. Je to na predpis?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
rada Pozri príspevok
Práve včera som pre moju mamu s obdobnými problémami na odporučenie lekára - alergológa kupovala :
ZODAC - 1 tbl./deň
Betakarotén - 1tbl./deň
DAYLONG - mliečko na natieranie 16 - natrieť telo pol hod. pred tým ako výjde von - účinok by mal vydržať 24 hodín.
Daylong je vynikajúci. Aj na pleť. Ale pozor na oči. Natierať okolo očí veľmi opatrne. Ak sa napriek tomu do očí dostane tak plačem celý deň.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

A neužívaš nejaké iné lieky.....lebo alergia na slnko sa zhoršuje ak užívaš nejaké lieky a chodíš po slnku.
0 0
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Muška Pozri príspevok
A neužívaš nejaké iné lieky.....lebo alergia na slnko sa zhoršuje ak užívaš nejaké lieky a chodíš po slnku.

jediné čo beriem je antikoncepcia... ale beriem ju asi 5 rokov a až teraz posledné dva mám problémy
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

M&G Pozri príspevok
Betakaroten beriem, aj zodac a nepomáhajú .. ten DAYLONG nepoznám. Je to na predpis?
Nie, nie je to na predpis. Mliečko má chrániť pokožku pred slnečným žiarením. Je to swiss made. Myslím, že faktory sú rôzne. Ja ako som napísala na odporúčanie alergologičky som zakúpila faktor ochrany 16. Je pomerne drahé 200 ml stálo 450,- Sk, ale čo človek neurobí keď by mu to malo pomôcť. Skúsenosť s tým zatiaľ mama nemá, ale keďže dôverujem alergologičke a viem, že vždy dobre poradí predpokladám, že to mame pomôže ako tak ochrániť pokožku pred slnkom.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Mrkni sem http://lesk.zoznam.sk/cl/10171/16082...ergia-na-slnko
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Prebehla som si to. V súvislosti s tým ma napadlo, že ten betakaroten čo som na odporúčanie zakúpila bol v kombinácii so zinkom,vitamínom C a E.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať