Zavrieť

Porady

Stánok s občerstvením-predaj gril. klobás a pod.

Ahojte návštevníci stránky poradna.sk
Mám záujem o podnikanie zo stánkom v kt. sa budú podávať grilované klobásky, grilované prsia, kofola a pivo, prípadne nejaké to pol deci.
Ide o stánok kt. by sa premiestňoval, teda táto činnosť by sa preváckovala len počas rozličných akcií (počas leta na festivaloch, či prípadne pri vodných nádržiach)

Môžete mi pomôcť, kde a čo najprv rozhýbať?
Napísal som to teraz stručne, spoločnými silami to dúfam potlačíme!
Ďakujem a teším sa na vaše odpovede - rady - nápady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    maja a palo Pozri príspevok
    Ahojte,

    a co ked v stanku pracuju dvaja zivnostnici?
    Jeden so zivnostou na predaj (ale urcite by som si ju musela rozsirit) a druhy s vyucnym listom (tiez zivnost).
    Kazdy by si vlastne platil iba svoje veci? Pravdepodobne by sme nespadli ani do DPH.. Je to takto mozne?

    vdaka
    a budete mať aj dve registračky?

    Noro6664 je offline (nepripojený) Noro6664

    Noro6664
    Ešte pripomeniem, že som vyučený kuchár, mám maturitu, zdravotný preukaz, takže zo živnosťou by nebol problém, ani čo sa týka potravinárstva, z HCCP by som mal menšie problémy ako bežný smrteľník.

    Chcelo by to rozhýbať, som smädný po informáciach, Ďakujem!

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Noro6664 Pozri príspevok
    Ešte pripomeniem, že som vyučený kuchár, mám maturitu, zdravotný preukaz, takže zo živnosťou by nebol problém, ani čo sa týka potravinárstva, z HCCP by som mal menšie problémy ako bežný smrteľník.

    Chcelo by to rozhýbať, som smädný po informáciach, Ďakujem!
    Bóžinku samý cholesterol, ale som smädná, hladná, dala by som si, nerob chute.

    Sám píšeš, že by to chcelo rozhýbať, tak vstaň a behaj. Ak máš vyhliadnuté miesto, nevidím problém. Hygienik, súhlas mesta /obce/ Držím palce.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    dôležité je pre Teba HACCP, ale ako kuchár to zvládneš a Potranovinový zákon, Potranoviunový kódex. link prikladám a takisto priložím aj link na vzor čo som prikladala HACCP, pri výrobe treba doplniť presný technologický postup. Ak zvládneš hygienu, ostatné potom už v pohode.
    http://www.svssr.sk/sk/legislativa/kodex/kodex.asp
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=57697&postcount=4

    Noro6664 je offline (nepripojený) Noro6664

    Noro6664
    Chcel by som to mať prenosné,na festivali,alebo priležitosti ako jarmoky a podobne, akú živnosť treba,alebo kam na aký úrad treba zájsť?
    keby som len upravoval polotovary,ako piekolk kúpené klobásky a tak.. ale mňamky marinované a následne grilované prsíčka by som nechal na seba.

    ako je to z ďaľšími pracovníkmi?lebo určite to nebudem zvládať sám, ako to bude s dokladovaním napríklad priateľky, alebo nejakej výpomoce?

    -spýtam sa,možno hovorím zle, ale je treba aj k tomuto zapisovať majetok,alebo stroje, nástroje? ako top býva?

    diky za ďalšie rady priatelia

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Choď na Živnostenský úrad, tam Ti presne povedia, ale si vyučený kuchár, hádam aj prax máš, tak to problém nebude.
    Priateľku a inú výpomoc zamestnať.
    Všetko treba zapisovať, viesť komplet účtovníctvo.
    Ahojte,

    a co ked v stanku pracuju dvaja zivnostnici?
    Jeden so zivnostou na predaj (ale urcite by som si ju musela rozsirit) a druhy s vyucnym listom (tiez zivnost).
    Kazdy by si vlastne platil iba svoje veci? Pravdepodobne by sme nespadli ani do DPH.. Je to takto mozne?

    vdaka
    FO zdruzenie akoze zdruzenie fyzickych osob..?
    ak je nieco take, tak to moze byt velmi zaujimave..

    Stánok s občerstvením-predaj gril. klobás a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.