Zavrieť

Porady

Úplné znenie zákona 182/1993

Prosím, má už niekto úplné znenie zákona o vlastníctve... aj s poslednou novelou. Alebo viete kde sa dá stiahnúť? Ďakujem
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

skúšam....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tak nevyšlo to, je to iba novela.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Oficiálne úplné znenie zákona asi tak skoro nebude. Úplné znenia sa vydávajú íba občas a to u dôležiých zákonov - Obč. zákonník, o rôznych daniach atď. Tento zákon je dôležitý skôr pre nás, pre ostatných stačí ak s v starom opravia čo potrebujú. Ibaže by to niekto celé iniciativne upravil a zverejnil.
0 0
hypnotic hypnotic

hypnotic je offline (nepripojený) hypnotic

Ahojte, za par dni to budem mat hotove, tak to sem mozem dat..
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Po prečítaní novely,hlavne jej záveru som trochu v pomykove s uplatnením,preto prosím o objasnenie :
ak dá dom pterajšiemu správcovi výpoveď, je povinný tento rešpektovať termín výpovede - troj mesačnú alebo sa môže ešte do 31.12.2007 držať zmluvy o výkone správy, teda šesť mesačnú výpoveď?
Ďakujem
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Ak sa nemýlim, plné znenie zákonov aj so zapracovanými novelami býva dostupné na JASPI MS SR
Texty plných znení bývajú k dispozícii približne do desiatich dní po vyhlásení novely v Zbierke zákonov.
Stránka je voľne prístupná.
Texty sa síce z nej nedajú uložiť, ale pre orientáciu v aktuálnom znení je prínosom už aj možnosť prezerania online.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Andrej mýliš sa. Znenia z jaspi sa uložiť dajú.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Jozef Mihál Pozri príspevok
Andrej mýliš sa. Znenia z jaspi sa uložiť dajú.
Dík za info. Kedysi dávno mi to odmietalo uložiť. Odvtedy som neskúšal - vyskúšam.
0 0
hypnotic hypnotic

hypnotic je offline (nepripojený) hypnotic

No keby vam to neislo z jaspi, tak mate v prilohe.. hrubym je 367/2007 a cervenym a zelenym je 268/2007, skrtane je co zrusila 268/2007..

a ako spravne pripomenula Elenka, stvrta veta v §7c, ods. 2 bola z navrhu zakona vypustena.. tak som ju skrtol a dakujem Elenke za upozornenie
Naposledy upravil hypnotic : 02.07.07 at 22:33
0 0
Anadka188 Anadka188

Anadka188 je offline (nepripojený) Anadka188

Dik! Si super!!!
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Anadka188 Pozri príspevok
Dik! Si super!!!
Ak sa ti to tak veľmi páči, oceň poradcu!
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Polis Pozri príspevok
Prosím, má už niekto úplné znenie zákona o vlastníctve... aj s poslednou novelou. Alebo viete kde sa dá stiahnúť? Ďakujem
Treba len použiť hľadanie a nájdeš všetko napíklad aj toto. http://www.porada.sk/t52423-p2-novel...ozornenie.html
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Orim Pozri príspevok
Treba len použiť hľadanie a nájdeš všetko napíklad aj toto. http://www.porada.sk/t52423-p2-novel...ozornenie.html
Ale už sú novšie znenia - najnovšia novela č. 325/2007 od 1.10.2007
Pozri http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...xi_zak_fr0.htm

Predpisy - napíš číslo zákona - pod zeleným máš úplné znenie
Naposledy upravil Mária27 : 31.10.07 at 19:53
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ospravedlňujem sa nezachytil som to.
(20071001 - rrrrmmdd)
Naposledy upravil Orim : 31.10.07 at 19:51
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
V súvislosti s novelizáciou zákona č.182/1993 Z.z. platnou od 1.7.2007 (zákonom č.268/2007) som dostal nedávno dve otázky:

1) Je možné v súlade s §14 ods.2 na schôdzi vlastníkov nadpolovičnou väčšinou zúčastnených vlastníkov rozhodnúť :
- o schválení dodatku k zmluve
- zvoliť predsedu spoločenstva
- dať výpoveď jestvujúcemu správcovi
Môj názor je, že áno. Na tieto úkony je tento spôsob hlasovania možné aplikovať.

2) Je potrebné schválený dodatok k zmluve (v súlade s §32c ods.2 zákona) registrovať na úrade aj v prípade, že nedošlo k zmene ani jedného z údajov zapisovaných do registra podľa §7 písm. a) - d) ?
Môj názor je, že nie. Takýto dodatok k zmluve nie je potrebné zasielať k registrácii.

Keďže som už počul rôzne názory, rád sa dozviem aj ten váš. Ak je rozdielny tak ho prosím aj zdôvodnite.
Naposledy upravil zivan : 28.01.08 at 18:29 Dôvod: Preklep v čísle paragrafu
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

zivan Pozri príspevok
V súvislosti s novelizáciou zákona č.182/1993 Z.z. platnou od 1.7.2007 (zákonom č.268/2007) som dostal nedávno dve otázky:

1) Je možné v súlade s §14 ods.2 na schôdzi vlastníkov nadpolovičnou väčšinou zúčastnených vlastníkov rozhodnúť :
- o schválení dodatku k zmluve
- zvoliť predsedu spoločenstva
- dať výpoveď jestvujúcemu správcovi
Môj názor je, že áno. Na tieto úkony je tento spôsob hlasovania možné aplikovať.

2) Je potrebné schválený dodatok k zmluve (v súlade s §32c ods.2 zákona) registrovať na úrade aj v prípade, že nedošlo k zmene ani jedného z údajov zapisovaných do registra podľa §7 písm. a) - d) ?
Môj názor je, že nie. Takýto dodatok k zmluve nie je potrebné zasielať k registrácii.

Keďže som už počul rôzne názory, rád sa dozviem aj ten váš. Ak je rozdielny tak ho prosím aj zdôvodnite.
Môj názor aspoň na ten druhý bod je, že nemáš pravdu.
Dodatky k zmluvám zákon nepredpisuje kvôli Obvodnému úradu. Ja si myslím, že je to povinnosť z iného dôvodu.
Ak nastane nejaký spor a dôjde až k súdu, tak ten súd bude asi brať do úvahy zmluvu registrovanú na OÚ a takisto sa to bude týkať aj dodatkov k zmluve. Je tam istá garancia faktov.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Julian Pozri príspevok
Môj názor aspoň na ten druhý bod je, že nemáš pravdu.
Dodatky k zmluvám zákon nepredpisuje kvôli Obvodnému úradu. Ja si myslím, že je to povinnosť z iného dôvodu.
Ak nastane nejaký spor a dôjde až k súdu, tak ten súd bude asi brať do úvahy zmluvu registrovanú na OÚ a takisto sa to bude týkať aj dodatkov k zmluve. Je tam istá garancia faktov.
Mne na úrade povedali,niečo podobné... že pokial sa nebude nejaká skutočnosť zhodovat s dodatkom bude problém a takisto to určite bude problém v prípade čerpania úveru. Mna zaujímalo, či to budú pokutovať ak dodatok nebude a pracovníčka /okrem iného to čo robila minulý rok jedna robia teraz štyria/ povedala, že veľa SVBčiek to nemá. Myslím, že je to lepšie mať pre spomínané prípady, aj keď budeme takto pokračovať tak sa "udodatkujeme", uplatíme kolkov, zmien,registrácií a budeme robit okrem predsedu, správy,ekonoma, technika,psychologa,pravnika aj sekretárku
...a neviem čo ešte...
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Mne povedali, že každý dodatok sa musí registrovať.
Je predsa súčasťou zmluvy a platné je len registrované znenie zmluvy. Ako bolo spomínané prv, potom sú problémy.
K bodu
§ 14
(3) Ak vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome rozhodujú o úvere a o zabezpečení pohľadávok vyplývajúcich z poskytnutého úveru, o vstavbe alebo nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov v dome, o zmene spôsobu výkonu správy a o zmluve o spoločenstve rozhoduje sa vždy hlasovaním na schôdzi vlastníkov dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Na toto hlasovanie sa nevzťahujú ustanovenia odsekov 2 a 6.

1.a hlasovanie 2/3
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

samozrejme, že to treba...skor či neskor sa može problém vyskytnuť a preto je dobré dať to na poriadok.
0 0
Jumil Jumil

Jumil je offline (nepripojený) Jumil

Zákon 367/2004 Z. z. „§ 31“
(1) Spoločenstvá, ktoré vznikli podľa doterajších predpisov, sa považujú za spoločenstvá podľa tohto zákona. Spoločenstvá, ktoré vznikli podľa doterajších predpisov, sú povinné prispôsobiť tomuto zákonu zmluvu o spoločenstve, orgány, hospodárenie, činnosť, prípadne stanovy najneskôr do šiestich mesiacov odo dňa účinnosti tohto zákona.

Podľa tohto zákona má povinnosť každé spoločenstvo prispôsobiť zmluvu o spoločenstve tomuto zákonu. Prispôsobiť znamená aj zmeny dať odsúhlasiť na schôdzi vlastníkov. Odsúhlasené zmeny sú dodatkom ku zmluve o spoločenstve. Tento dodatok je povinné spoločenstvo dať zaregistrovať na Obvodnom úrade. Ak ho nedá zaregistrovať nič sa nedeje, zákon nehovorí o sankcii, ale spoločenstvo musí postupovať pri svojej činnosti v súlade so zákonom 182/93 Z, z. a jeho novelizáciami.
Spoločenstvo, ktoré nemá zaregistrovaný dodatok ku zmluve ak požiada o výpis z registraspoločenstiev vlastníkov bytov a nebytových priestorov vedeného Obvodným úradom v ... , odbor všeobecnej vnútornej správy dostane výpis, ale v spodnej časti výpisu je dopísaná poznámka: Zmluva nebola prispôsobená zákonu č.367/2004 Z. z. Tu nastáva problém ako ho opísala Slavica t.j. pri čerpaní úveru, pri žiadosti o dotáciu na odstránenie systémových chýb, pri žiadosti o úver ŠFRB atď...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať