Zavrieť

Porady

RZZP B, aky je rozdiel medzi riad. 26 a 28

Dobry vecer prajem
chcela by som Vas poprosit o vysvetlenie rozdielu medzi tymito riadkami, riadok 26 celkom rozumiem, ze je to uhrn sum zaplatenych za poistne za rok 2006, aj som si to hladala ale aj by som si nasla ale nemam pristup na niektore miesta, este by ma zaujimalo oddiel IX. sa tiez musi vyplnit...?!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Rozdiel medzi riadkami položka č.28 – uvádza sa suma výdavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, ktoré si poistenec uplatnil pri výpočte základu dane (položka č.27). Poistenec, ktorý uplatňuje výdavky percentom z*príjmov alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 zákona č.595/2003 Z.z., uvedie sumu preukázateľnej výšky zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie a*preddavkov na poistné, zaplatených počas roka 2006. Poistenec, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva, uvádza sumu výdavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a*preddavkov na poistné, ktoré zahrnul do daňových výdavkov za rok 2006. Poistenec, ktorý účtuje v sústave*podvojného účtovníctva, uvádza sumu výdavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie a*preddavkov na poistné, ktoré zahrnul do daňových výdavkov za rok 2006. Treba vyplniť aj IX.odd.-výpočet preddavku.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Do riadku 28 vpíšeš výdavky na poistné uplatnené v nákladoch v účtovníctve za rok 2006. Teda napr. preddavky na poistné + nedoplatok z minuloročného RZZP. Ak osoba už ku dňu RZZP nie je SZČO tak oddiel IX nemusí vyplniť, ale ak je SZČO aj naďalej, tak je potrebné vyplniť ho.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Napíšem to trochu inak. Do r.26: zaplatené preddavky na rok 2006 do doby podania tohto roč.zúčtovania, a do r. 28: odvody na ZP, ktoré si vykázala v daňovom priznaní za rok 2006 - o ktoré si si ponížila daňový základ, včítane RZZP za rok 2005,

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    ano tento text som uz citala, jedno je uhrn zaplatenych preddavkov a druhe su vydavky na poistne, nerozumiem aky je medzi nimi rozdiel. som totiz laik, snazim sa do toho dostat. Cize ak by bol riadok 26 0,- tak aj riadok 28 je 0,-?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    v r.28 sú všetky sumy zaplatené na zdrav.poist.za rok 2006,ktoré si dal SZČO do nákladov a teda zaplatil v roku 2006,preddavky a nedoplatok ak mu vznikol z roč.zúčt.za rok 2005.R.26 a 28 sa nemusia rovnať.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    lucilinda Pozri príspevok
    ano tento text som uz citala, jedno je uhrn zaplatenych preddavkov a druhe su vydavky na poistne, nerozumiem aky je medzi nimi rozdiel. som totiz laik, snazim sa do toho dostat. Cize ak by bol riadok 26 0,- tak aj riadok 28 je 0,-?
    Pokiaľ si nedoplácala nedoplatok z RZZP za rok 2005, tak áno.
    Ty si mohla iniciatívne preddavky doplatiť napr. pred týždňom a vtedy ti vstúpia do riadku 26 a ak ideš napr. naďalej z minima, tak aj riadok 28 sa bude rovnať riadku 26 /ak si nemala nedoplatky z RZZP za rok 2005.

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    ano dakujem, uz to chapem, nerozumela som preco tie riadky na prikladoch sa nerovnali, ale tam bol vlastne aj RZZP z roku 2005, uz rozumiem.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Áno lucilinda aj tak môžu tie riadky vyzerať,pretože do pol. 26 píšeš úhrn preddavkov,ale zaplatených do dňa podania RZZP. Čiže ak nebola z preddavkov uhradená ani koruna bude v pol. 26 "nula" a ak bola zaplatená "nula" potom aj v účtovníctve bola v DP uplatnená "nula" .Takže v obidvoch riadkoch budú nuly.

    RZZP B, aky je rozdiel medzi riad. 26 a 28

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.